Ima li neko iskustva sa izradom predveza za DT 4-5

zivojin.span

Junior member
Učlanjen(a)
26.05.2009.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Interesuje me kako se pravi predvez koji neće kada zabacimo mušicu istu zabosti kao ekser u vodu  :(
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
zivojin.span je napisao(la):
Interesuje me kako se pravi predvez koji neće kada zabacimo mušicu istu zabosti kao ekser u vodu  :(
Za pocetak kupi gotov predvez dok ti neko ne pokaze kako sam da ih pravis.Imas u temi o predvezima par predloga za izradu pa mozes i tu da saznas nesto vise.Najjednostavnije je da napravis predvez od monofila razlicitih precnika ja pecam upravo na takve predveze i  nemam zamerku.
Postoji vise razloga zbog kojih  musica ne pada lepo na vodu.Bez ljutnje ali mozda nije do predveza mozda ti lose bacas ili opet moze da bude da ti je tipet kratak...
Najbolje bi bilo kad bi izasao sa nekim ko je iskusniji na vodu,resio bih probleme za jedan dan.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Ja za kanap dt5 i stap od 2.70m pravim predvez .
  0.50  90 cm  , 0.40  75 cm , 0.30  60 cm  , 0.20  50 cm
 

zivojin.span

Junior member
Učlanjen(a)
26.05.2009.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Hvala momcima koji su odgovorili na ovo pitanje.Prelistavajući ovaj forum,stičem utisak da postoji jedan krug mušičara koji sve znaju i onaj drugi.Neki komentari izlaze iz kruga onih koji su razumljivi i korisni. Dok većina pristojno i sa poštovanjem, želi komunikaciju.Zamolio bih one koji su raspoložni da ,ako je moguće pošalju i neki primerak crteža kako se pravi predvez.
Štap: Greys- 4-5, 8, dužina 2.57m
Konac: DT-4
Kako bi izgledao predvez?Za suvu i mokru mušicu.
Zivojin.span
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Sto se tice pravljenja predveza od monofila ,krajnje je jdnostavno ,evo slike kako treba da izgleda http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=176.msg13391#msg13391
Ja kao sto gore napisah  pravim ovim redosledom
0.50  90 cm  , 0.40  75 cm , 0.30  60 cm  , 0.20  50 cm
A monofil razlicite debljine spajam sa "blood knot" cvorom.
http://www.animatedknots.com/bloodknot/index.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Živojine,
imaš u ovoj temi podtemu - "Furled leaders"
Tu imaš i linkove i crteže kako se pravi upredeni predvez, ako si rešio da praviš.
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
A ako ti je prekomplicirano raditi ga, možeš kupiti jedan gotovi. Na njegov kraj samo vežeš komad tanjeg najlona i imaš sistem koji se malo petlja, trajan je i dobar izbor pogotovo za početnika koji je sklon petljanju i uništavanju predveza.
 

zivojin.span

Junior member
Učlanjen(a)
26.05.2009.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Hvala Darko i vama Rancicu i Tomasini-ju, na dobrim savetima.Molim vas za razumevanje. Znam ja da napravim predvez od monofila.Moj problem se sastoji u tome što vrlo retko pogodim kakav stvarno treba da bude. I kada se to desi ,onda uživam u ribolovu. Međutim najčešći slučajevi su da plašim ribu po reci.Moji najbolji komadi klenova sa Morave su 56cm, 55cm, 52cm, 44cm itd,i to u prošloj sezoni.Ove sezone ćemo videti .
Darko tvoj predlog mi se najviše sviđa, sa napomenom ,treba li smanjti debljinu na podvezu,delu na kome se veže mušica. Nije li o,20 debeo konac? Moje iskustvo je o,14 najbolji. Kakav bi onda izgled imao predvez ,kada treba da se završi na 0,14?Naravno štap dužine 2,58m
0.40+?+?+0,14. ili možda neka druga kombinacija.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Ja na kraju predveza  napravim malu omcicu ,na koju kasnije dodajem najlon debljine O.16 ili 0.14  (tippet), duzine oko 80 cm i na njega vezujem musicu.Kasnije samo menjas tippet a predvez ostaje netaknut.

 

zivojin.span

Junior member
Učlanjen(a)
26.05.2009.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
U redu. Ali ako se predvez završava sa 0,20 u dužini 2,80, da li i tada nadovezujete +80 tipet-a ili drugačije.Hvala
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
zivojin.span je napisao(la):
U redu. Ali ako se predvez završava sa 0,20 u dužini 2,80, da li i tada nadovezujete +80 tipet-a ili drugačije.Hvala
Meni  je uvek najbolje legla kombinacija da predvez bude priblizne duzine stapa i + tippet od oko 80cm,nekad i duzi tippet.
A za recimo stap od 240cm samo srazmerno smanjim najlone koje spajam ,tako da mi je tada predvez oko 250m i takodje na njega pravim omcicu na koju kasnije nadovezujem tippet od oko 80cm.
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
zivojin.span je napisao(la):
0.40+?+?+0,14. ili možda neka druga kombinacija.

Nemam ih pri ruci, ali više puta sam po forumima viđao neke tablice i formule kojima se određuje duljina pojedinog dijela takvog predveza, ovisno o debljini. Nisam se puno igrao s tim, ali mislim da bi to moglo biti ono što tražiš.
 

zivojin.span

Junior member
Učlanjen(a)
26.05.2009.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Zdravo gospodo.
Hvala Vam na savetima oko predveza,pokupio sam sva dostupna mišljenja. Upalio "Pajero" i u Nišu nabavio nekoliko predveza i to:
Od 2,10; 2,40 ; i 2,70. Nadam se da ću zdravlje Bože sutra uveče moći da vam javim kako sam prošao na  pecanje. Ukoliko nađem neku bistru reku u jugoistočnoj Srbiji.
Pozdrav.    zivojin.span
 
Vrh Dno