Imitacije pijavica

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Več sam dosta pastrmki ulovio imitacijama pijavica među koje spada i slavni Wolly Bugger. Još jedna fenomenalna imitacija je String Leech koja se može vezati na više različitih načina. Evo več neko vreme se igram takvim imitacijama i meni se baš dopadaju. Veoma su popularne u Britanskoj Kolumbiji i na severozapadu Pacifika kod mušičara Steelheada i Lososa. Isto tako je dobra za sve malo veče pastrmke. Amerkianci ovim imitacijama jako dobro love i velikoustog Basa. Ja još nisam probao loviti ni jedne druge naše ribe osim salmonide ali ove sezone ču probati kako se Smuđevi, Somovi i Štuke odazivaju na ovakve imitacije.
Ovakve imitacije od 12 do 15cm sam namenio mladici. Sa manjima sam več ulovio par lepih Kalifa prošle sezone.

Evo jednog sveže namotanog od 12cm da se pridruži kolekciji.

ps.
Koristi te li takve imitiacije i kakva iskustva imate sa njima?
 

Prilozi

  • String Leech.jpg
    String Leech.jpg
    48 KB · Pregleda: 280

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Seb dali je prvoj udici odsecen vrsni deo ili je strimer sa dve udice?
Inace lepa imitacija :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, odsečen je deo udice tako da je samo vrat ostao. Tako svi rade osim ako se koristi wadington shank.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Hvala seb,
do sada je to uvek bio wolly ali evo prilike da se isproba i ova kreacija,ja bi je ponudio i klenovima ali imitaciju od nekih 6-7cm,ima period kada je klen uzima i to vrlo rado.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na takve male sam ja lovio pastrmke prošle sezone....da wolly kao univerzalna imitacija imitira i pijavku te skoro da nema neke potrebe za ovakvim novotarijama ali vallja probati  ;)
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Rep udica + crni marabu
Otežanje olovna žica
Telo crni dabing porebran flešom
Glava perlica



 

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Seb, string leech ili MOAL(mother of all leeches) sigurno hvata sve grabljivice. Stuka i smudj ih redovno uzimaju bez polemike. Meni se vrlo uspjesno pokazalo vezanje bez ikakvog otezanja. Bacam ih sa rio streamertip snjurom i vodim ultra sporo, stripujem samo toliko da pokupim visak strune a pijavicu lelujam vrhom stapa. Treba da poslikam par uzoraka, ja ih zapravo vezem kao zonkera bez pratece udize na kraju, telo udice namotam polar flashom i to je to, u vecini slucajeva dodam i mono stitnik da ne zapinjem. Jako jednostavno i efektivno. Tamno ljubicasti zec se pokazo najbolje, "purple is the new black" :)

Kad vezete wooly buggera, na telo namotajte CDC, ja obicno uhvatim dva CDC pera na kraju i namotam ih do alkice, ako koristim perlu onda skoro uvjek narandzaste boje(jer pijavice vole jest ikru). Crni marabu sa smedjim CDC, se meni ovde super pokazo, ne treba preterivati u velicinama,#10- #6 udica srednje dugog vrata, ove vece vezem na tezim udicama da bih izbjego otezavanje perlama ili zicom. Probajte i vi vezat kojeg woolija na ovaj nacin.

Probajte i Gonga strimer, jos jedna verzija "vunenog" koja je malcice teza za vezat ali isto tako efektivna.

P.S. Ko veze MOAL-a neka proba sledece, umesto vezivanja olovnih ociju na "glavi"pijavice, vezite ih na pratecoj udici(bilo kakvu vrstu otezanja). Ovako vezana pijavica ce brze da propada u jacem toku a nece izgubit na akciji. Ovo je za situacije gdje se lovi u brzem toku a zeljena destinacija je "bucket" iliti ulegnuce u dnu gdje se riba zadrzava, obicno se ovakva mesta nalaze ispred ili pred kraj "bazena" u sredini korita.(Mogo bi neko da napravi jedan post sa terminologijom citanja vode, ja se zbunim kad objasnjavam a verujem i vas takodje, a opet glupo mi je da ubacujem engleski)


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, to sa ljubičastom dosta ljudi hvali...ja imam jednu oko 12cm celu crnu osim repa koji je ljubičast...imam u planu uraditi i koju celu ljubičastu ali sada me neke obaveze stisle pa nemam vremena ni za ft a kamo li za ff  :'( a evo došlo vreme za na mladu  :blush:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam ubacio u kolekciju velikih pijavki i ovog crvendaća  :) Jao kako to lepo vijuga u vodi  :yeswink:

Dugačka je 12cm
Materijal: crvena zonker trakica, komad backinga, dve udice i clouser oči za otežanje.

ovako nekako to deluje u vodi
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AaeBcUSBDIk[/youtube]
 

Prilozi

  • Red String Leach.jpg
    Red String Leach.jpg
    40,7 KB · Pregleda: 219

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pored svega ostaloga bacao sam danas i MOAL-a ovakvoga ali naranđaste boje sa crvenom glavom od 8cm...pojurila ga mlada ali vala i klenovi....par puta su je i čapnuli ali nisu je mogli spakirati jer su bili premali za ovo čudo  :hammer: Tako da pored miša probajte klenove "poganjati" i ovakvim imitacijama ali malo manjim  :yeswink: U vodi ima fantastičan rad što se vidi i na videu gore. izgleda vrlo živo i non stop pulsira.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sve sam spremio za ove imitacije, ove zime krećem da ih navežem, a dogodine testiram  :)
 
Vrh Dno