In Royal Style

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Lol ne mogu docekati da nesto uradite pre mene  :doh: ... sedim pred pc-om i dosadno mi...ne mogu na vodu a ostalo, nista pametno, mi se nista ne da  :doh:  :doh:  :doh: pa resih da ja otvorim ovu temu...Mix i Lucky ocekujem vase imitacije ;-) ali također se nadam da ce te se i ostali ukljuciti  :D ;) :)

No, postoji vec dobar niz imitacija vezanih u tzv. "Royal Style" npr.  kao sto je stimulator ali recimo da se držimo ove verzije koja je potekla od Royal Coachman-a. Ako bas netko ima zelju za royal mravcima i ostalom neka izvoli sto da ne...kome kako pase i misli da ce da bude lovno.

Evo moje. Mislim da je autenticna royal muva jer licno jos nisam video da je netko radio sa repom od krystal flash-a i malo smeđeg petla. Krystal flash sam malo istegnuo, to nekada radim za male cdc emergere a savet sam dobio od jednog dobrog kolege i odlicnog musicara. Taj rep u stvari treba da imitira prozirnu kosuljicu nimfe iz koje se insekat iz larvice preobražava u letečeg insekta. To je ono pravo sto riba voli da vidi, svež zalogaj koji još uvek ne može pobeći. Ako pogledate ovu moju sliku možete uočiti kako i moj "rep" ima crn vrh kao original. Ako dobro pogledate neke jednodnevke kako izlaze iz svoje košuljice lepo se vide i ti crni vrhovi na samom repu (u vidu tri tačkice ako se radilo o trorepoj nimfi jednodnevke). Mogao bi sada objašnjavati kako vidim ostali deo muve ali mislim da to nije potrebno  ;) Krilo je od dva cdc-a, glava tamno smeđa a telo kao što vidite po uzoru originala.

No, ja to sve zamišljam i vežem ovako  :D
main.php


Imam još jednu fantastičnu ideju koju tek treba da isprobam..naravno "in royal style"  ;)

:bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sebastiane, predosećam da ćemo ovde videti najbolju kolekciju muva u ROYAL stilu na ovoj planeti. Samo nismo svi tako brzi kao ti. Ovde u Srbiji žive usporeni i lenji ljudi, pa ćeš malčice sačekati. Daj ubaci još koju dok se mi "saberemo".
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Evo natera me ovaj Mix da posle godinu dana, nazalost zbog zdravstvenih problema nisam mogao, da sednem za stegu. Slike su lose, tek provaljujem fotoaparat. Do sada je slikao moj otrak, vreme je da ga i ja provalim. Znaci ja netvrdim da su muve lovne, ovo je zajebancija od vezivanja i kreiranja, cisto da ubacujme neke ideje. Seba me je donkele pretekao sa materijalom. Znaci muve koje sam smislio su identicke kao Wullf samo sto umesto crvenog konca imaju Flashabu. Ovo nije nista novo dosta wullfova nema crvenu boju. eto!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo moze i ovako taman za lakijevu dusu em sto je royal em je i Parachute  :D ovu sam radio vec pomalo umoran na sedamnajstici i nesto mi mrljavo ispala...namucio sam se sa biotsom, prvo sam ga morao ofarbati jer sam želeo da bude crven. Moglo bi to ispasti i lepše ali eto za ideju je ok  :lol:
necu vise da radim nista dok ne vidim vas...inace ovo nije ta koju sam imao u mislima posle one prve, poceo sam raditi onu sto sam rekao da sam dobio ideju i na samom pocetku se predomislio...setih se Parachute varijante i lucky-a  :D

Auuuu, kakve mi ideje idu po glavi...Mix bre alal ti vera...inspirisao si me sa ovim royalima strava jedna...samo mi dolaze nove ideje...sta mislite o royal krejici? Vec vidim fantaziju od muve...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa vezo bih i ja mzda nesto da me ne dave ovaj Lucky i Mix, taman kad sam resio da ostanem kod kuce i uradim nesto korisno oni nasli da dodju u Bgd i da me izvlace iz kuce. Koji kreteni!!! :D :D :D :D :D
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
dr.lucky je napisao(la):
Znaci muve koje sam smislio su identicke kao Wullf samo sto umesto crvenog konca imaju Flashabu. Ovo nije nista novo dosta wullfova nema crvenu boju. eto!

Znaci... osim Royala... nijedan drugi Wulf nema crveni konac.  :D :D
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Mozda sam se bezveze izrazio. Uh sto li pokusavam da budem fin kad mi ne ide! :doh: Secam se davnih Orvisovih kataloga gde je jedino Royal Wulff bio sa crvenom bojom. Bio je green, yellow tj. stajali su ti atributi, a da li je stajalo i royal pored sada neogu da se seti ma da me obesis! googlao sam malo i samo mi slike royal izbacuje. Mozda sam ja i nesto utripovao, ako neko iskopa neki link gder ima slike wulffa sa drugom bojom osim crvene nek postavi. Ali vazna napomena ili barem kako ja vidim ovaj topic. Ovde dajemo neke kreacije vise se zezamo i slicno nego sto stvaramo nesto sto bi bilo lovnije od royala. Ja npr. mislim da muve koje sam napravio nemaju veze sa zivotom. Gledam ih kao neku mentalnu igrariju i zezanje sa materijalom. Postoji naravno mogucnost da ovde napravimo muvu baziranu na Royal muvama koja ce biti i lovnija, ali ja u ove moje dosta sumnjam! Nadam se da sam bio donekle jasan!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ode u spansku muvu pa nastavite po nahodjenju!  :p
http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=1086.new#new
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Verzija Wulffa sa zelenim telom je Lime Wulff. Postoji step-by-step u Orvisovom katalogu iz `99. Mrzi me sad da slikam, ali ako neko insistira, nije problem. A u istom katalogu sam pronašao da varijanta Royal Wulffa sa repom od zlatnog fazana nosi ime Trude.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Evo lucky to sam uspijo naci na netu ima vise boja.
ovo su podaci za wulff serie:
2st Black Wulff stl 12
2st Brown Wulff stl 12
2st Grey Wulff stl 12
2st Grizzly Wulff stl 12
2st Royal Wulff stl 12
2st White Wulff stl 12
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
i ja sam cackao/googlao i jedino royal je "paun pa crveno pa paun" sto se rice Wulffova ima gi razni i vecina su mnogo cupavi.

Meni se royal dopada i mokrom sam ulovio par pastrmki ali nisam ga forsirao...sa suvom još nisam probao ali sada sigurno hoću. Verujem da će i neki lipac da padne na nekog elegantnog royala  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Je li ovde reč o Royal ili Wulff stilu?
 
Vrh Dno