Interesantna prica

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
100ka je napisao(la):
Je li Pedja sta bi jutros kad si se probudio? ;)
Nazalost mi o tako uredjenoj drzavi mozemo samo da sanjamo :( :'(

Pa to i radim.
A jutros nista posebno; malo sam bio pod lepim utiscima sinocnog musicarskog skupa u "Galovici", oavno nisam tako fino seo da smotam muvice i tako se slatko smejao kao juce Vladinim "crnogorskim putopisima".
Valjda me zato pogled na Sjeklocin post i na tvoj odgovor vratio u zivot. I stvarnost. I odmah mi proradi mashta kao bekstvo od toga.
Ovaj topic zove se "Interesantna prica", pa mi postade i sad namah interesantno, recimo, to sto ce Cacani i Uzicani morati za Drinu da kupe posebnu dozvolu... Beogradjani nece biti osteceni, jer ionako veliki broj njih kupuje vojvodjanske dozvole, a sad ce postojati samo jedna, a sve "beogradske" vode u Srbiji su ionako novim resenjem objedinjene... Slicno je i sa ostalim velikim centrima, ukljucujuci i Nis, jer ce se prihod od dozvola za ribolov jos vise slivati u njih, a lokalna korsit ce od toga i paznja posvecena lepim malim lokalnim ribolovnim vodama i dalje biti vrlo mala: kako je sad projektovano, nema mogucnosti da neko dobije na konkursu neku malu pastrmsku vodu i koristi je kao musicarsku - sve mora da pripadne samo jednom! Jer njemu moraju da idu i kompletni novci od odzvola, zato je ovakva podela i napravljena...
Naivni koji podrzavaju ovakvu podelu ocekuju da za to budu nagradjeni na konkursu dodeljivanjem voda na koriscenje njima.
Meni se ipak cini da se ovo pravi za mnogo vece igrace.
To nas opet, bar na pet, a ako se donese novi zakon i na deset godina udaljava od sveta i ustrojstva rekreativnog ribolova koji u njemu postoji.
Interesantno, zar ne?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja nisam tako zbunjen, jer znam da je isto, Murta ili Kurta. Ionako sve sami degenerici kontrolišu naše vode, od kad znam za sebe. Ne vidim ni teoretsku mogućnost za bilo kakvim pomakom na bolje.
Mušičari Srbije ne treba da očajavaju zbog toga, jer naš sport nimalo ne zavisi od toga ko je gazda na vodi, već od sportskog duha i veštine.
Evo ja sam danas  sam gazio po mulju dubokom 50 cm i mušičario ribe kojih jedva da ima, pa sam se lepo proveo.
Dakle, ništa nas neće iznenaditi, niti omesti u specifičnom sportu kojim se bavimo.
Ekološke katastrofe, deponije i dimovi, prate nas po najlepšim srpskim rekama. Još malo pa će potpuno opusteti. Oni koji mažnjavaju lovu od države i sportskih ribolovaca su čistokrvne debilčine. Ništa za to. Uskoro ćemo se baviti  virtuelnim mušičarenjem, putem video igrica.
Neko deli regione? I to me zabole. Platiću šta košta i a' u pič.....  :pozzz:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix mislim da je to pogresan rezon. Ti si barem predsednik ribolovacke sekcije i to brojne. Uzmi skupi potpise od svojih clanova, pa nek Pera iz nekog BG ribolovnog kluba skupi potpise svojih clanova, pa Djura iz NS od svojih clanova. Napravi se lepo peticija. I skupi se 5-10000 potpis po celoj  Srbiji i kaze se necemo da kupimo ove godine nijednu dozvolu, bojkotujemo drzavu zato sto niko ne jebe ribolovce. Jebite se vi i vas zakon.
Kontrole su i ovako retke na 98,47% domacih voda (pa i ako nekad platis dnevnu to je smesno), onda ce oni da skontaju, e pa ovi nas zajebase nismo prodali dozvole sta cemo sad. Onda da vidis kako ce da se promeni raspodela voda.
Ne kazem ja sad da treba da pitaju svakog ribolovca ponaosob. Ali postoje udruzenjea, klubovi itd. pa lepo predstavnici ribolovaca dodju kuc, kuc na vrata pa sa njima vide kako je dobro da se napravi raspodela. Nadje se neki kompromis. Da politicari mogu da kradu, a da mi imamo sta da pecamo.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislim da neće upaliti nikakve peticije. Ono što se dogovori za vlastodržačkim stolom u Beogradu, ne može se promeniti. Oni koji vladaju ovde, mnogo su jači od 10,000 ribolovaca. Za njih, mi smo obične ovce za šišanje. To smo shvatili pre 7 godina. Možemo da mekećemo koliko god hoćemo, to neće uticati na proizvodnju vune.  :hammer:
Mi, ovce, možemo samo da mirno pasemo dok imamo šta. U slučaju ribolovaca, pecajmo, dok može. U stvari, bolje je da ne mekećemo mnogo glasno, da ne bi privukli pažnju odgajivača ovaca. Dok ne znaju za nas, mirno ćemo uživati u mušičarenju. Ako nas provale, propali smo, kao i sve u....

A sad iz drugog ugla to isto.
Ako već želite da utičemo na bilo šta, formirajte sekcije i klubove, pa se ujedinimo u Savez Mušičara Srbije. Može i u MFS, koji bi morali da promenimo iz temelja. Mušičarski klubovi moraju da niknu u svim regionima Srbije i da počnu sa radom. Naći će se sponzori za njihov rad (verujte mi). Onda treba predstavnici regionalnih klubova (organizacija, sekcija) da se okupe i formiraju svoj savez i predstavnike na nivou države.
Kad to počne da funkcioniše, na demokratskim principima i ravnopravnom zastupljenosti interesa mušičara iz svih krajeva Srbije, imaće ko da se suprotstavi vlastodršcima u Beogradu.
U Nišu postoji Mušičarska Sekcija, koja ove godine obeležava 10 godina neprekidnog postojanja. Lepo bi bilo da isto to postoji i u ostalim regionima. Ako ne postoji, mi, koji smo već organizovani i jaki, pomoći ćemo....

Ovde prekidam, jer ne želim da se bavim politikom. Imam drugačije planove. Ako neko želi da organizuje mušičare Srbije i njihov protest ili bilo koju drugu aktivnost, neka posluša savete iz prethodnih redova.
 
Vrh Dno