Izbor musica

Učlanjen(a)
15.07.2022.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Pozdrav musicari!
Totalni sam pocetnik u musicarenju i naravno, prvih puta ulov je bio slab :D (zar ocekivati drugacije)
Fali mi onaj nindza pristup pri prilazenju,radice se na tome.
Sada sam u odredjenoj nedoumici vezano za musice. Da li bi me neko uputio koje se tacno muve koriste u zavisnosti od doba godine?
I jos najbitnije, da li neko kojim slucajem prodaje set musica, da ima i bambulle, ose, razbojnike itd. I mokre i suve muve...itd tako da prakticno pokrijem sve mogucnosti.

Veliki pozdrav!
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Za klena bambulu ako si u nedoumici i tesko da ces pogresiti :)
Vezano za kupovinu javi se na forumu kolegi Mašiću ima odlicnu ponudu musica za klena koje vezuje.
 
Učlanjen(a)
15.07.2022.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Za klena bambulu ako si u nedoumici i tesko da ces pogresiti :)
Vezano za kupovinu javi se na forumu kolegi Mašiću ima odlicnu ponudu musica za klena koje vezuje.
Hvala na odgovoru, bambulu sam probao krajem avgusta, pocetkom sepembra ali mi nije bas delovala, klenovi kao da su nezainteresovani, tacno ih vidim kako prolaze ispod bambule ali nista, cimaj trzaj titraj on samo dubi ispod :D
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
ja licno najvise volim da koristim vesticu koja je inace red tag sa hackleom tj suva verzija toga a pored nje dobra je i mokra verzija red taga. na policelonke takodje ljudi odlicno prolaze imas tu klenovu bubu koja je sasvim solidna. razbojnik je uvek atraktivna musica za sve ribe pa i za klena, mravi takodje ako odbija sve i svasta. lovio sam ga i na rabit foot emerger kada je sramozljiv a uvek mozes i da se prekvalifikujes na neku nimfu ako je dubok vir a on se ne javlja, fazanov rep sa hotspotom uvek je sladak zalogaj. sedzevi lepo rade, hoce i jednodnevku da pokupi bez mnogo razmisljanja, pravilo je da nije mnogo probirljiv koliko je oprezan i ako te je video tesko da ce bilo sta da uzme.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Pozdrav musicari!
Totalni sam pocetnik u musicarenju i naravno, prvih puta ulov je bio slab :D (zar ocekivati drugacije)
Fali mi onaj nindza pristup pri prilazenju,radice se na tome.
Sada sam u odredjenoj nedoumici vezano za musice. Da li bi me neko uputio koje se tacno muve koriste u zavisnosti od doba godine?
I jos najbitnije, da li neko kojim slucajem prodaje set musica, da ima i bambulle, ose, razbojnike itd. I mokre i suve muve...itd tako da prakticno pokrijem sve mogucnosti.

Veliki pozdrav!
utipkaj u google: hatch calendar, nađi neki koji je rađen u eu... iako svaka voda ima svoje specifićnosti... slijedi zima... nabavi knjige, čitaj, vježbaj zabacivanje, ninđa pristup je moguć i u uspravnom položaju samo budi jako spor prilikom prilaza ribi... pravilna prezentacija i pristup je puno bitnije u odnosu na to dal si stavio osu ili bambulu... neuplašena riba će zgrabit dobro prezentiranu suhu ili mokru iz prve a uplašena će iz dubine gledat muhu i čekat drugi dan, ponekad i nekoliko dana da se opet vrati povjerenje i da opet nasrne na muhu... bez obzira koliko muha bila realistična i savršeno dobro prezentirana
 
Učlanjen(a)
15.07.2022.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Inace
utipkaj u google: hatch calendar, nađi neki koji je rađen u eu... iako svaka voda ima svoje specifićnosti... slijedi zima... nabavi knjige, čitaj, vježbaj zabacivanje, ninđa pristup je moguć i u uspravnom položaju samo budi jako spor prilikom prilaza ribi... pravilna prezentacija i pristup je puno bitnije u odnosu na to dal si stavio osu ili bambulu... neuplašena riba će zgrabit dobro prezentiranu suhu ili mokru iz prve a uplašena će iz dubine gledat muhu i čekat drugi dan, ponekad i nekoliko dana da se opet vrati povjerenje i da opet nasrne na muhu... bez obzira koliko muha bila realistična i savršeno dobro prezentirana
Hvala Mlinka za odgovore, da li mozete da
mi preporucite neku knjigu?
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
... kako kažu ljudi: magarac i čovjek su pametniji od čovjeka... bilo koja knjiga koju pročitaš daje neko znanje... za početak pročitaj neke osnove tenkare da stekneš dojam koliko flyfishing može biti jednostavan, od orvisa sve što nađeš jer su knjige jednostavno i smisleno pisane i da se iz njih mnogo naučiti, pa recimo od dave whitlock... o hrani pastve... imaš na amazonu meka izdanja knjiga... znaju biti po 10 tak eura... izbjegavaj knjige gdje je pola knjige s mušicama i receptima za vezanje istih
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Znakovi na vodi je knjiga koja je meni pomogla najvise... Pise se o pastrmci... Al riba je riba...
 
Vrh Dno