Izgubljene nimfe

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Dosta zavisi i od nimfe. One teze se cesce kace po dnu i samim tim cesce kidaju.
Evo ja dok sam pecao sa tezim nimfama kidao sam do 4-5 sve po dnu, cim sam presao na manje nimfe sa laksim glavama kidam max 1 po pecanju.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Hogare, isto izlazimo....
Milane, ja nekako vise kidam one najsitnije, brze mi nekako propadaju do dna. Jos ako su perdigones.... Uf

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Hvatate li vi nesto osim sto kidate? Meni nimfa ne stigne da propadne do dna riba je vec capi.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Maricu nisi reprezentativan, ti si van seriski... ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
Milan VB je napisao(la):
Dosta zavisi i od nimfe. One teze se cesce kace po dnu i samim tim cesce kidaju.
Evo ja dok sam pecao sa tezim nimfama kidao sam do 4-5 sve po dnu, cim sam presao na manje nimfe sa laksim glavama kidam max 1 po pecanju.

Jelte sto je sasvim logicno,al zar tezinu nimfe ne odredjujes uslovima na vodi,brzina,dubina,visina vodostaja!?
Il jednostavno odlucis da koristis lakse jer se manje kida i to je to
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Tihi83 je napisao(la):
Maricu nisi reprezentativan, ti si van seriski... ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
Tihi konacno i ti da priznas :) hvala druze :) Nebo upravo tako. Sto se tice kokosarenja dok nimfa ne drlja dno nema nista od ulova, ali i tu odredjuje dubina, i brzina vode koliko tesku nimfu bacas. Vec neka druga vrsta nimfarenja npr u Bosni ima drugu filozofiju.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Da jer za takvu vrstu nimfarenja tungsten je max 3mm a najčešće 2-2,2mm i predvez od 5-6m minimalno :smoke:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Xaxaxaxaxaxaxa Silvio je objasnio da se ja ne mučim ;) hvala druze :)
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
To bi znacilo da na svakom delu reke menjamo nimfu?
Negde je dublje, negde plice, negde brza voda, negde sporija...znaci nigde nije isto i nigde nimfa ne putuje do dna isto. Tako da ta prica o idealnom izboru nimfe ne pije vodu.

Ja kad je jaca voda koristim teze nimfe a kad padne voda i smiri se reka stavlam lakse nimfe. Prosto.
Kad su teze kidam redovno a kad su lakse veoma retko. A hvatam ribe i sa jednim i sa drugim... tako da i ta prica o lovnosti sto Maric kaze ne pije vodu.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Majstore ako lovim na duljinu štapa češće koristim tezu nimfe 3-5mm tungsten a ako lovim na dalje to jest da se baziram na snjuru ili na ribu odnosno praćenje aktivnosti iste tungsten je najčešće 2-3mm nekad bez tungsten samo žica na nimfi ovisno o protoku vode
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
nije to to... ili me nisi baš skontao što sam htio reći, ne ovisi samo o protoku vode nego i o načinu-tehnici nimfarenja...
 
Vrh Dno