Jel i vama dosadjuju

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Kako ga samo privlaci svetlost iz stana u samo predvece i vece. I jeste dosadan. Ne smeta previse. I valjda je neki BWO a mozda i nije  ???
 

Prilozi

  • DSC02776.JPG
    DSC02776.JPG
    207,2 KB · Pregleda: 295

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To je pravi pravcijati mužjak Blue Winged Olive, Serratella ignita. Oni ne dosađuju svima. Samo stanovnici naselja pored relativno čistih reka imaju tu privilegiju. Ceo grad Niš je prepun BWO-a i oni se mogu videti na zidovima zgrada i izlozima radnji, čak i nekoliko kilometara od Nišave.
 

KaGeMuShA

Junior member
Učlanjen(a)
05.10.2006.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
U pravu si Mix!Juce dok sam cekao na glavnoj autobuskoj stanici u Nisu da mi overe kartu,nisam mogao da poverujem u prizor koji mi se ukazivao pred ocima.Ne mogu da odredim tacan broj ali imam utisak da se hiljadu BWO ispred mene na salterskom staklu stanice igralo.Neke jedinke su se presvlacile neke puzale dole,neke gore ,neke po meni druge po drugim ljudima.Neverovatan prizor,stvarno.Zahvaljujuci jednoj takvoj reci kao sto je Nisava, mozemo da uzivamo u u ovakvim prizorima iz prirode.
Pozdrav!!!
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Jedno pitanje, zasto se ova buba roji iznad vode a pri tome ostaje u vazduhu, nece da sleti pa je pastrmka kupi samo u letu? Dva puta u dve godine na istoj vodi, ista prica. ona se roji iznad vode, krupna pastrmka je kupi i bojkotuje sve sto pliva po vodi. Imao sam 2-3 kupljenja, ali uz onoliku aktivnost pastrmke u vazdusnom lovu, ocekivao sam mnogo vise.
Sta taj insekt radi po nebesima?!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
compshop je napisao(la):
Jedno pitanje, zasto se ova buba roji iznad vode a pri tome ostaje u vazduhu, nece da sleti pa je pastrmka kupi samo u letu? Dva puta u dve godine na istoj vodi, ista prica. ona se roji iznad vode, krupna pastrmka je kupi i bojkotuje sve sto pliva po vodi. Imao sam 2-3 kupljenja, ali uz onoliku aktivnost pastrmke u vazdusnom lovu, ocekivao sam mnogo vise.
Sta taj insekt radi po nebesima?!

Nista, ostaje ti samo da mases nisko nad vodom i nadas se da ce neka da iskoci i pokupi tvoju musicu u letu :D :D
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
compshop je napisao(la):
Jedno pitanje, zasto se ova buba roji iznad vode a pri tome ostaje u vazduhu, nece da sleti pa je pastrmka kupi samo u letu? Dva puta u dve godine na istoj vodi, ista prica. ona se roji iznad vode, krupna pastrmka je kupi i bojkotuje sve sto pliva po vodi. Imao sam 2-3 kupljenja, ali uz onoliku aktivnost pastrmke u vazdusnom lovu, ocekivao sam mnogo vise.
Sta taj insekt radi po nebesima?!


To je verovatno neki Ecdyonurus ili Epeorus.
Problem je lako resiv. Najbitnije je da IZBEGAVAS MIRNU I SPORIJU VODU . Na Ribniku sam imao isti problem i samo sam jednu krupnu pastrmku uspeo da prevarim u mirnoj vodi a onda sam presao u brzake i skoro da je svaka vidjena pala. Predlazem ti i da muvi napravis znatno duze noge i mozda palmerises da bi stajala visoko iznad vodenog filma. Ja sam ih dobijao i na parasuteve u brzoj vodi al mi se verzija sa znatno duzim nogama bolje pokazala.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Druze Gringo :tbumb:. Da znas da se upravo o Ribniku i radi i da su pale krupne na brzacima kod ltg--a. Ali su me ove kod Aqua-e toliko nervirale da sam hteo da popizdim. Svaka iskace po pola metra iz vode i kupi muve uz lude parade.Svaku pegu da im prebrojis. Provalio sam im raspored ko inzenjerac nagazne mine.
Ovo za noge je dobra fora, hvala i upamticu
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Compshop, većina odraslih jednodnevki se dugo zadržava u vazduhu, iznad vode. Tu se igraju, udvaraju i pare, a na vodu padaju tek kada uginu ili ženka sleti da položi jaja. To često radi i BWO, o kojoj ovde pišemo.
Inače, ne postoji nikakva logička povezanost Ecdyonurusa i Epeorusa sa ovom temom i Compshopovim pitanjem, a posebno ne sa julom i mirnom rekom na kojoj peca. Otkud to, ne mogu da shvatim ???.
 
Vrh Dno