Još jedan početnik

munjiza

Newbie
Učlanjen(a)
21.06.2017.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima.

Ja sam Dejan iz Banja Luke. Kako naslov teme kaže, početnik sam u mušičarenju.
Nažalost prvi štap sam uzeo na brzinu, bez mogo razmišljanja, istraživanja i bez pitanja nekog stručnijeg. Vjerovatno bi bilo pametnije da sam ranije o tome razmišljao.
U planu je da za narednu sezonu nabavim nešto dosta bolje, a do tada vježbam i učim sa ovim što imam trenutno:
Ron Thompson 9" - #6/7 Steelhead II
Čekrk je neki plastični Cormoranov 5/6.

Po savjetu ribara od kog sam naručio mušice, za početak planiram da pecam samo sa nimfama i vježbam tzv. roll cast.
Rijeke: Vrbas, Pliva, Ribnik.

Vjerujem da ću pretraživanjem foruma pronaći sve potrebne informacije, ali ako neko želi, može ovde da ostavi par savjeta i rado ću ih prihvatiti.
Takođe, bilo bi dobro i da me posavjetujete koji štap i čekrk bi preporučili za manje rijeke poput Plive i Ribnika.

Bistro
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Druuze ako mozes slobodno odmah prodaj stap. Za vrbas i plivu bih tibkao pocetniku pre peticu preporucio. Ne znam ko te je savetovao oko izbora stapa ali te zeznuo. Ne bih da te demoralisem al stap je prejak za to stobtebi treba.


Za pocetak iscitavaj forum. A ako mozes nadji nekog u svom gradu da ti pokaze osnove zabacivanja da ne bi morao greske da ispravljas. Nauci kako valja od starta

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Za Vrbas 5# za sve ostalo manja aftma 3-4#.
Taj stap je za strimere  :yeswink:
 

munjiza

Newbie
Učlanjen(a)
21.06.2017.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Hvala na odgovorima.
:'( Tuga je u mojim očima. Nadao sam se da ću proći sa ovim jačim za vježbanje za početak - kad sam se već zeznuo na prvu. U svakom slučaju, čitao sam juče malo forum pa jutros pregledam šta bih mogao uzeti ovde u BIH. Postaviću par linkova kasnije pa ako neko bude mogao da me posavjetuje.

Kakvo je generalno mišljenje o polovnim (korištenim) štapovima? Npr. ima momak iz B.Luke prodaje Greys Streamflex XF2 9' #4 + neki nastavak od 50cm (ne znam na šta se odnosi) .. cijena je oko 150 evra. Ja sam inače uvijek za novo ako se može priuštiti.

Takođe, šta znači ono 2sec, 4sec i slično na štapu?

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Kupi štap od drugara iz BL i startaj sa Vrbasom pa na Ribnik pa na Plivu...A taj ron ostavi za strimerisanje pastvr i klenova i bucova a možda i nekog mladuljka sa Vrbasa.
Nastavak 50cm ti dobro dođe ako želiš pecati direktno nimfama...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Sec na stapu znaci iz koliko je delova stap...
 

munjiza

Newbie
Učlanjen(a)
21.06.2017.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Hvala gegula, sad vidim koliko je bilo smiješno pitanje :)

Uglavnom, odlučio sam se za nov štap. Naručio sam Scierra Memento 9' / #4 / 9-11g / medium fast. Svidio mi se i vizalno a i prema onom što sam pročitao na forumima + razgovor sa nekoliko mušičara mislim da nisam pogriješio (nadam se :D). Cijena je sitno ispod 120e.
Link sa više info o seriji: http://www.scierra.com/rods/memento/
Štap je stigao jutros, ali sam na poslu pa nisam još pregledao ništa.

Takođe uzeo sam i strunu Scierra Reflection WF4F 10g.. konusni vrh od 11.2m (cijena oko 50e).
Čekrk neću uzimati nov trenutno. Za sada ću koristiti ovaj plastični što imam jer ako sam dobro shvatio kod lova pastrmke/lipljena/klena i sličnih riba sve se radi rukom, čekrk je samo "skladište za strunu". U svakom slučaju kad budem u mogućnosti gledaću da nabavim nešto adekvatnije i kvalitetnije.

Ron Thomspon neće na prodaju, čekaće svojih "pet minuta" :)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
E sad samo na vodu javi se Tartaru i Damiru iz BL pa da te vode na Ribnik malo...
 
Vrh Dno