kajak & kanu

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jendni se prikradaju ribama polako u tišini sa obale, drugi šetaju po vodi uzvodno ribama iza leđa :), treči ovako ...itd.

Mene zanima šta vi mislite o ribolovu s kanujem i kajakom? Na velikim a i onim manjim planinskim jezerima kanu ili kajak je od velike koristi po mojoj procjeni. Prikradeš se ribi tamo gde ne može ni jedan ribolovac sa obale da zabaci. Veliku želju imam da si kupim čim budem mogao kanu ili neki kajak.
Ako tko od vas ima takvu priliku, toplo mu preporučujem da je iskoristite.

Bistro
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Jesi li mozda razmisljao o dubku? Mislim da je to najbolje resenje ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kajak mi je najprivlacniji, brz je i ima mnogo mesta u njemu. mislim da je savrsen za vece jezero kakvo je bledsko.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Brz jeste!
Mesta nemas nikako! Jer ne znam da li si ikad plovio kajakom. Jeste on dugacak ali samo zbog fizike ne zbog komfora.
I na kraju praktican nije - jer nemas veslo gde da stavis dok drzis stap ;-)
Dubak i peraja na nogama su jedino i najbolje resenje!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ups, htedoh napisati KANU a ne kajak...no kad smo i kod kajaka, njega sam spomenuo jer sam gledao jedan video gde su musicarili morsku pastrvu. Slazem se stim sto si napisao. No u prvom planu mi je bio KANU :) zato sam reko da je dosta mesta, posebno ako si sam :p
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
509
Broj reagovanja
150
Kajak je itekako dobro plovilo za musicara-mozda i savrseno!! Za lov na jezeru kraci modeli bez ruddera (krme) i nesto siri (za bolju stabilnost) su idealni. Ja sam imao prilike da ih isprobam i u morskom ribolovu musicom i toplo ih preporucujem. Ako se lovi u toplijoj vodi, izaberite “sit on top” modele, bez cockpit-a. Laksi zu za ulazenje i izlazenje i za njih ti ne treba poznavanje Eskimo roll-a u slucaju prevrtanja. Nabavi obavezno drzac stapa koji se montira i omogucava koriscenje dva mus. stapa. Kanu je nezgodniji, nestabilniji i trebace ti vise treninga da veslas sam. Iz nekih modela kajaka moze da se zabacuje stojeci-tako su stabilni.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala na savetu. sigurno si uzivao zabacujuci sa njega
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Probaj ovako nesto
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=747945
:D :D :D :D :D :D
Ovih malih katamarana imas za 250 - 300$ da narucis npr. preko cabelas-a (naravno bez bicikla).
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/index/index-display.jsp?id=cat360011&navAction=jump&navCount=1&cmCat=MainCatcat21276&parentType=category&parentId=cat21276

Ako nisi iamo iskustva sa malim tj. uzanim camcima (kanu, kajak ili sportsko veslanje) ovo je po meni super resenje nesto izmedju kajaka i flote tube. Sedis udobno, suvo ti je dupe, plovilo je stabilno i tiho...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D vodeni bicikl, vidio sam več nešto tako. Nije slaba ideja ali da naručim nešto iz USA pa da plačam porez i porez na dodanu vrednost, carinu, carinu i carinu, poštarinu i ako se ikako da dodatno platiti još neki izmišljeni porez za barem 45% ... ne dam im ni centa  :D ... radije ču si nabaviti neki kanu iz EU, iz principa jer sam alergičan na ove naše nenormalno velike  poreze. Kada pomislim da bi nešto naručio iz USA prođe me volja. Prošli mesec sam se skoro dokopao jednog kanua ali iskrskle nepredviđene .... bla bla... možda sledeče godine ako ne ove  :D Inače kanu mi se dopada još od malena, nekako u mom doživljaju kanu ocrtava jedan poseban avanturistički duh...pa još mušičariti iz nečega takvoga  ::) ;)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
E da, posto se razmisljas da pecas na jezeru iz kanua, jel ti pao napamet kanu (kajak) na naduvavanje. Manji transportni prostor, niza cena... A ako imas nekog u inostranstvu moze da ti ga donese u džepu (dobro ne bukvalno u džepu). Bilo je na diskaveriju prosle godine kako se pravi indijanski kanu od brezove kore mnogo jaka stvar ako sam to slucajno snimio postavljam na youtube i javljam ti.  :bye:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
sebastian je napisao(la):
Jendni se prikradaju ribama polako u tišini sa obale, drugi šetaju po vodi uzvodno ribama iza leđa :), treči ovako ...itd.

Mene zanima šta vi mislite o ribolovu s kanujem i kajakom? Na velikim a i onim manjim planinskim jezerima kanu ili kajak je od velike koristi po mojoj procjeni. Prikradeš se ribi tamo gde ne može ni jedan ribolovac sa obale da zabaci. Veliku želju imam da si kupim čim budem mogao kanu ili neki kajak.
Ako tko od vas ima takvu priliku, toplo mu preporučujem da je iskoristite.

Bistro

Je li, Sebastiane, tek sad sam video ovaj tvoj uvodni post.
Pa jel se ti to spremas za musicarenje, ili prikradanje letnjim kupacicama?  :D :D :D
I jos dajes savete na kraju, da priliku iskoristimo  :hammer: :hammer: :D :D :D

Neko ti je vec dao preporuku za katamarane, i oni su za jezera i vece reke kakva je Sava Bohinjka nabolje moguce resenje. A siguran sam da u EU neko to prodaje, mada je dosta skuplje nego u USA. Probaj u Italiji, nemoguce da oni na jezerima ne musicare?

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ima ovd kod nas da se kupi na naduvavanje i kajak i kanu. bas jednog takvoga sam planirao uzeti do 100€. Oni extra čvrsti i kvalitetni za spuštanje po bujicavim rekama preko stenja i kamenja, za kroz granje, trnje i gloginje itd....takvi super kajaci i kanui koštaju do 500€ Također slična cena je i kod onih tvrdih (drvo, aluminij i karbonski). Recimo da od 300€ do 500€ se da nači super kajak i kanu. Ovde kod mene na bledu ima jedna trgovina gde mogu odma da ga kupim samo mi fali jedan petica i dve nule €  :D U austriji bi se dalo nači jeftinije ali ne mnogo. Taman dok platim prevoz i sve ostalo izađe me još skuplje, ali nije baš frka...kada bude bude.

@pedjabg,  :mad:  :nowink: ccccccc zločesti profa! Salu na stranu, na savu bohinjku nema da gi pecaš iz čamac...samo gaženje. Katamaran je zaista dobar...ali još uvek mi je kanu nekako naj naj.  :) Kanu ima nešto posebno.
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sebastijan, odlična ideja :tbumb:
Imam prijatelja koji već godinama mušičari na Savi (svaki dan)iz nečega što je izmedju kanua i kajaka. Plovilo je od plastike i dovoljno lagano da ga jedna osoba postavi na krov bilo kog automobila. :yeswink:

Kad već pomenu kanu i filing, setih se da sam skoro gledao na kanalu "Travel"reportažu iz Kanade. :eek: Kako kaže jedan moj prijatelj "...propast živa..." :'( Nedirnute planine, brvnara ispred jezera :drool: i u njemu vezan kanu :blush:
Eh, da mi je naći tamo useljivu babu, odmah bi otišao :smoke:ali kakve sam sreće javio bi mi se Grizli Adams :doh: :doh: :doh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zox, molim te da napises sta lovi tvoj prijatelj musicama na Savi. Najbolje je da otvoris posebnu temu o tome. Unapred zahvalan!
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Neznam da li ova tema zahteva posebno mesto pa ću nastaviti da pišem ovde a drugi će proceniti koliko je interesantna i naći joj kutak :blush:
Čovek koga sam pomenuo je Vuk Janaćković i na velike ribe se "navukao" na Islandu gde je živeo jako dugo. Nažalost on nema komp pa ću pokušati ja da prenesem neka njegova iskustva a verujem da ću u dogledno vreme staviti i neke fotografije...
Elem Vuk lovi na velike strimere kakve sam već pokazao u topicu Dunav.
Omiljena riba mu je bucov mada je štuka ipak najmasovniji gost :smoke:
Njegovo iskustvo sa veeeelike vode (Sava i Dunav) bi moglo da se prenese i na ovaj sajt, naravno ako ima interesovanja za ovu temu...
U Vukovo ime pozdrav svima :bye:
 
Vrh Dno