Kakav borac je štuka?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Znam da su još uvek retki mušičari u celom svetu koji mušičare štuku, ali znam i da takvih retkih ptica ima u jatu www.musicarenje.org. Voleo bih da pročitam vaše mišljenje o borbenosti štuke zakačene na "muvu".
Meni se veoma dopada način na koji ona besni, drmajući glavu, izbacujući se i šetajući repom po vodi. Svaka riba se drugačije otima, pa tako i štuka ima svoje fazone. Trudi se da istrese udicu, a kad ukapira da to ne uspeva, juri ka skloništu, u travu ili granje. Ako joj ni to ne uspeva, izbacuje se i "kuva". Dobro je da ima običaj da se usred borbe primiri, skupljajući snagu. Obožavam taj trenutak, koji vešto koristim da je, još neizmorenu, prihvatim.
Evo jedne slike iz moje galerije http://www.musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=2534

main.php
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ko moze da zaboravi stukin "HLADNI START" bez zagrevanja kako rade neki uredjaji!! Pa jos na povrsinskog strimera izvucena u plitkom. Iz neutralne brzine direkt u supersonic, pa se pitas oce li na tebe ili na strimera ili da sto pre vadis i strimera i sebe iz vode. Pa onda paranje povrsine ko podmornica kao da je juri torpedo, pa ostar forhend ili bekend telom. IJU. A one sitne sto udaraju pred nos kad se malo opustis i zaneses dok skupljas poslednje santimetre konca i oteraju ti otkucaje srca u 200 nisu nista manje zanimljive. A i evo ga prvi uskoro.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kakav borac je štuka? Vredan borac našega poštovanja. Sviđa mi se njen odlučan sprint (ako ga izvede) po samoj površini u prvom begu. To je fantastičan prizor...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.114
Broj reagovanja
1.162
Lokacija
Čačak
ume i da zabusava ali su joj udarci fantasticni kad varalica ide po povrsini ili bas plitko, bas zbog torpedo efekta i adrenalina
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Štuka??? IZVANREDAN, napisah negde - riba moje mladosti :)
Ako ima trave, granja, krša (a uvek ima :doh: )- vrlo ozbiljan borac koji tačno zna šta treba da uradi :yeswink:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Milanče jel to znači da i ti ideš 1.4. na otvor sezone na štujanu. Ne znam da li si upoznat ali nekolicina ljudi sa foruma planira da ide na otvaranje na Kostolački dunavac po predlogu Djoleta iz Niš(a).
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Preskace se 1.4 posto je utorak tako da ce verovatno da bude subota ili nedelja a zbog sajma u Nisu mozda ce i da se pomeri za jos jedan vikend. Naravno i vremenske prilike ce da kazu svoje.  :tbumb:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
100ka je napisao(la):
Milanče jel to znači da i ti ideš 1.4. na otvor sezone na štujanu. Ne znam da li si upoznat ali nekolicina ljudi sa foruma planira da ide na otvaranje na Kostolački dunavac po predlogu Djoleta iz Niš(a).
Još ne znam!!! Još nisam ni mušičario 2008 :'(
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
:eek: Pa šta čekaš, druže?
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Da ne kvarimo ovu temu. Djole pošto ti dobro poznaješ teren prvi vikend kad bude povoljno za pecanje od 1. IV
nalazimo se tamo  :tbumb:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
http://www.musicarenje.org/index.php?action=dlattach;topic=751.0;attach=4800;image
Evo jedne uhvacene prosle godine 1.Aprila na Batusinackim barama...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Sada cu od 1-og da vam pricam kakvi su borci stuke, nesto sam zaboravio te moram da se podsetim  :-\
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moja je greška što sam otvorio čitavu temu o otvaranju sezone lova štuke 1. aprila. Kao što za pastrmku piše 1. mart, tako za štuku piše 31. mart. Malopre sam to i proverio. Dakle, momci, otvaranje sezone lova (i mogućnosti ubijanja 3 kom.) štuke je 31. marta, u subotu, a ne u nedelju 1. aprila.
Ispašće kao ono kad je pola sveta dočekivalo 3. milenijum 2000. godine, a pola sveta 2001.  :doh: Ipak, 31. III je prvi dan lova štuke u Srbiji i tada ćete sasvim slobodno moći da osetite kakav je borac.
 
Vrh Dno