Kako bacati strimera?

Mentalist

Junior member
Učlanjen(a)
27.03.2011.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kiseljak, BiH
Dakle, mojom predivnom kombinacijom stapa od 2.85m AFTMA 7-8 i WF6F fly line-a probao sam bacati jednog jedinog strimera -wooly bugger-a kojeg imam i osjecaj je jako los. Nekako, neprirodan.

Da li se strimeri bacaju isto kao i muhe?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Svaka mušica ima svoju težinu a nju zabacujemo težinom kanapa. Tu je i lider i njegovom kraju predvez i ta dva faktora su bitna kako če se sve to ponašati prilikom zabacivanja. Mnogo je tu toga o čemu bi se dalo pisati. Uveren sam da če ti neki od naših fly casting instruktora več pomoči stručnim savetima.

Dakle, želiš bacati wolly buggera kanapom WF6. Koristiš li kakav lider i kakav, kakav imaš predvez, koliko debeo i dugačak? Kako si pokušavao da to zabaciš? Strimere bacamo isto kao i sve druge malo teže ili veče mušice.

No, bolje i preciznije savete češ sigurno več uskoro dobiti od naših iskusnih fly castera.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mentalist je napisao(la):
Dakle, mojom predivnom kombinacijom stapa od 2.85m AFTMA 7-8 i WF6F fly line-a probao sam bacati jednog jedinog strimera -wooly bugger-a kojeg imam i osjecaj je jako los. Nekako, neprirodan.

Da li se strimeri bacaju isto kao i muhe?

Pa i nije bas predivna kombinacija stapa 7-8 i strune WF6F a pogotovo ne za strimere.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Bice ti neprirodan osecaj bilo kakvu musicu da bacas.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
simpson H je napisao(la):
Pa i nije bas predivna kombinacija stapa 7-8 i strune WF6F a pogotovo ne za strimere.

tacno tako, taj detalj sam nekako propustio...za takav stap nabavi strunu wf8 i bacat češ sve takve strimere samo tako...posle male vežbe, naravno.
 
Vrh Dno