Kako osnovati klub?

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Imam u planu da osnujem musicarski klub u Ivanici, pa bih molio sve koji mogu da mi pomgnu naka ostave ovde svoje savete i sugestije. Naime sta mi sve treba da bih osnovao klub i kako to da odradim?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ako ga osnivas u okviru lokalnog udruzenja, kao sekciju, to onda vidi sa njima. Ako ga osnivas kao samostalno i nezavisno udruzenje onda je najbolje da ga registrujes kao sportski klub ili udruzenje gradjana. Moguce je da se registrujes i kao nevladina organizacija, ali mislim da je kao sportski klub najbolje resenje, zbog nekih poreskih olaksica. Najbolje da vidis sa nekim advokatom koji radi na osnivanju preduzeca.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nikakav privatni klub nije potreban. Tu gde godinama placas clansku kartu ces da osnujes sekciju musicara. Ako te nesto zajebavaju, zapreti im da cu ja da im dodjem!!! Osnovaces sekciju i tek onda ce poceti tvoji problemi. Nasi ljudi su mnogo nezgodni, a ti ces morati da radis sa puno njih. Mnogo truda i strpljenja ce ti biti potrebno. Za pocetak trazi prostoriju i tu okupi zainteresovane musicare. Najbolje je da se okupljate u sto vecem broju i da nastupate agresivno. Nemojte se bojati nikakvih "rukovodioca" i slicnih. Oni su tu dosli na cudan nacin, a vi cete doci s najboljim namerama. To je dovoljno da vas cak i oni ispostuju. Problem je sto vam je malo udruzenje i gradic, pa ce biti tesko maznuti im pare. To ce vas navesti da se obratite nekome ko ih ima i ko bi mozda ulozio u razvoj musicarenja i eventualnog revira. Popalite nekog "gazdu" da potrosi malo novca na to. Lazite ga da ce mu se to visestruko vratiti. Dignite i malo "buke" oko stvaranja sekcije, da bi privukli sto vise paznje sugradjana, ali i novinara. Kad vas predsednik procita da je formirana M.S. u njegovom udruzenju u Ribolovackom Magazinu ili Ribolovu, gotov je.
Samo, tesko je odrzati na okupu ljude. Vrlo brzo pocnu da se svadjaju, raspravljaju, prestanu da dolaze... Treba biti veoma uporan i strpljiv. Bolece te glava i "koprcaces" se nocima po krevetu. Na kraju ce te vise njih osporavati nego postovati. Stvorices neprijatelje umesto prijatelja... Ali bolje i to nego da sedis skrstenih ruku. Ipak musicarski klub ili sekcija omogucavaju musicarima da se okupljaju i druze. Svi znate da je musicarima najlepse u drustvu istih.
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
E ovako obzirom da smo mi u Raski ove godine osnovali Sportski klub za musicarski ribolov "Astreus" Raska mislim da cu imati informacije koje su ti potrebne. Sto se tice sekcije ne bih se slozio da je to pravo resenje iz nekoliko razloga, Naime kao musicarski klub imas mnogo veca prava,svoj ziro racun,svoj statut, mogucnost raspodele sredstava, mogucnost gazdovanja vodama........nas klub broji trenutno 10 clanova sto je sasvim dovoljno za pocetak.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Interesantne vesti iz Raske. Samo, Sekcija iz Nisa ima mogucnost raspodele sredstava, koja su uvek veca od novca koji sami musicari daju. Matematika je prosta, musicari treba da maznjavaju lovu i od ostalih ribara, kako bi sproveli svoje zamisli u delo. Interesantno je da su nase ideje uvek u suprotnosti sa interesima ostalih ribolovaca, cije pare trosimo! Nemojte ovo nikome da pricate, jer je ipak bolje da pare trose musicari nego plovkarosi, varalicari i slicni djuvecari. Do formiranja nishke Sekcije, oni su trosili nase pare. Ja sam to promenio u nasu korist. Sledite moj primer!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
samo napred! Nekako mi zao sto ne mogu da zivim u Nisu. Moze da mi ne verujete, ali Mix vrlo rado bi ti se pridruzio, da mogu dosao bi zivati u Nis. Nazalost meni, ovde, trenutno nije nista moguce. Slovenija je jako lepa,ali samo kada bi imao love i mogucnosti, i kada bi sve ovisilo o mojoj volji dosao bi ziveti u srbiju, ili bi barem imao vikendicu u kojoj bi puno cesce bio. Necu da govorim razloge i stvari s kojima sam nezadovoljan ovde, ali verujte mi (nisam nacionalista) ali samo kada pređem granicu u srbiji punim plučima dišem bez obzira kako stanje je u srbiji. Ovde je prelepo, ali moram da kažem da neke stvari koje pokušavaš da ne vidiš ipak ponekada ti smuče sve što ti je lepo. Rođen sam u hr. ali kod kuče sam samo u srbiji. Ne znam ni sam zašto ali tako je.
Ne živim u srbiji ali mi je jako stalo do voda na kojima pecate i koje je ponekada obiđem.
Kolege samo hrabro!
Znate naš slogan: "samo sloga..." to je uvek pravo rešenje!

PS.
Mix ako se ikada vidimo znat češ o čemu govorim :) ;-)
Evo, ako ne krene sve po zlu, krečem u srbiju za par dana. Prvo idem u Belu crkvu, pa ako nam uspe idemo i za Jagodinu. Onda ako bude mogučnosti možda se sretnemo na Moravi ili na nekoj bari sa bodorkama ;-)
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mix to si u pravu da smo mali grad, sa malim brojem musicara svega desetak, ali dosta interesovanja se javlja kod omladine, ali sam primetio dosta ljudi srednjih godina kupuju muscarske stapove i polako se preobrazavaju u prave ribolovce. Moram da razgovaram sa predsednikom udruzenja, moj jedini cilj jeste da bilo kako otrgnem od zaborava Moravicu i pritoke. Mislim da mogu da dobijem neku lovu od velikih firmi iz Ivanjice, od opstine ne mogu nista da ocekujem ali imamo mi Lala Sekulica (koji je kupio pola Ivanjice), mislim da ce imati vremena i smirenosti da me saslusa i da prebaci milionce dinara, njemu to nije nista ali nama je bas mnogo.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sebastijane, preterujes! Kada bi bio u Srbiji ti bi hteo da pecas u Sloveniji. I ja bih rado obisao Savu Bohinjku, Unec i Socu. Ako bas toliko volis Srbiju( za razliku od celog sveta), dodji na par nedelja, javi se i ne brini, ici cemo na super pecanje.
 

ivan

Junior member
Učlanjen(a)
27.05.2006.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
E ovako sto se tice papira za osnivanje kluba najbolje je da pozoves direktno Ministarstvo prosvete i sporta (probacu da nadjem broj, ako ne, 988 zna sigurno) i raspitas se sta ti treba za osnivanje kluba, onda ce ti oni poslati na fax po tackama sta ti sve treba.....ukratko, treba ti: Statut u dva primerka, Tri clana osnivaca kluba, odluku o izboru upravnog odbora, odluku o usvajanju statuta,prijava o licu za predstavljanje i zastupanje, pecat, stambilj......uostalom sve ce ti detaljno pisati na tome sto dobijes iz ministarstva. Posteno receno "zajebana" rabota uvek ti po nesto fali ima i neke takse koje se placaju, nisu bas velike oko 3000 din. Bar je bilo prosle godine. Nadam se da sam bar malo pomogao.....ako ne ostaje Mix-ov predlog sad i ne zvuci lose.... :)
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
ovako se klub osniva- to bude predsednik
 
Vrh Dno