Kako pecati sa dve/tri muve?

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Prvo, znam da su neki ovde protiv tog sistema - zato pitam: Da li je kod nas dozvoljeno pecati sa vise od jedne muve u sistemu?

Ako jeste (a i ako nije, jer u UK je mahom dozvoljeno) - pitam ove iskusnije posto sam svasta video - kako je najbolje vezati vise muva u sistem - neko vezuje drugu muvu za samu krivinu udice prethodne muve, neko je vezuje za okce prethodne muve,neko koristi one male prstenove...

Sta daje najbolje rezultate, koja su vasa iskustva, povecava li se lovnost, mrsi li se sistem vise, sta je najjednostavnije, koje cvorove koristite, koliko su udaljene muve jedna od druge, koji tipovi muva, ako je nimfarenje gde u sistem ide najteza muva, gde olovo ...itd...itd?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bogdane odmah kupi "Leader rings". 10 komada košta 1 funtu. Namesti konusni monofilament predvez bez čvorova i na njegov kraj (pazi da bude oko 0.20mmm) veži prstenče. Na to prstenče veži jedno parče strune od 10 cm i jedno od 40 cm. Neka bude 0.18 ili 0.16. Naravno na krajeve veži nimfe. Neka teža bude na dužem kraju.
Dve nimfe će ti pomoći da ceo sistem bude duplo teži, a i ponuda će biti raznovrsnija. Možeš ih voditi bilo kojom nimfaroškom tehnikom.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Na tpredvezu (na oko 40-50cm od njegovog kraja) napravi The Dropper Loop i na njemu dodaj jedan (15-20cm) noseci monofil za laksu nimfu a na drugom osnovnom i duzem (40 - 50 cm) kraju tezu. Moguce su razne varijacije duzine. Zavisi od vode na kojoj si i mnogih drugih stvari.

http://www.animatedknots.com/dropperloop/index.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nikako. Ne zato što nije sportski nego zbog mršenja!!! Nikada mi se nije sviđalo :wacko:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije ni meni, dok nisam probao dve nimfe zbog veće težine, to jest, brzine tonjenja. Pravilno postavljene retko se mrse, a glupa pastrmka ne pravi probleme sa gomilom čvorova i jednako napada i gornju i donju.
I ja sam mušičarenje sa dve muve smatrao nesportskim, ali to isto sam nekad mislio i za nimfe, otežavanja, indikatore...pa sam se promenio.  ;)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Mixmaster je napisao(la):
Nije ni meni, dok nisam probao dve nimfe zbog veće težine, to jest, brzine tonjenja. Pravilno postavljene retko se mrse, a glupa pastrmka ne pravi probleme sa gomilom čvorova i jednako napada i gornju i donju.
I ja sam mušičarenje sa dve muve smatrao nesportskim, ali to isto sam nekad mislio i za nimfe, otežavanja, indikatore...pa sam se promenio.  ;)

Ovo podvuceno sigurno DA. A zbog broja ulova NE.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Djole Nis je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Nije ni meni, dok nisam probao dve nimfe zbog veće težine, to jest, brzine tonjenja. Pravilno postavljene retko se mrse, a glupa pastrmka ne pravi probleme sa gomilom čvorova i jednako napada i gornju i donju.
I ja sam mušičarenje sa dve muve smatrao nesportskim, ali to isto sam nekad mislio i za nimfe, otežavanja, indikatore...pa sam se promenio.  ;)

Ovo crveno sigurno DA. A zbog broja ulova NE.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izvini, Djole, nisam te razumeo. ??? Može li komentar ponovo? Šta znači "zbog broja ulova sigurno ne"? Na šta si mislio?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Mixmaster je napisao(la):
Izvini, Djole, nisam te razumeo. ??? Može li komentar ponovo? Šta znači "zbog broja ulova sigurno ne"? Na šta si mislio?

Naravno. Stavim i ja drugu nimfu na neki od nacina ali da bih postigao dubinu, kako si i napisao. Ali ne i sa ciljem da mi se poveca dobitak npr u delovima reke gde je dovoljna i jedna nimfa. OK?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Djole Nis je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Izvini, Djole, nisam te razumeo. ??? Može li komentar ponovo? Šta znači "zbog broja ulova sigurno ne"? Na šta si mislio?

Naravno. Stavim i ja drugu nimfu na neki od nacina ali da bih postigao dubinu, kako si i napisao. Ali ne i sa ciljem da mi se poveca dobitak npr u delovima reke gde je dovoljna i jedna nimfa. OK?
Ja sam oduvek bio žustri protivnik dve muve. Sada nisam, jer sam shvatio u čemu je prednost. Čuli ste za czech nymphing, opšte prihvaćenu tehniku nimfarenja?
 
Vrh Dno