KLEN vs. PASTRMKA (bilo koja potocna ili california...)

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
zamislimo da na metar jedna pokraj druge u vodi stoje dve ribe i hrane se, naravno pastrmka malo dalje od obale i klen prvi do obale. na sredinu izmedju njih navodimo muhu (bambulu) koju smo plasirali jedno 1.5 ispred njih... koja ce prva krenuti u napad?
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ja mislim da bi tu uleteo skobalj izmedju njih i pojeo bambulu!!A mozda se zaleti i neka babushka!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ugly SI bi trebao da navede jos mnogo faktora kako bih mu ja sasvim precizno odgovorio na ovo pitanje.
Na primer, ako je bistra, hladna reka, teze je prici klenu nego pastrmki, pa ce je pre uzeti nenaplasena pastrmka.
Ako je kraj maja ili pocetak juna, na pojedinim rekama pastrmka luduje, tako da opet nece dozvoliti sporijem klenu da je preduhitri.
Ako je na zamisljenom mestu neki "majstor" zabacivanja, sigurno ce prebaciti klena kog nije ni video i ubosti pastrmku.
U svakom slucaju, klen je daleko opreznija riba od pastrmke, pod uslovom da ste im se prisunjali kao aligator.
Ja cesto lovim na terenima gde zive krupni klenovi i pastrmke. Na takva mesta dolazim zbog ove druge, ali znam da je u planinskim rekama klena mnogo teze uloviti, narocito ako ih ima u priblizno istom broju. Zato je na takvim rekama ulov krupnog klena veci podvig.
Dobar primer je gornji tok Crnog Timoka, Mlave, Temske, Visocice... Laki, molim te postavi, kao ilustraciju, one tri pastrmke i tri klena sa Crnog Timoka, molim te.
Jos nesto: Bolju musicu za pastrmku i za klena od bambule, nikad nisam koristio (iskreno), tako da od srca pohvaljujem vrhunski izbor muve Ugly Sija.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mnogo zavisi od prezentacije - ako joj bambula velicine manjeg kormorana padne na glavu pastrmka ce pobeci glavom bez obzira u vecini slucajeva, dok ce se klen odapeti kao strela na istu ;-).
S druge strane ako padne metar i po uzvodno, i voda je polako nanese, eto ubodene pastrmke. Dok ce klen mirno doplivati, omirisati i iscoolirati je ;-)
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Ja sam zato da se uzme wasser kugla, stave dve debele bambule, jedna do kugle druga na 1.5m razmaka i drmnes i klena i pajku jednim udarcem :hammer: :hammer: jos ako su krupni komadi!!! uuu sto bi to bilo zamaranje!!! :hammer: :hammer:
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Uaaa wasserica...!!!! :hammer: :hammer:

fly_blowingup fly_blowingup fly_blowingup



A sto se tice KLENA vs PASTRMKA,100% se slazem sa Milancetom...
 
Vrh Dno