KOČNICA

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo, pošto smo se Boki i ja malo zapeli oko razumevanja kočnice pa da nekvarimo više temu otvaram ovu.

Beše reč o čekrku Vosseler RCL modelu. Taj model nema pravu kočnicu nego inhibitor ili drugim rečima usporivač koji je jednakomeran ali i dalje to nije kočnica. Kočnica ima svrhu regulisanja brzine ili jačine usporavanja i isto tako da zakoči ceo sistem u potpunosti.

Posle sam pričao i sa samim Ralfom Vosselerom. Kaže da sam upravu da taj model nema kočnicu nego da radi po sistemu ili principu Click and Pawl. Znači, nema onaj stari Click and Pawl nego na taj princp. Click and Pawl bi mogli nazvati najpreprostijim sistemom usporavanja okretanja špulne.

Kočnice su naprave koje nama daju opciju da mi regulisemo usporavanje ili da totalno zakočimo ceo sistem. To kod RC i RCL modela nije moguče je nema te naprave koju zovemo kočnica.

ps.
Eto, tema u kojoj možete pisati vaša mišljenja o čekrcima sa kočnicom, bez nje i o click and pawl sistemu...itd.  ;)
Hvala Boki care! Da opet imamo o čemu da pišemo  na široko i podugačko :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Vosseler RC & RCL se razlikuju samo po tome što je RCL ima široku špulnu dok je mehanizam isti i što se tiče kočnice ovako piše:

"The RC-series is simplicity itself. No decoration, no bric-a-brac, no sensitive parts.
It works without a brake system and therefore it is ideal for beginners and for cool-keeping big-fish catchers alike."

LINK - VOSSELER RC
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Meni je taj usporivač odmah pukao na Vision GT 2/4.Prvo odmotavanje i kvrc  :doh:
Interesuje me da li neko ima ideju kako to sanirati?
Nisam nigdje našao da se ovaj model može otvoriti?
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Puko a hehe dobro je jer sam bio zagrizen za taj model u toj velicini.Na RC nema sta da pukne ;) mnogo dobro odradjeno.

Ja bi to 'izdeljao' od plastike i zamenio(ako je moguce)

 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Ja sam dobio rezervni plasticni deo kada sam kupio taj cekrk. Ne vidim razlog zasto ne bi mogao sam napraviti isti takav jer nema apsolutno nista specijalno u vezi njega.
 

Geneva

Senior member
Učlanjen(a)
25.09.2012.
Poruke
168
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Upravo je placen preko paypal-a Ralfu Vosseler RC3 L
uzeo sam u titanijum boji , sa DC2 ručkom, i sa gravurom :D
Opaaaaaa
Jedva cekam da dodje :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Imas znaci unikatan RC3L  :tbumb: to je cekrk za ceo zivot...zapravo cini mi se svi Vosseler cekrci.
 

Geneva

Senior member
Učlanjen(a)
25.09.2012.
Poruke
168
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Pa unikatan , zato i sad moram da ga cekam  :drool: :drool: :drool:

Znaci , cekam da ga narucim mesecima , auuuuuuuuuuuuu
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
Koliko ce te to zadovoljstvo kostati??
Zasto rucica sa DC..zar nije lepsa drvena??
Meni je DC2 u varijanti 3/4 prelep a5/6 fuj...kako, pojma nemam...al dobro de oni imaju kicnicu pasad da temu ne razbucavamo..
 

Geneva

Senior member
Učlanjen(a)
25.09.2012.
Poruke
168
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Zadovoljstvo me izaslo 144e
Uzeo sam DC2 rucicu posto necu da prodajem ovaj cekrk nikada, zato sam urezao stvari , a citao sam na nekom forumu da se drvo naduje godinama (iako je odlicno odradjeno i ne pricam o 2-3-5 godina , nego od 10-20 ) , a i devojci se vise svidela metalna rucka :D
hahaha :D
Samo jos da mi stigne :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako.... :tbumb:

Jos malo pa ce februar koji je I onako kratak pa onda otvor sezone na pastrmku....jedva cekam
 

box018

Junior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
97
Broj reagovanja
0
Lokacija
018
Slikaj ga kad stigne....

Послато са GT-I9100

 

Pishta

Junior member
Učlanjen(a)
20.01.2014.
Poruke
53
Broj reagovanja
0
Lokacija
Jagodina,okolina
Geneva je napisao(la):
Zadovoljstvo me izaslo 144e
Uzeo sam DC2 rucicu posto necu da prodajem ovaj cekrk nikada, zato sam urezao stvari , a citao sam na nekom forumu da se drvo naduje godinama (iako je odlicno odradjeno i ne pricam o 2-3-5 godina , nego od 10-20 ) , a i devojci se vise svidela metalna rucka :D
hahaha :D
Samo jos da mi stigne :D

  Hvala na korisnoj informaciji u vezi drveta. Znam da drveni detalj od ruzinog drveta na stacioniranim cekrcima predstavlja luksuznije verzije masinica,a i meni drvo lepse izgleda. Ipak je sigurniji vestacki materijal i dugotrajniji verujem!
 
Vrh Dno