Koje ninfe su najbolje za početak sezone

ognjen.

Newbie
Učlanjen(a)
01.02.2024.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Početnik sam u ninfarenju,pecam na reci Gradac i ovo je moja prva sezona koju krećem da pecam od marta(ukupno moja 2 sezona pecanja na muvu) i zanima me koje ninfe su najbolje za sam početak?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
F
Početnik sam u ninfarenju,pecam na reci Gradac i ovo je moja prva sezona koju krećem da pecam od marta(ukupno moja 2 sezona pecanja na muvu) i zanima me koje ninfe su najbolje za sam početak?
Fazan, zec i princ. Al razne veličine i tezine. Od svega prezentacija je najbitnija
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
932
1. Crne tanke od isperka pauna oguljenog na 14 i 12 bez previše detalja lakirano tjelo oranž fleš za torax
2. Crvenkasto tjelo na 12-10 udici, može fazan može neki drugi materijal
3. Imitacije velikih kamenjarki 10-6 udica
Otežati prema vodostaju
 

ognjen.

Newbie
Učlanjen(a)
01.02.2024.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
1. Crne tanke od isperka pauna oguljenog na 14 i 12 bez previše detalja lakirano tjelo oranž fleš za torax
2. Crvenkasto tjelo na 12-10 udici, može fazan može neki drugi materijal
3. Imitacije velikih kamenjarki 10-6 udica
Otežati prema vodostaju
hvala
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Iskreno prezentacija po velikoj vodi ne znam koliko je krucijalna. S obzirom da i ako je veca voda poenta je da je riba zakucana na dno i da moras nimfu da joj navedes na usta tj potrebna je sto teza nimfa da ore po dnu. Znaci br 1 otezanje
Crne nimfe uvek dolaze u obzir kao sto rece Oholi princ ili neka ta varijanta da paunom, crne kamenjarke, zec obavezno u par boja, fazan. I to je to.
Sto ostalo je proseravanje.
A da i mini strimer uvek. Oliv, braon i crni.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Ovo je prica ako je velika voda. Ako nije normalno prilagodjavas otezanje da bude sto teze za vodu na kojoj pecas. Kao sto rece Silvio.
Npr ako bude nastavilo ovakvo vreme na Gradcu ce se pecati na suvu lagano za otvor u najtoplijem delu dana ;)
 

ognjen.

Newbie
Učlanjen(a)
01.02.2024.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Ovo je prica ako je velika voda. Ako nije normalno prilagodjavas otezanje da bude sto teze za vodu na kojoj pecas. Kao sto rece Silvio.
Npr ako bude nastavilo ovakvo vreme na Gradcu ce se pecati na suvu lagano za otvor u najtoplijem delu dana ;)
hvala vam na informacijama,da li bi mogli da mi preporučite neki početnički štap do 70eura za ninfu
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
69
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Ovo je prica ako je velika voda. Ako nije normalno prilagodjavas otezanje da bude sto teze za vodu na kojoj pecas. Kao sto rece Silvio.
Npr ako bude nastavilo ovakvo vreme na Gradcu ce se pecati na suvu lagano za otvor u najtoplijem delu dana ;)
Pazi sta ti kazem, pecacemo otvaranje po snegu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Ovo je prica ako je velika voda. Ako nije normalno prilagodjavas otezanje da bude sto teze za vodu na kojoj pecas. Kao sto rece Silvio.
Npr ako bude nastavilo ovakvo vreme na Gradcu ce se pecati na suvu lagano za otvor u najtoplijem delu dana ;)
Pogresno razmisljanje ili lose napisano.
Otezanje uvek ide najlakse moguce za zadate uslove. Ako je prolece, velika voda, idu teske muve. Ali zavisi od mesta do mesta.
U svakom slucaju. Oranje po dnu donese vise kacenja nego ulovljenih riba... Nimfa treba tek povremeno da takne dno, ne da rilja po dnu.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Pa zavisi od uslova na vodi. Naravno. Kad kazem drljas po dnu ne mislim da pecas mrenu na drljanje jbt. Ili da bacis nimfu i usidris je da tako stoji 100 god. Nimfa treba da u datoj struji ide na dno. Ne mozes bacati 2mm tungsten nimfu a voda prolecna jaka i dubina 1.5m jer nece stici do dna. Tj mozes da bacas. Ali da li ces nesto uhvatiti jebem ga i to je moguce. Po meni ako moram da biram da li nimfa treba da mi bude teza za mesto na koje pecam ili laksa biracu uvek tezu jer mogu da je vodim 5 cm iznad dna dok laksu ne mogu jer ode na povrsinu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Ok. Ako tebi to daje rezultate samo napred. 👍
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
255
Broj reagovanja
330
Lokacija
Ključ, BiH
Nema u mene tu puno filozofije, bacam i guram gdje je riba u datom momentu.
 
Vrh Dno