Koji bre aparat da kupim, pomagajte?

Ruki

Senior member
Učlanjen(a)
09.01.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Lokacija
Loznica
...u rukama Mandusica Vuka, svaka puska bice ubojita....

Hocu da kazem da je mnogo potrebnije poznavati tehniku fotografisanja (osvetljenje, senke, daljinu, prirodnost i spontanost, parametri...) nego imati aparat koji je perverzija a ne znati ga koristiti!

Ja imam S5 IS Canon, napravio sam za njega od externog blica produzeni blic, tako da mogu da ga stavim u bilo koji polozaj u odnosu na slikani predmet!!! Mnogo dobra stvar zbog parametara svetlosti (koja je presudna za vecinu dobrih fotografija)...i jos nekih dzidza bidza za njega... koje sam kupio: sirokopojasni filter,makro filter, UV standardni filter....
Znaci i neki aparat koji je srednja klasa moze da bude vrhunski!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ruki je napisao(la):
...u rukama Mandusica Vuka, svaka puska bice ubojita....

Hocu da kazem da je mnogo potrebnije poznavati tehniku fotografisanja (osvetljenje, senke, daljinu, prirodnost i spontanost, parametri...) nego imati aparat koji je perverzija a ne znati ga koristiti!
Gorane upravo ovo sam i ja hteo da ti kažem. Ti imaš jako dobar aparat po onome što sam video od karakteristika sa neta mislim da je bolji od mog Canon-a. Samo ti treba malo vežbe, niko se nije rodio naučen. Treba da vidiš moje slike od pre 2 godine kada sam tek nabavio aparat. A problemi koje imaš sa svetlom se lako rešavaju (softverski i hardverski). Postoji neka kutija za slikanje koju sam možeš da napraviš, mislim da je Lazza negde postavio objašnjenje kako se pravi još odavno.
 

core.graphic

Newbie
Učlanjen(a)
25.06.2009.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
moje misljenje je da je za ribolov najbolje resenje Canon PowerShot G11.... sjajan aparatic lepe rezolucije i jasne slike....
 
Vrh Dno