Koji je zabac korisniji?

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Dva jednostavna nacina dalekog zabacivanja iz vode s malo prostora iza. Koji je bolji i korisniji?

http://youtu.be/xh_9hrhZhTA

http://youtu.be/BenUgwUzspc
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja glasam za switch... Mislim da se manje energije gubi na promenu pravca strune i da je moguć dalji zabac sa istom količinom energije...
S druge strane kod Circle C veći je loop pa je možda i efikasniji...
Svakako ću saznati uskoro  :D
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Sto ako bacas relatvno tezu muhu nekim relatvno slabijim stapom. Recimo, 4 mm tungsten streamer nekom sesticom.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Morao bi biti bolji Circle C, pošto je neposredno pre završnog zabaca mnogo pliće u vodi zbog premeštanja kanapa...
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
A prije pocetka zabaca. Strimer je, recimo, na metar i pol dubine. Mozes li bez ikakve predradnje krenuti u switch?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pa switch obično podrazumeva Roll kao predradnju...

Nego ko je ovde profesor - preispitao si me kao na maturi ;)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
@da se manje energije gubi na promenu pravca strune @

                    da li je to svič kada se promeni pravac??? Milanće

                               
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Milanče je napisao(la):
Nego ko je ovde profesor - preispitao si me kao na maturi ;)

Povremeno sam, a najcesce kada sam popijem pivo, razmisljao o odnosu ucenik-ucitelj. Na bazi skole i iskustva. Pitam se sto je bolje:
- ucenik koji kopa nos, ali puno puta pametno pita;
- ucenik koji sve prihvaca, trepce okicama na ispitu i dovoljno dobro odgovori;
- ucenik koji ne mari za nista, krene, otme nekom nesto i zatim ne postuje, ni struku, ni ucitelja, ni ljude;
- razni prelazni oblici gore spomenutog.
Ti si pravilno odgovorio na moja skroman pitanja o bacanju neke tanke niti preko siroko mokre vode.To bi bio za odlican, kod mene.
Ali daj me uputi u ovu drugu stranu. Jer to ne znam, a bas smo popoili pivo...

PS
Oba su zabaca korisna. Pitanje je samo predosti i mana.
 

milantaa

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Alpe svaka cast za demontstracije, samo molba ubuduce stavi crveni kanap da bi vizuelni utisak bio 100 procentan. Treba nam sto vise ovakvih lekcija, posle Ivanovica jedino ti redovno izbacujes kvalitetne video zapise. :tbumb:
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Vrlo sam svjestan ovog problemcica. Crven je, sam je problem ne u toliko boji nego u brzini zamahivanja i mogucnostima kamerice da to zabiljezi. Ni na snimku u boji se ne vidi. Jednostavno ne mozes snimiti jednorucni zabac relativno tankom strunom s puno metara, brzinom potrebnom da bi to tako bacio i kadrom dovoljne sirine da se sve vidi. Iako sam jos u eksperimentima s rezolucijama, svjetlom i podlogama tesko ces igdje naci takve snimke. Moze se napraviti s puno manje strune - to ide relativno bez problema - ali kada dodjes puno blize, ako pazis da sto sporije "mases". Uz vrlo dobru opremu za snimanje i kasniju obradu zapisa. Ovakve stvari je vrlo vrlo tesko savrseno snimiti. U ovom slucaju naglasak je na pokretu tijela, uz realnu brzinu zamaha i nesto veci domet.
 
Vrh Dno