KOJI KOMBINEZON IZABRATI

gagi

Newbie
Učlanjen(a)
15.01.2008.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Pocetnik sam u musicarenju i mnogo mi se svidja ovakva vrsta ribolova.Potreban mi je  kombinezon i u velikoj sam dilemi sta kupiti i svaka sugestija bi mi koristila.Do sada sam koristio Cabelas neopren i nije bilo nikakvih problema dok je trajalo.Sada razmislam da predjem na GORA-TEX jer vidim da ga svi koriste.koje proizvodjace bi mi vi preporucili i kakva su vasa iskustva.Ja sam se samo susreo sa VISION kombinezonima i to relativno skoro tako da neznam kako su se pokazali.Svaki savet bi mi bio od pomoci unapred zahvalan!
A da moze i neki broj telefona gde se mogu nabaviti
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dobrodosao na sat GAGI,dobices dosta odgovora na tvoje pitanje ali prelistraj "OSTALA OPREMA"--GUMENI KOMBINEZONI--
Tu ti je do detalja objasnjeno sve i mane i vrline a i mislim da ce ti umnogome pomoci da odaberes ono pravo po tvom ukusu
Pozz
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Imao sam prvo Orvis Clearwater i trajao je dve godine. Trajao bi i trecu da nisam sam napravio brlju.
Ipak, sad imam Simms Classic Guide koji traje, i traje, i traje... dok ne zabrljam ludacki!
Vredi svakog dolara ili evra, za koliko god ga nadjes. A krajem godine su rasprodaje, znacajno nize cene.
Kupuje se napolju (Italija, Poljska, Ceska, Austrija, USA-najpovoljnije).
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Lepo ti Pedja kaze da je najbolje posle sezone da celas rasprodaje u inostranstvu pogotovu u Americi, ali nazalost to verovatno nisi u stanju.Ako imas nekog da ti posalje il' jos bolje da ti donese to bi bilo super.
Sto se tice Vizna cuo sam samo reci hvale od onih koji su imali kontakt s' istim.Moja preporuka je extreme model al' bez rajsverslusa(jbg nemam poverenje u to da nece da pusta posle 100 otvaranja).
 

gagi

Newbie
Učlanjen(a)
15.01.2008.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Ljudi sta da vam kazem hvala sto ste se ukljucili u diskusiju jer svaki savet mi je dobro dosao.Musicarenjem sam poceo da se bavim skoro jer sam od brata dobio mahac na poklon za rodjendan(lep rodjendaski poklon zar ne)pa mi svaki savet dobro dodje.Nadam se da cu imati jos sto sta da vas pitam.A da sto se tice kombinezona resio sam uzimam VISION jer smatram da je to dobar odnos cena kvalitetn krece se negde 180 eura  sa cipelama,ako neko zna gde se moze naci za manje pare neka javlja.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Koliko ja znam sad vision ima samo Ranko Travar iz NS.Gagi mislim da ce tek da dobija novu robu, posto je skoro sve sto je imao prodao(mada nisam siguran)Ako te interesuje kazi mi mogu da proverim pa da ti javim preko pm.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ima još nekoliko kombinezona kod Travara, najbolje je da ga pozoveš telefonom. Mislim da imaš broj u temi "Vision u Srbiji".
 

gagi

Newbie
Učlanjen(a)
15.01.2008.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Zvao sam Travara danas i narucio kombinezon valjda nism pogresio.A da jos jedno pitanje u vezi kombinezona,da li se neko susreto sa TERATEX kombinezonima proizvodjc je BHER prilicno jeftin (50eur)sa sve cizmama u celini,lepo izgleda krem boja fin materijal bar pod rukom.Interesujeme da li kondezuje?Prodavac mi tvrdi da je to disuci materijal slican GORATEX-u.Mozda i to nije lose kupiti sta mislite?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ako ti lova nije veliki probelm uzmi neki goretex kombinezon od Simmsa jer zaista vrede kako tvrdi i pedjabg (vlasnik Simms Classic Guide). Ako hočeš kombinezon gde ti ispod ne treba nikakva topla oprema (npr. flis trenerka) onda uzmi jedan dobar neopren. Ako uzmeš onako dobar goretex računaj da ti trebaju i cipele za gaženje. U svakom slučaju to je važan deo opreme ako misliš gaziti vodu i uživati  ;) Goretex je popularniji (ponajviše) jer se je lakše kretati u njemu i manje se znojiš jer uglavnom bolje dišu...no, opet sve ima svoje mane i prednosti. Neka ti ne bude žao dati malo više love za taj deo opreme jer sa time gaziš po hladnim vodama  ;)
 

gagi

Newbie
Učlanjen(a)
15.01.2008.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
OK u pravu si da ne treba zaliti pare za kombinezon jer on ti cuva i zdravlje ali sad je kasno Vision kupljen mozda sledce sezone nesto bolje sta cu kada sam nestrpljiv da mi sto pre da uletim u vodu da masem mada sezona jos nije ni blizu.(valda je tako kad covek proba nesto prvi put a ono mu se svidi)Da li postoje kod nas u Srbij prodvnice specijalizovane za musicarenje.U mom kraju (LOZNICA)je to tek u fazi nekog budjenja pa imamo slab izbor opreme za FF.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
VISON je isto jedna od ozbiljnih firimi koja radi kvalitetan pribor i verujem da nečeš požaliti ni sa tim. Vidim da si ozbiljno zagrizao u FF. Kolega nisi pogrešio  :nowink: opredelio si se za najlepši način ribolova  :yeswink: :tbumb:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Gagi neznam koji Vision kombinezon si narucijo al mogu ti reci da su njihovi kombinezoni vrlo priznati ovdje u Svedskoj .Nisi se ti sigurno zezno kupovinom Vision jedino treba probati prije kupovine ...........................
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
gagi je napisao(la):
Zvao sam Travara danas i narucio kombinezon valjda nism pogresio.A da jos jedno pitanje u vezi kombinezona,da li se neko susreto sa TERATEX kombinezonima proizvodjc je BHER prilicno jeftin (50eur)sa sve cizmama u celini,lepo izgleda krem boja fin materijal bar pod rukom.Interesujeme da li kondezuje?Prodavac mi tvrdi da je to disuci materijal slican GORATEX-u.Mozda i to nije lose kupiti sta mislite?

Samo nekoliko proizvodjaca ima pravo da koristi goratex i stoga ostali izmisljaju svoje disuce vodonepropusne tkanine. Ipak, proizvodi od goratex-a su najskuplji, jer su najefikasniji i najtrajniji. Neki proizvodi, posebno sam video lep Scierra disuci kombinezon, npr., zaista su dobrog kvaliteta, a to kazu i za bolje Cabela's modele, ali ... Vrati se na pocetak pasusa, i sve tako u beskonacnoj petlji.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja sam imao Behr TERATEX sa carapom. Tacnije jos uvek imam isti al' je vec dotrajao.Gagi posto vidim da si pitao za ovaj model moram da ti kazem da mu je cena/kvalitet u zadovoljavajucem odnosu.Mada ako imas vise novca preporucujem vec pomenuti Vision kao veoma adekvatno resenje.
 
Vrh Dno