konac za velike strimere

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Kako nisam našao baš mnogo o koncima za vezanje velikih strimera za štuku, a volio bi nabaviti potrebni materijal.
Ja sam samo našao da se koriste konci od kevlara. Zanima me dali se samo od kevlara koriste ili ima i drugih konaca, ili čak može obični konci kao za manje muhe samo da je konac deblji 3/0 4/0 .

Nadam se da če netko napisati svoje iskustvo  8)
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ja koristim obicne konce i nisam do sad imao problema
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Pravim strimere od 10-20 cm i koristio sam konac 6/0 bez problema.
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
Ja taj konac koristim za muhe na udicama od 8-12  :D
Jos me jedna stvar zanima vidio sam da se prave strimeri za dvije udice i da se spajaju sa nekom sajlom tako sto se sajla za udicu pricvrsti sa osnovnim koncem, pa me zanima kakva je to sajla dali ista kao sto varalicari koriste ili neka posebna
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Imas na mistpool tih zica za strimere. Meni je drugar napravio od zice koju koristi za voblere koje proizvodi. Svakako mozes i varalicarske sajlice koristi, mozda i najbolje resenje pa menjati rep strimeru.Super lepak, osnovni konac i cepaj.
 

milankrezner

Senior member
Učlanjen(a)
14.12.2012.
Poruke
150
Broj reagovanja
0
Lokacija
Rijeka
I mislio sam da se moze od obicne sajlice, uskoro pribor dolazi pa ce se nabavljati materijali za izradu strimera, kad smo vec kod stuka, sta koristite iza predveza dali ide komad tipeta pa onda neka sajlica pa strimer?
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
milankrezner je napisao(la):
Ja taj konac koristim za muhe na udicama od 8-12  :D
Jos me jedna stvar zanima vidio sam da se prave strimeri za dvije udice i da se spajaju sa nekom sajlom tako sto se sajla za udicu pricvrsti sa osnovnim koncem, pa me zanima kakva je to sajla dali ista kao sto varalicari koriste ili neka posebna
Obična sajlica koju koriste varaličari. Ja sam je uzeo na metar (25m kalem) pa sečem po potrebi. Konac imaš kod Time Pirot, zove se g-strong. Jak, bas za velike strimere.
http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/threads-tinsels/g-strong
 
Vrh Dno