Konger

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Sinoć sam pazario čekrk za 2100 dinara - "Konger" 4/5
Znam da nije neki naročiti kvalitet, ali, da li neko zna nešto o njemu.
Metalni je, crne mat boje i nema ono parče lima kao plastična "Viva" koje cepa strunu pa mora da se skida.
Kad skinem špulnu taj deo je izjedna sa telom čekrka, i lepo kliza po žljebu na špulni i  jedva da ima razmaka između njega i žljeba.
Nigde ništa ne piše osim na povećem točku kočnice koji je lepo oblikovan - "Konger" 4/5. Nema "Made in...", nema nigde ništa, ili ja nisam dobro pregledao. Lepo je, da kažem, spakovan.
Nije bučan, lep zvuk ima, a kočnica dobro koči (kao FD na mašinama za obično pecanje).  Kada se ukoči do kraja nema šanse da pokrenem špulnu.
Nemam pojma da li je LA ili ne.
Prečnik špulne je oko 7 cm - nisam merio i nije mnogo težak.
Gledajući po forumu nekako mi najviše liči po dizajnu na Ron Thompson ili SA Scientific Anglers (koliko laički mogu da ocenim prema slikama), mada je takav dizajn pomalo uobičajen.

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nije širokobodni/širokoosni/širokoosovninski - kako god da to več prevedemo  (LA - Large Arbor).

Da li je to taj?
Konger® VegaTM Fly 4/5
005040xxx-d1.jpg


Ako je to taj meni deluje kao vrlo uredu čekrk - barem iz podataka proizvođača i ovako kada ga gledam preko slike. Ovaj model je težak koliko vidim 108 grama. Kakav je u stvari to češ sam da vidiš vremenom. Važno je da ne kida strunu i da špulna ne radi "osmice" ili "šestnajstice"  ;) Da je špulna dobro fiksirana i da je kočnica što preciznija mada ja npr. niti ne koristim kočnicu radije kočim dlanom...navika i bolji filing. Kočnicu smatram važnijom akolovimo ribe kao što je mladica ili morske ribe...uglavnom rečeno velike i borbene ribe za koje valja imati backinga nikako ispod 100m. Takvi čekrci moraju biti sa vrlo kvalitetnom kočnicom. Za lov manjih riba (1-3kg) kočnica i nije nešto preterano važna ja je ne bi koristio ni za ribe do 10kg.  :D
Meni ovaj čekrk deluje sasvim uredu. Ima fin klasični dizajn.

Ovo je još jedan kognerov model, verovatno nešto skuplji.

Konger® World ChampionTM Fly 4/5
005036xxx-d1.jpg
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Bravo Seb,to je taj.
Sada  sam malo i ja skitao po netu i našao sam  - to je firma "Konger" - samo nisam shvatio da li je Poljska ili Južnoafrička - a Poljaci je zastupaju (vidim da daju i cene za Roos, Cormoran Okuma, Daiwa, Abbu).
Vidim da imaju veliku produkciju za sve vrste ribolova (i još svašta, dalje nisam gledao).
Videćemo kako će se pokazati u praksi.
Pozdrav
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Rančiću imam i ja taj čekrk. Oštra ivica koju si ti spomenuo (označeno strelicama) mi je ogulila strunu. Čekrk je od nekog laganog metala (aluminijum pretpostavljam) pa ti neće biti problem da ovo isturpijaš da ti se ne desi isto što i meni. Inače čekrk je za te pare (ja sam ga platio proletos oko 1500din) sasvim ok. Pošto je špulna prevelika za konac klase 4 ili 5 (pre je 6/7) trebaće ti dosta bekinga ispod konca!
 

Prilozi

  • Konger Vega Fly 006.jpg
    Konger Vega Fly 006.jpg
    79,6 KB · Pregleda: 290
  • Konger Vega Fly 007 x.jpg
    Konger Vega Fly 007 x.jpg
    66,2 KB · Pregleda: 312

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
imam i ja jedan.. sa eBaya, kostao 8 US$
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
cekrk je normalnog kvaliteta, za moj ukus morao bi prvenstveno da ima LA. Ta falinka koju pominjete, a koja to stvarno jeste-ostre ivice koje gule konac, lako se mogu resiti. Ja sam na jednom starijem, nekada davno , imao isti problem. Evo kako sam ga resio. Kupio u ribo-radnji jedan keramicki provodnik veceg precnika koji se poklapao sa sirinom spulne, i na istom onom delu koji cepa musicarski konac usrafio manjim ali dovoljno jakim srafom. Posle ove akcije konac je prolazio kroz provodnik i nije imao nikakvog kontakta sa ostrim ivicama, vec sa glatkom keramikom na provodniku.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
He, he,
batica pažljivo pročit'o sve što ste vi napisali od početka na forumu. Čim sam ga uz'o odma radila sitna turpija (belegija) pa šmirgla 1500. Sad je ko dečje dupence. Ovo sa keramičkim provodnikom dobra fora - svaka čast,  i ja ću to uradim - što da mislim.
Ispod konca #5 ide dosta beginga ali šta da se radi - uzeo sam kod komšije šuce navošten obućarski konac debeo kao kanap (mogu ja da se, ne daj bože, obesim) pa sam popunio čekrk. Lepo lego - ko duša.
Kad ću ja da izbacim ceo kanap i još da koristim beking - da zamaram, kao, ribu. Ako baš dotle dođe ima da skočim za njom sa nožem u zubima i kanapom vezanim za ruku, ili da stavim kanap na rame pa - uz brdo.
Pozdrav ljudi, hvala na savetima
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Rancic je napisao(la):
Ispod konca #5 ide dosta beginga ali šta da se radi - uzeo sam kod komšije šuce navošten obućarski konac debeo kao kanap (mogu ja da se, ne daj bože, obesim) pa sam popunio čekrk. Lepo lego - ko duša.
Našao si odličnu zamenu za kupovni beking (što je po meni bacanje para al 'aj da en ulazimo u to). Takodje odličan zamena je konac koji koriste alasi (od dakrona kao i kupovni beking) za vezivanje mreža ili šta već. Debeo je oko 0.8-1mm
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ovo je isto debelo i navošteno - ne pije vodu.
 
Vrh Dno