KOSTOLACKI DUNAVAC

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Posto vidim da niko ne spominje ovaj deo a ja uvek vrebam free time da skoknem tamo evo da ga docaram onima koji nisu bili tamo. Pod jedan imam sve reci hvale za dosadasnjeg upravnika Morave 1 gospodina Drazu naseg reprezentativca KOJI JE POCEO DA SE ZANIMA ZA MUSICARENJE. Nabavio i stapove kao i muve ali i strimere. Izgleda da ce da pobegne od pecanja na stek ali nisam bas sto posto siguran. Jeste da ga uvek izzbombardujem sa ponekim strimerom kada odem tamo ali bice, bice. Takodje da ne zaboravim i za glavnog ribocuvara, druga Bosketa. Legenda od coveka. Do njih sam dosao zahvaljujuci Ledenom, uredniku casopisa Ribolov. Sta da vam kazem kakvi su ljudi. Prihavatili me kao svog. Uvek imam rezervisan camac samo ponesem moj motor. Prvi put sam secao moj sport 2 ali za musicarenje dvojice iz njega nije. A posle me cekao metalni od 6 metra. A sada nesto o vodi i ribljem fondu. Sa slika vidite da je STUKA glavna riba, zatim BUCOV u nenormalnom broju a ima i deo sa smudjem, zaluta i po koji som iz Dunava. Ove druge necu sa spominjem sarane, deverike ... To je Dunavski rukavac i gledano niz tok Dunava poprecno je spojen kanalom koji je sirok oko 7 do 10 metara ali vece dubine i duzine oko 0,5 km a sam Kostolacki dunava je negde oko 2 km duzine i sirine oko 100 m. U samom kanalu dubina varira ali je celo priobalje kao izmisljeno za STUKU. Evo i jedne od 12,8 kg od prosle godine. Od Nisa do mesta tacno 200 km. Preko dame u produzetku Kostolackog dunavca je Pecanski dunavac iste sirine ali vise puta duzi. Njega nesmem ni da vam docaravam. Jedino ne moze se camcem kroz njega. Zabranjeno.  :nowink:
Cekam april pa via KD.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ovog proleća ja ne idem na otvor sezone pastrmki, idem na ovaj dunavac štuke da mušičarim. ;) :hammer:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Vrlo korisna informacija prijatelju Djole. Tereni izgledaju obecavajuce. Mozda se sretnemo tamo i pre nego na Nisavi :whistle:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
100ka je napisao(la):
Ovog proleća ja ne idem na otvor sezone pastrmki, idem na ovaj dunavac štuke da mušičarim. ;) :hammer:
1. marta je lovostaj na štuku, pa ćeš morati sve da ih oslobodiš. Takav je propis.

Ne bi bilo loše da pročitamo malo više o prozirnosti vode u Kostolačkom Dunavcu.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Za vikend sam isao za Kladovo. Obala dunava sa dosta malih rukavaca deluje kao raj za stuke. Prozirnost vode je bila odlicna ali dubina prevelika (po mom misljenju). U svakom slucaju po zavrsetku lovostaja treba probati (mada je i pre par dana u svakom rukavcu bio barem po jedan ribar  :doh:)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ovako stoje stvari. Negovu prozirnost diktira Dunav. Mada, uvek sam isao na provereno. Pozovem robocuvara Bosketa i dobijem info da li riba radi kao i vodostaj i ostalo. A dubine gde i trazim stuku su od pola metra do metar i po. Za telefon ribocuvara na pm. Rado se odazivam pozivu i organizujem pecanje na K dunavcu.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
I ovo moram da dodam. Po ovoj slici mozete da vidite sta to mrda ispod povrsine. Ova je od prosle godine 12,8 kg. Bila je i reportaza u casopisu ribolov. E kad god krenem na dunavac imam ovu sliku pred ocima i uvek se pitam sta ce biti ako mi se zaleti jedna takva na strimer. Drugo sto se uvek napsujem je da ne stavljam backingline. Pa i da imam neke sanse tad. Ovako bi mi vukla camac dok ne popuca sve zivo. Zelim vam jednu ovakvu uskoro po prestanku zabrane.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mixmaster je napisao(la):
100ka je napisao(la):
Ovog proleća ja ne idem na otvor sezone pastrmki, idem na ovaj dunavac štuke da mušičarim. ;) :hammer:
1. marta je lovostaj na štuku, pa ćeš morati sve da ih oslobodiš. Takav je propis.

Ne bi bilo loše da pročitamo malo više o prozirnosti vode u Kostolačkom Dunavcu.
Jao jeste :doh: ja se prebacio, uvek prvog aprila properem leptire, a ne prvog marta :blush: Stalno pričate o prvom martu i vašim pastrmkama pa se ja zamantao.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Podesticu te na datum par dana ranije pa da se nadjemo na Kostolackom. Ne brigaj
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Dogovoreno Djole. Reci mi samo koji tip strimera tamo najviše fura i neke parametre o priboru, kakvu sajlu i kakvu strunu koristiš, pošto ja imam neku WF8I, a za sad sajle (kevlare i tome sl. nisam nabavljao pa da znam šta da pazarim) :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Pretpostavljam da ce ovaj moj post da se mrdne u pribor ali evo na slici imas nesto od strimera, kako za koje uslove i vodu, otezani, neotezani, marabu za bistru vodu... Od stapa za stuku imam stap akcije 9 i duzine 9, pacific bay rucno motanu, od konaca ih imam sve dt, wf, dts, dtf,fs e nemam jbg st. sajle sam vec spominjao u jednom postu da se ne ponavljam a dobices na pm samo da saznam ime radnje u bg koja jedina ima extra tanke sajlice za strimere. njih sam pravis posto ide na kotur i ne treba ti nista sem gorionika ili svece jer se spajaju toplotom. valjda sam nesto pomogao iliti rekao.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Odlično fala Djole :tbumb:
Vidim da imaš i par miševa, kako si na njih prolazio?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nisam. Necu da te lazem. Mada sam gledao terene gde ih koriste ali nisam ovde naisao na takve.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.170
Lokacija
Čačak
100ko nema veze sa musicarenjem ali ima sa misem kojeg bi da bacas stuki, ja imam jedan kao poper gumeni extra lak, sa udicom dvokrakom okrenutoj na gore, imas sliku negde na varalicar.com-u, e na tog misa sam imao brdo udaraca, kad ga vodim konstantno trzajuci po povrsini i izbegavajuci da plopka, moze samo po malo plop,plop. tako da od jelena navezi misa sa tupljom glavom zbog otpora i imaces uspeha sigurno,
 
Vrh Dno