Kraba

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Imitacije kraba mogu nama mušičarima, kada odemo na odmor na more da, pretpostavljam, priušte lepe trenutke pored vode. Naime, ovi morski stanovnici često u velikum kolonijama nastanjuju kamenite obale mora. Kada se sunčaju na kamenju možemo videti zaista veliki broj. Uglavnom su braonkaste, svetlije, tamnije, ma ima ih raznih. Tu, pored takve obale su sigurno u blizini i ribe koje ih jedu. KOje su to ribe i kolike mogu da budu ko bi znao. Videćemo naredne godine, nadam se.

Evo jedne moje jednostavne rukotvorine na udici Gamakatsu LS-1070B veličine 5 .
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlična tema, ja isto planiram uraditi par malih krabica...pored imitacija kozica i lignjica te ribica krabice mogu biti vrlo važan deo kolekcije morskih imitacija...negde sam na internetu pronašao ovu sliku i shranio je za uzorak kojem mislim slediti...tako da sam nabavio jedan sivi foam koji ču malo prošarati i smeđom ili maslinastom bojom i mislim da če to biti nešto što je uobičajeno na našem moru...a i šire.

Kraba je za Zubatca i Oradu prava poslastica ali i za mnoge druge mesojede ribe koje je mogu progutati.

Evo tih krabica koje sam naša negde na intetnetu:
 

Prilozi

  • krabe.jpg
    krabe.jpg
    48,4 KB · Pregleda: 214

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Seb, zanima me otežavaš li te rakove i  lignjice od policelona  ::) ???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da, krabu jos nisam navezao, ona slika je uzor sa interneta kako sam vec napisao, za njih cu dati ispod tel dumbel eyes, a lignjice malo otezam olovnom zicom u trupu.
 
Vrh Dno