Krila od poskoka na vestackom krznokrilcu (Viper Sedge)

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izradjivaci musica sirom sveta pronasli su najrazlicitije materijale i nacine da imitiraju krila krznokrilaca. Evo jedne moje ideje. Kazem moje, jer ovako nesto nigde nisam video, mada me ne bi zacudilo da se jos neko na nasoj planeti setio ovoga. Opasna krilca! Imaju odlicnu boju i saru, cvrstinu i zilavost. Izuzetno su laka, tanka i mekana. Divota. Siguran sam da moze posluziti i neka druga zmija, ali poskok je stvarno ekskluzivan. Ova slika nije bas najvernije prikazala ovaj materijal. Mnogo bolje izgleda uzivo. Gledam ovu muvu i ne mogu da se nacudim izuzetnom otkricu!
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Opako izgleda, a narocito boja je univerzalna za velik broj vrsta, kako izgleda kada se pokvasi... kakva je boja i da li koza izgubi formu tj zguzva se?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pametno pitanje!!! Malopre sam ga napravio, pa jos nije testiran. Izbuckao sam ga u vodi i odusevljenje mi je splasnulo kad sam otkrio da omeksava i guzva se kad je nakvasen. Boja ostaje ista.
Nista strasno. Usavrsicu ga. Za pocetak, ova krila ce da dobiju ispod jedno lagano ojacanje. Dakle, zasad nista od izuzetne lakoce.
Hvala, Ugly...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naravoucenije:
Prvo nalovi dosta riba na mamac koji hvalis!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne znam kako mislis da ga ucvrstis, mozda vec radis tak, ako ne evo ti moj pocetnicki savet :) :uzmes najlonsku carapu, vrlo BLAGO ju rastegnes i zalepis krilca. Tako dobijes scvrsta armirana krilca. Tu tehniku se obavezno koristi za muhu Slovenski šaš.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To je star fazon. Pokusavam prvo nesto sa silikonom. Ako mi to ne uspe, moracu carapu da lepim.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
neka neka, treba experimentisati. Experimentima usavršavamo svoje znanje, ali ponekad je Old School prava solucija :)
fly_cheers
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sa armaturom od najlon carape i lepka isto ovako izgleda, odlicno se ponasa, ali je teza i cvrsca, tako da po tim osobinama nije nista bolja od uobicajenih saseva. Jedino sto je izdvaja je koza zmije, koja ima veoma slicnu boju i sare kao krznokrilci. Dobra muva.
 
Vrh Dno