Kupovina stapa za pocetnika

Postar1978

Newbie
Učlanjen(a)
29.04.2020.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Bistro svima! Interesuje me izbor prvog stapa za musicarenje.Molim samo razumne savete i korektne. Da se ima u vidu da imam 3 i zdravlje Boze od avgusta 4 dete a plata mi je 40 000.Bavio sam se varalicarenjem pastrmke i klena a hteo bi da se oprobam u musicarenju. Citao sam dosta postova ali uglavnom su stariji sto se tice novih stapova. Vase misljenje o ovim stapovima
http://www.timeflyfishing.com/prodavnica/fly-rods/coming-soon-fly-fishing-rod-army-green-v-explorer-8-6tf-4-4-psc
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Oooo Dule :) u sustini imas mali milion tekstova na forumu koje mozes da procitas a ticu se kupovine prvog stapa. Moj je npr bio Sage launch 590-4. I kasnije nisam imao problem da ga prodam. E sad neko je kupio neki BFC ili Abu Garcia pa je na kraju poklonio xaaxaxax.  Sada je drugacija situacija mozes u Kini da uzmes sta zelis i od Toray karbona. Moj savet ti je za prvi stap uzmi 8,6 #4 jer pokrivas sve reke osim Drine. Mada i na njoj na nekim mestima  mozes da pecas sa #4.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Kineska posla... na slici piše medium fast a dole u opisu fast action, verovatno je i jedno i drugo tačno nego sve zavisi koja je smena radila, hahahhaha. Šalim se ali da znaš da i nije daleko od istine, za 50-ak evra je ovo koliko platiš toliko si dobio a imaš u time i dosta bolje modele za 3-4000 više kako sam ranije primetio uzeti iz maxcatch prodavnice koja kudikamo nudi fine stapove obzirom na cenu. Pogledaj i šta ima u oglasima i ovde i na KP. Prvi stap je prvi i prvi se mačići u vodu bacaju čim naučiš da mašeš znaćeš šta ti treba pa ćeš to kupiti. Marić te je lepo uputio 8,6” jačina 4 je bombona za početak.
Inače, dobrodošao u mušičarske vode i bistro :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
. Tmc.... Na linku i jeste maxcatch.... To je njihov model po imenu bih rekao

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Ima jedan maxcatch koji su posebno hvalili ovde na forumu o njemu treba razmisliti, da ne lupam sad ne sećam se tačno čini mi se nešto nano ili kako već nemoj da me držiš za reč.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Proverio sam jeste nano ali ode na previše para za stap za ucenje a i nema ga u time a iz kine to neće za 100 godina. Skoro se prodavao za 100€ to je bila odlična ponuda.
 

Postar1978

Newbie
Učlanjen(a)
29.04.2020.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Hvala svima na savetima.Video sam da treba da uparim cekrk sa stapom i strunom.Planiram i jada uzmem 8.6 jacine 4 po savetima sa foruma.A na kineskim sajtovima je u setu sve rasparano.Plasim se toga.Sta mislite o Lomis & Frenklin?
 

Postar1978

Newbie
Učlanjen(a)
29.04.2020.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Vozim postu pa ne zamerite ako ne odgovorim odmah.Do ujutru sam na tockovima.Hvala na razumevanju.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Brate taj Loomis & Franklin je krs. Preteski i nikakvi stapovi. Imao je Djole iz Nisa odlican stap u klasi #4 mislim Endurance al na 9 fita. Kretao se oko 150 e. Proveri sa njim ima li 8.6 #4. Za mene Brat Djole a njegov sajt Evilfly
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Moj savjet je da ne razbijas mnogo glavu a ni novcanik. Ja sam prvi stap imao Balzer  za 70km/35€ ("onih para"). I cekrk i snjura su bili Balzer--->krs za ono cime sada bacam. Kad sam nakon 3 god znao sta hocu i sta mi treba i uzeo Orvis u ruke, samo sam se blago i blazeno nasmijao. Kao i sa gitarom… Kad naucis da sviras, kasnije uzmes Gibson ili Ovation i sve legne na svoje. Ko ne zna da svira il svira jednom godisnje, dzaba Ovation skuplja prasinu…
Neki se nece sloziti, ali… To je moja filozofija kretanja u nesto. Na pocetku je mnogo vaznije investirati vrijeme. Ja i dan danas volim da zabacim sa Balzerom, s njim sam pretprosle godine otvorio sezonu, da nostalgiji damo cast…  :'(
Bistro i srecno!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
easyrider_ je napisao(la):
Moj savjet je da ne razbijas mnogo glavu a ni novcanik. Ja sam prvi stap imao Balzer  za 70km/35€ ("onih para"). I cekrk i snjura su bili Balzer--->krs za ono cime sada bacam. Kad sam nakon 3 god znao sta hocu i sta mi treba i uzeo Orvis u ruke, samo sam se blago i blazeno nasmijao. Kao i sa gitarom… Kad naucis da sviras, kasnije uzmes Gibson ili Ovation i sve legne na svoje. Ko ne zna da svira il svira jednom godisnje, dzaba Ovation skuplja prasinu…
Neki se nece sloziti, ali… To je moja filozofija kretanja u nesto. Na pocetku je mnogo vaznije investirati vrijeme. Ja i dan danas volim da zabacim sa Balzerom, s njim sam pretprosle godine otvorio sezonu, da nostalgiji damo cast…  :'(
Bistro i srecno!
Bravo.... Jos jedna stvar... Kad se nauci na krsu.. Posle ti nesto kvalitetnije dodje ko otkrovenje.... Otvore se oci... Odjednom se dodatnih par metara baci kao od sale.

Mali savet.... Ako ides na bas jeftine.... Bfc izbegavaj. Sve ostalo sto sam probao naravno je pristojno.

I na kanapu ako mozes ne stedi ili bar nadji neki kinez da je ok.... A ima ih dosta. Ja ih koristim stalno.
Od brendova su mi SA kanapi najbolja stvar.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
698
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
To i htjedoh da kazem. Lovimo drug i ja, on sa Loop, ja sa starim Balzerom. Na drugoj strani 20 cm od obale osrednja pastrmka kupi suvu. Nije daleko, mozda 10-15m, ali iza ledja na metar zid od zbunja, samo strogi roll. Proba on, probam ja, obojici fali nekih 2m. Zamolim ga da mi da njegov stap da probam. Nakon 6-7. pokusaja legne zabacaj, leze i riba. To je bio momenat kad sam skonto da mi treba nesto bolje.
Oprema naravno igra ulogu, "al u ruke Mandusica Vuka bice svaka puska ubojita". ;)
Moj savjet, nadji od kolega nesto kvalitetnije polovno, a da nije izrmbaceno do daske. Ja sam prosle godine skoro novu orvisovu strunu uzeo za 25€. Treba malo strpljenja...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Da da.... Polovnjaci su ok. I kanapi... Samo da se vidi.... Ili bar slike.


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Ајде и ја да дам неки као савет, колега, дај оглас на форуму, могуће је да неко продаје неки штапић који ће одговарати. Боље да нађеш нешто квалитетније за исто пара колико би дао за мањи квалитет, е сад нек извину искуснији, ја сам само рекао шта мислим да би мооожда било од користи!  :) :)
 

Postar1978

Newbie
Učlanjen(a)
29.04.2020.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Hvala na savetima,jedva cekam da uzmem nesto i pravac priroda.  :D
 
Vrh Dno