La Babou

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
La Babou
fichedemontagebabou.jpg


baš nešto čačkam i istražujem po netu glede cdc muva i recepata i naletih na ovu prekrasnu muvu. Verujem da če te se složiti sa mnom da je ko stvorena za lipljena ali i pastrmki te ostale ribe koje lovimo suvim muvama. Pogledajte tehniku vezanja, step by step, na linku: http://www.jpdessaigne.com/

preporučujem da pogledate i vezanje La Marlo (malo podseča na Mixov poslednji prizor) te La Vrilite. 
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Seb, ne bih da budem zaludna baba, ali jesi li siguran da je ovo suva muva? Ima CDC i zecju dlaku, pa bi trebalo da pliva u filmu, ali pogledaj tehniku vezivanja: ili mokra, ili emerger...
Inace, svaka cast na nalazenju muve, izgleda fantasticno, a nije uopste problem za izradu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
istina, možda sam malo pogrešio što je stavih pod suve ali to je zbog toga što ja sve muve koje ne tonu ili ne plivaju doslovno pod površinom nazivam suvim muvama. Ako muva ne tone ako je iole u filmu za mene je to suva. U mojoj kutiji su emergeri zajedno sa suvim  :) jer iako su to još nimfe tj. insekti u procesu preobrazbe opet su na površini. Budući da je površinska ja to gledam kao suvu muvu  :) Ipak, znam, priznajem emergeri su emergeri, spadaju pod mokre i nimfe...ali ja se tvrdoglavo držim toga da su to (ovakvi cdc plivajući, površinski emergeri) suve muve.  :D :doh: :D  ;) Možda sad malo komplikujem ali ja razlikujem insekta penjača i emergera koji je več na površini (na pola na suvom). Ovaj mi deluje ekstra plovno i ima toliko cdc-a da jednostavno ne mogu da ga nazovem  mokrom ili nimfom. Ipak hvala ti pedja na dobronamernoj kritici...ovo zaslužuje da  bude gde su i ostali emergeri.

ps.
evo prebačeno gde i spada  ;) :tbumb:

zamislite suve varijante sa ovakvim telom, npr.  f-fly  ili  Elk hair caddis. Prva liga!

Obavezno pregledajte pod "LES MONTAGES"...genijalno http://www.jpdessaigne.com/












 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Taj sajt znam poodavno, muva izgleda po meni fenomenalno!!! Ne znam zašto je još nemam u svojim kutijama!
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Ovako nesto mislim da bi Igralo na Drini, narocito na udicama 16 ili 18.
Inace u startu verujem u nju zbog te bledo zute nijanse koju mislim da i ribe obozavaju. Mozda cu je malo modifikovati :yeswink:
 
Vrh Dno