Lagano ali sigurno musicarenje.org odlazi u zaborav!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Kako dani prolaze posecenost jedinog foruma na nasem jeziku u regionu, na temu musicarenja, odlazi u zaborav. Aktivnih clanova je sve manje i manje. Oni koji su nesto i mogli da urade i da prenesu svoje znanje, da pomognu onima kojima je pomoc potreban, da razrese gomulu dilema koje bavljenje ovim sportom nosi sa sobom, bukvalno su napustili. Sta je razlog svi dobro znamo. Sajt se bukvalno sveo na lokalni nivo, kome u goste dolaze par ljudi sa strane, ali i njih je sve manje i manje. Dosta ljudi je isterano sa foruma zbog nepodobnosti, gospodin koji je to uradio trebalo bi da snosi svu odgovornost za sadasnje stanje na forumu. Sramota je, toliko je poznatih svetskih musicara, pravih strucnjaka koji su mogli nesto da urade na bolje otisli su zbog sukoba sa lokalnim "klanom".

Svi dobro znamo koliko je svetski priznatih i iskusnih musicara koji su nesto mogli da urade, bili prisutno na forumu, nezadovoljni atmosferom u kojoj se govori (stop C&R, pastrmka i lipljen easy level, linjak hard level......dosta bre vise kenjanja), jednostavno receno nece da ucestvuju u takvom forumu. Niko nema nista protiv musicarenja ne salmonidnih vrsta, ali sigurno da nece da ucestvuju u takvom forumu gde se onaj koji sebe smatra glavnim i da sve zna, istrcava sa izjavom C&R je sekta, easy level, ovaj nista ne zna, ja sve znam, ja musicarim toliko i toliko.......

Mogao je da postane portal na koji bi dolazili strani posetioci ne bi li saznali nesto vise o musicarenju u nasem regionu....a imaju sta i da vide! Svako vece sam dolazio na forum identicno kao u neku kafanu u kojoj se skupljaju musicari, kako se broj posetilaca smanjivao gazda je zatvorio kafanu, ali Laki trebalo bi da razmislis sta i kako da se to ne desi sa forumumom, ali ako se nastavi ovako mislim sta drugo preostaje.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Mozda te taj gosodin nagovori da me udaljis sa foruma, ne samo mene nego i jos nekoga, razmisli ako je to resenje slobodno, ako ce to odvesti forum na bolje nije problem. Jedini covek koji je nesto pisao on tehnilogijama izrade musicarske opreme, davao savete oko kupovine, jer je toliko opreme provukao kroz ruke da mu zavidim, jeste Simpson. Pogresno je sto je takav covek oteran sa foruma, a mislim da se nikad nece vratiti u sadasnju atmosferu. Ivan Dragojlovic, svi znamo koliko covek vredi i koliko moze da pomogne, covek bio i otisao, necu dalje da komnetarisem.....koliko je ljudi koji su pisali pored zajebancija koja mora da bude prisutna, pametnih stvari, tehnickih karakteristika opreme, nacina zabacivanja i plasiranja muva.... Razvoj musicarenja u nasoj zemlji dobija svoj pravi sjaj, sve vise je ljudi sa mahacima u zelji da ulove ribu na najsportskiji nacin, takvim ljudima je mesto na forumu, da postavljaju pitanja, ali sta ce ovde kada nema ko da im strucno odgovori. Sramota, prava sramota! Ovaj forum mora da krene na bolje, nema boljeg nacina da se nesto nauci, da se ljudi upoznaju, odu zajedno u ribolov....
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Sumadinac uzeo si mi misli iz glave. Ovih dana gledan sajt i propast je blizu, veoma blizu.
Posecenost je ocajna, forum postaje dosadan, opada nam google page rank, uzas, a ja nazalost zdravstveno nisam u stanju da uradim bilo sta po tom pitanju. Oci mi rade par minuta i posle postane nemoguce da bio sta radim.
Moje je da ZAMOLIM clanove nove i stare da zaborave sukobe i da ako MOGU i Zele da pisu po forumu.
Veruj mi da je meni najvise zao zbog sadasnje situacije, i sam znas koji je moj cilj bio vezan za ovaj sajt.
Ja se nadam da ce situacija da postane bolja...mogu nazalost samo da se nadam, nisam patetican, ali zaista ja licno, zbog zdravlja ne mogu mnogo da ucinim!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
najveci problem je međusobna netrpeljivost i nerazumevanje. ja sam pomalo razocaran mnogo cime, a bude li se sajt pretvorio u cisto ff ciprinida ili cisti ff salmonida ja ga necu ni posetiti vise. ne zelim vise citati kako je jedno bolje od drugoga. subjektivna mišljenja su subjektivna i ne važe za ceo svet. ako na sajtu ne bude mesta za warm, salt & fresh water ff nece biti ni za mene. ja sam cisti musicar koji juri sve meni zanimljive vrste riba. zelim citati o svemu na svom maternjem jeziku, ako je moguce. Ako nije moguce da nađem šta mene zanima, ako moram iscitavati tekstove prostačkog žargona, ako moram isčitavati ili se truditi u suzbijanju sukoba i širenju tolerancije ovo je stvarno (postalo) patetično mesto, mesto gde se svako malo "iskopavaju koske". Govor o toleranciji je postala farsa, jedno se misli drugo se priča/tipka. E i meni je dojadilo sve to isčitavati, doslovno dolaziti u ovu našu virtualnu "musicarsku kafanu". Bas sam hteo mnogo toga da psotavim u zadnji vreme, em sto konstruktivna pitanja, isto slike i teme. Ali blago receno vazda me prošla volja!!! Jedni bi da se non stop priča o salmonidima ko da su to jedine mušičarske ribe, drugi bi da izdignu druge nesalmonidne ribe iznad salmonidnih. Svako namece svoje kao u duhu tolerancije. E, ovaj sajt ili ce da se polako umrtvi/uspava, ili postane usmeren na samo jedan nacin musicarenja. Mozda ce i biti dobro, konstruktivno, mozda mu doalze i bolji dani. Da bi se ponovo rađalo i gradilo uvek sledi neka katastrofa, rušenje ili uništenje. Sada se spušta neka tama ali uvek posle tame dolazi i sunce.
No, ako ovaj sajt bute konstruktivan po svim pitanjima opet če da živne. Bude li se na njemu gradila jedna lepa sportska kultura opet ce da bude najbolji FF sajt. Bude li jednolican, ako ne bude mesta za šire mušičarsko sportske interese: salt, fresh, warm w.& stručne tekstove o tehnikama, priboru i ostalom...budučnost mus.orga neče biti tako svetla.

Pozdrav!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Nije sve tako crno kao sto izgleda. Pocela je sezona i musicari su sve vise na vodi a sve manje za racunarom.

Sto se tice foruma problem postoji od pocetka a po meni je najveci propust to sto su se clanovi foruma direktno obracali jedan drugom umesto sto su trebali da samo iznesu misljenje o odredjenoj temi (bez ikakvih provokacija ili cinizma). Zato vecina korisnika foruma i nece da odgovara na topike jer mogu da dobiju veoma neprijatne odgovore.

Ipak mislim da je ovo samo prolazna faza sajta ili sto kaze sebastijan >uvek posle tame dolazi i sunce<.
 

nickollica

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2007.
Poruke
46
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
hm....jao ljudi pa gde ste do sad!!!!!!!!
jedva vas nadjoh...!!!!!!!!!
elem prvo da se predstavim:
zovem se Nikola,21 godina(zamalo da stavim 18..ala vreme leti)
studiram menadzment u turizmu i 3 sam godina inace sam iz Jagodine
bavim se ribolovom jos,od kad sam bio spermatozoid...mislim da mi je to genetski...salim se...,od kad znam za sebe...
od skora sam poceo da se bavim ovim vidom ribolova i odmah sam skontao zasto je najbolji...

dosadilo mi je da pecam babusku,beovicu,skobalja...itd..mislim,ja postujem sve to..ali mi je vise smor to pecanje...i pocinjem polako da se okrecem odredjenom nacinju ribolova...

inace...posedujem caletov stap "shakespeare"(mislim da se tako pise,i inace sam mrtav ako mu se nesto desi..to su bile instrukcije na pocetku)
ne znam tacno koje su oznake na njemu..nisam obracao paznju...jbg..nov sam ...zelen kao prvi list u prolecu..
ajd da vas ne davim...i par kupljenih musica loseg kvaliteta...i ogromnu zelju da saznam sve i "jebite se"ljudi
koliko tema imate ne mogu da se snadjem...hee...salim se naravno...

nisam naleteo na neki topic gde mogu da se predstavim i da vam se pozalim kako nista ne znam(shvatio sam koliko ne znam)pa reko da se obratim nekom ko to zna..

ma kakvo gasenje!!!!!!!!!!
ne dam!!!
sad sam stigao a vi bi da ga gasite......NE MOZE!!!!

pozdrav celom forumu!!!

p.s. a sada cu malo da vas davim
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ma kakav zaborav?!! Ovu temu je postavila neka b.... Da sam moderator obrisao bih ovaj glupi, neistiniti i potpuno besmisleni naslov, koji zbunjuje nove posetioce!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Ala si brz na brisanju.Sjasi malo.Ko ti stalno trese kavez pa bi ti nesto brisao.Kad su tebe usutkivali onda si dizao nos do neba.Pusti ljude da govore sta osjecaju i misle.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nikolice dobrodosao i bolju nas nasao :)))
Od gasenja nema nista, jaci smo nego ikada mi bicemo sve jaci i jaci!
Nemoj da te brinu rasprave clanova, ovde je to tako normalna pojava! Takvi smo i to ti je.....
A sto se tice davljeja samo napred evo ti jedna slicica kao motivacija

Zezam se malo, ali svaka pitanja od buduceg musicara su dobro dosla. Raspali a mi ce mo se potruditi da dobijes prave odgovore!
Salut!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Predložih da se ova tema obriše, jer njen naslov je potpuno neistinit i zlonamerno osmišljen.
Pitam webmastera: Mogu li i ja biti ravnopravan, pa postaviti neki neistiniti naslov?
Na primer: "U barama proradio lipljen!" ili "Dr. Lucky je skobaljaš-plovkaroš", ili "musicarenje.org sponzoriše Orvis".
Nije mi jasno, kako moderator može da prihvati da je ovaj sajt "polako ali sigurno otišao u zaborav"?
U prevodu na jezik koji ja koristim ovo znači: "Sada će musicarenje.org da propadne jer smo mi postavili misicarenje.com!"
Da je ovo istina, ja bih ostavio ovaj naslov da krasi naš forum, ali ovo nema nikakvog smisla...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nije istina da odlazi u zaborav, ali ja necu da brisem jer je to necije misljenje a ne iznosenje cinjenica. Tema "na barama radi lipljen" je izisnosenje cinjenica a ne misli. Medjutim da ovo sve ne bi otislo daleko, sledi lock i nema glava da me boli.
I naravno nas sajt ne odlazi u zaborav niti ce otici iz mnogo razloga a najvaznije je da clanovi koji ga posecuju i gosti koji nisu registrovani to ne dozvole. Ja sam nemogu da izguram celu pricu.
Salut!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno