Larva u kucici

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Larve krznokrilaca koje zive u kucici, pastrmka jede sa sve kucicom, jer je ove nikad ne napustaju. Ima perioda kada su stomaci nasih pastrmki prepuni peska i kamenjcica od pojedenih kucica. Uvek sam voleo da ih lovim imitacijom larve bez kucice i bio prilicno uspesan, ali ove godine cu malo eksperimentisati sa prirodnijom varijantom, larvom u kucici.
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Bravo Mix baš je realistična.Prošlog vikenda sam naišao na milion takvih larva u Temskoj, tačnije u reci koja se uliva u Temsku u blizini Mrtvačkog mosta sa desne strane.Mislim da je to Visočica iz jezera Zavoj a možda i grešim.Larve je bilo koliko hoćeš a od riba ništa kao da je reka pusta mada je voda bila velika pecao sam na te larve ali od ulova ništa.Jedno pitanje? Kad se te mušice dižu sa dna?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prvo, nemoj da pecas u toj recici, jer je tu zabranjen ribolov. Ispod same si brane, pa mozes imati problema sa cuvarima, koji je cuvaju od diverzanata.
A pitanje ti je super. Samo, ti u stvari, mnogo pitas. Ali pokusacu ukratko da ti odgovorim. Larve krznokrilaca su vec pocele da se dizu sa dna i cinice to sve do novembra. Ako mislis na ove krupne larve iz porodice Limnephilidae, a narocito na Potamophylax latipennis, evo kako stoje stvari:
Dizu se sa dna od juna do septebra. To uvek cine u sumrak i nocu. Kad izlete, njihov odrasli stadijum na engleskom zovu LARGE CINNAMON SEDGE. Duzina krila mu je do 24 mm, sto znaci da je to veoma krupan zalogaj. Mislim da u mojoj galeriji stoji jedna veoma upotrebljiva imitacija. Kad pastrmka u letnji sumrak pocne ne da bucka, vec da prsti i skace, to je skoro siguran znak da su rojevi krznokrilaca nad vodom. Ali pazi da ti se ne desi cudo da nece da pipnu tvoju musicu, a skacu svuda oko tebe. Moraces da se opremis i obicnim i "sparkle" pupama!
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Hvala ti na ovakvom odgovoru to me bas zanimalo.A kad nesto neznam ja volim da pitam nadam se da nisam previse dosadan i znatizeljan.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Slobodno pitaj jer je to i smisao sajta!
A sto se tice nimfe sta reci...Mnogo si druze Mix gledao Olivera Edvardsa:)))
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Taj Oli treba jos da uci. Zvacu ga da dodje kod mene da mu drzim casove.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Stvarno hocu. Samo mi nadjite njegov e-mail.
 
Vrh Dno