Lepenica - tuga Kragujevca

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
http://www.blic.rs/vesti/srbija/mrtva-reka-tece-kroz-kragujevac/hzhrgve

Zdravo drugari, nov sam u celoj ovoj prici musicarenja. Interesuje me da li neko musicari na Lepenici, naravno u toku pre Zastave. Da li ima klena, s obzirom koliko je zatrovana?
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Da se nadovezem na temu sa malom odstupnicom.
Elem,na jugu Srbije,postoji mala planinska reka,Veternica,koja je,takodje,ove godine toliko puta bila otrovana,da jednostavno poredjenje reke sa bunarom mu dodje na isto...
Riblji fond totalno desetkovan (citaj-totalno!),zmijski fond takodje,ma ceo recni eko sistem...
Razlog je,kako kazu iz ribolovackog drustva "Vlasina",povecana koncentracija amonijaka u vodi.
osecam potrebu da se nekom pozalim,pa mislim da je ovde najpodobnije,ipak ce vecina vas razumeti o cemu govorim...
Tuzno je,kad imate malu recicu na 50ak metara od kuce,ranije prepunu klenova,beovica,krkusi,skobalja....a sada je,posredstvom hladnjace,sav taj dar majke prirode obrisan kao gumicom....

Dodje mi ponekad,da na celo istetoviram
"Kad se poslednje drvo posece,kad poslednja reka presusi,tad cete doci svesti,da se novac ne moze jesti".
Nisam bas citirao tacno ali....

:(
 

Salex

Junior member
Učlanjen(a)
11.02.2012.
Poruke
85
Broj reagovanja
8
Lokacija
Pozarevac
Cuo sam iz prica Kragujevcana, ranije dok nisu malo poostrili ekoloske standare da si po Lepenici nizvodno od Zastave tacno mogao da znas koje boje jugića tog dana izlaze sa trake..

 

Nebojsa.kg

Senior member
Učlanjen(a)
04.06.2016.
Poruke
372
Broj reagovanja
1
Lokacija
Kragujevac
Salex je napisao(la):
Cuo sam iz prica Kragujevcana, ranije dok nisu malo poostrili ekoloske standare da si po Lepenici nizvodno od Zastave tacno mogao da znas koje boje jugića tog dana izlaze sa trake..

To sto si cuo, to je tacno. Nekada je tako bilo. Mada, cuo sam da sad Fiat ima sve propisane filtere, i da ne zagadjuju. Ali dzabe kad se ostala preduzeca ne pridrzavaju propisanih mera. A imam utisak da je to toliko Vec i zatrovano, da kad bi svi prestali sad da izbacuju otpade u Lepenicu, da bi trebalo da prodje 100 godina, da bi se oporavila, ako bi se uopste i oporavila.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
black panther je napisao(la):
Da se nadovezem na temu sa malom odstupnicom.
Elem,na jugu Srbije,postoji mala planinska reka,Veternica,koja je,takodje,ove godine toliko puta bila otrovana,da jednostavno poredjenje reke sa bunarom mu dodje na isto...
Riblji fond totalno desetkovan (citaj-totalno!),zmijski fond takodje,ma ceo recni eko sistem...
Razlog je,kako kazu iz ribolovackog drustva "Vlasina",povecana koncentracija amonijaka u vodi.
osecam potrebu da se nekom pozalim,pa mislim da je ovde najpodobnije,ipak ce vecina vas razumeti o cemu govorim...
Tuzno je,kad imate malu recicu na 50ak metara od kuce,ranije prepunu klenova,beovica,krkusi,skobalja....a sada je,posredstvom hladnjace,sav taj dar majke prirode obrisan kao gumicom....

Dodje mi ponekad,da na celo istetoviram
"Kad se poslednje drvo posece,kad poslednja reka presusi,tad cete doci svesti,da se novac ne moze jesti".
Nisam bas citirao tacno ali....

:(
Kakva ti je vlast u gradu/opstini, takvo ti je i stanje u Veternici..
Sta je sa fabrikom vode, isto sranje, otisle cevi u majcinu...
Evo Ja sam danas matoru drtinu isterao iz prirodnog mrestilista pastrmke na Moravici, pecaros iz S.Mitrovice sa trojicom unuka, dao im pecaljke i pravi se lud...gradska plaza na Moravici, tabla kod mosta , kaze deca pecaju ne i on, a onda se preko zidica propinje da upeca..
Luda drzava, ludi ljudi...
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
PROTA71 je napisao(la):
Kakva ti je vlast u gradu/opstini, takvo ti je i stanje u Veternici..
Sta je sa fabrikom vode, isto sranje, otisle cevi u majcinu...
Evo Ja sam danas matoru drtinu isterao iz prirodnog mrestilista pastrmke na Moravici, pecaros iz S.Mitrovice sa trojicom unuka, dao im pecaljke i pravi se lud...gradska plaza na Moravici, tabla kod mosta , kaze deca pecaju ne i on, a onda se preko zidica propinje da upeca..
Luda drzava, ludi ljudi...

Samo pogledaj na you tube-u,snimak o kradonacelniku Leskovca,I sve ce ti biti jasno :( ...
Kad covek ne zna svoju biografiju,no je cita sa papira,o cemu dalje da razgovaramo...

A kad se otvarala korejanska firma "Yura",posto covek jel te mora da odrzi govor,pisalo mu je na papiru ovako
"Velkom tu d Leskovac,vi ar praud bikoz ju disajd tu ivestigejt in aur siti"....

Evropo,eve nas! :/

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
"Mesko"ma i on i koalicioni partner mu is SPS-a...tako da Veternica, vot a fak iz Veternica??
 
Vrh Dno