Leptir za paju???

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Svi znamo da je u varalicarenju leptir klasika u svim situacijama. ,, Stavi ti brate Mepsovu jedinicu zlatnu i ne sjekiraj se... ,, Obicno recenica koju svi domaci varalicari na mojoj rijeci koriste kada dodje neko sa strane. E sada ja ne znam bas koliko Meps imitira leptira ali tako se zove. Ja se drzim toga da je to mamac koji radi na ,, bljestavost ,,. Ako je u varalicarenju leptir klasika kako on stoji kod musicara???
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
U pitanju je vibracija.A blijeska manje više.Proizvode se potpuno crne pa love.
A pošto smo mi mušičari baziraćemo se na mušice.Ako već hoćeš da se približiš varaličarima koristi strimere.Tu su ti mogućnosti ogromne.
Prelistaje postojeće teme  :bye:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tommy je u pravu a i vec je pisano na tu temu negde ,prelistaj malo forum ima vec tema o leptirima kao musicama....
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Momci ne razumijemo se :) Samo sam pitao kako leptir funkcionise kod musicara... Isto kao da sam i pitao kako funkcionisu maslinaste jednodnevke... :)
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ovo isto kao da si pitao varalicara kako funkcionise Red Tag  :D  :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kako leptir funkcionise kod musicara??? jel mislis da li se primenjuje leptir u musicarenju kakao mamac  ili mislis za kolege koje ga (ako ga) koriste da li love na njega????
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene ne funkcionise ni 0%.... zato jer, ne koristim ga iako sam imao namere da stavim na neke strimere krilce ali cim sam seo za stegu prosla me volja...jednostavno ja tako ne želim da lovim mada ne tvrdim da je to sad nešto pogrešno i izvan FF-a ako koristimo lagana "krilca" koja bi stvarala vibraciju na našim imitacijama. Ja nisam puritanac iako najvise volim loviti suvom muvom i na viđeno...i svaku priliku za takav lov uvek iskoristim pa makar da bi mi nimfa dala mnogo bolje rezultate. Za mene je suva vrh ali koristim često i strimere.... "meps" kod mene JOK  :nowink: nije po mom ukusu.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.999
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Evo jednog finog leptira za musicarenje  :) Bogami, ne izgleda tako lose, ladno bih ga probao na nekoj maloj vodi  :yeswink:

HILDERBRANDT FLICKER


2h38pdl.jpg



246n9f8.jpg



http://setthehook.com/icefishing/jigs/hildebrandt/
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.999
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Pa i bi  :yeswink:  Staviti ovo krilce ispred jedne ovakve ``teske kategorije`` tube, bilo bi interesantno:

2q3aoew.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sigurno da bi  :yeswink: 

ja jedva cekam mart ali kako vreme kaze morat cu za ribolov cekati Maj  :'(
 

Aleksandar871

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2013.
Poruke
281
Broj reagovanja
44
Lokacija
Nis
Zanimljivo

Послато са ST25i користећи Тапаток 2

 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
627
Broj reagovanja
102
Ja pastrmku ili musicarim ili varalicarim. Varalicarenje musicarskim priborom za mene je nepotrebno komplikovanje.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.999
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Slazem se, ali bi ujedno i probao sa onim gore leptirom. Vrlo je lak i ne znam koliko bi se daleko mogao baciti varalicarcem, ali musicarenjem moze da ide bas fino. Ujedno mi je zanimljivo samo njegovo kretanje jer sad imamo kanap koga pokrece voda i koji povlaci leptira pod sasvim drugim uglom nego kad se varalicari. Ujedno je i brzina kretanja drugacija i moze se kontrolisati na sasvim drugaciji nacin.



 
Vrh Dno