lipljenske muve

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Zelo bih da razmenim iskustva sa iskusnim kolegama. Naime rec je o lipljenskim muvama. Ukoliko je neko lovio istu ribu na Drini dobro dosao bi mi njegov izbor muva. Nisam od onih ljudi koji kriju svoja iskustva. Ukoliko neko ima iskustva u musicarenju ove fantasticne ribe, molio bih ga da ostavi svoj komentar na ovoj temi. Dobro bi dosao kako za pocetnike tako i za musicare sa iskustvom jer "covek se uci dok je ziv". Hvala unapred!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dragi Sumadinac, lipljen je "gadna" riba. Glup je za sve ostalo, ali probirljiv je. Bira muve. Zato, najbolje je da kad trazis savet za lipljenske muve navedes i barem period kad ces boraviti na reci u kojoj ima lipljena. To je vrlo bitno, jer se insekti smenjuju iz dana u dan i veliki je problem u pravom trenutku izabrati mu odgovarajuci mamac. Ako ti neko i da precizan odgovor na tvoje pitanje, to ce biti vrlo cudno, jer i najbolji musicari, koji su non-stop na Drini, u toku jednog dana izmene nekoliko muva i imaju problem da nadju odgovarajucu cak i dok su "na licu mesta".
Naravoucenije: za lipljena ti treba kolekcija muva!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Za Drinu dolaze u obzir samo Suve muve i emerdzeri.Nimfama je nemoguce pecati.Iskreno,za lipca su po meni najbolje muve u CDC fazonu.Comparadun (CDC/Srna) je moja #1 suva muva,kada su u pitanju jednodnevke.Izuzetno je laka za pravljenje,i po meni najbolje resenje u trenucima kada se riba hrani selektivno.Sparkle Dun je ustvari ista muva,samo sto se za rep umesto siroko razmaknutih petlovih segmenata ili microfibets-a koristi Z-lon ili antron (zbog repa vise lovi kao emerdzer).Tulari (braon,sivi),takodje sa CDC-om,milion varijacija...Mravi,crni,milion varijacija,po meni najjaca kombinacija-policelon,CDC,polio.Adams,BWO,PMD,Red Tag,mini bettle,little wasp,Bivisible,Tricolor,Black Gnat,Griffith's Gnat...Emerdzeri:Emergent Sparkle Pupa (Gary LaFontein), Ala Andrija Urban CDC Loop Emerdzer,opasno...E&C Caddis,,i jos mnogo mojih kreacija...To je to!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Da li bi neko mogao da mi napise najbolje lipljenske muve kako bih na netu uspeo da pronadjem slike istih, da uporedim svoju kolekciju i da je dopunim novim muvama. Hvala unapred!!!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Sumadinac,zaboravio sam da ti napishem sinoc,odlicna lipljenska muva je i Klinkhamer,Elk Hair Caddis,izuzetno su dobri i Slovenachki shashi,Fratnikova Puhovka ili ti F-Fly.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
A nas "Poslednji prizor"? Opasna lipljenska muva.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Mix,cuo sam za tu mushicu,ali ne znam kako izgleda.Hoces da ubacis neku slicicu?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jes', pa da izbockas sve jadne lipljene i da im ona bude stvarno poslednji prizor!? To je tajno oruzje clanova Musicarske sekcije USR Nisava, koje vadimo samo na takmicenjima. Moram prvo da se konsultujem sa ostalima, ako hoces sliku i tajni recept.
Salim se. Slikacu je. Mnogo je ruzna. Razocaraces se. Ali ubija lipljene.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Da li treba motati nimfe iznad velicine 14 (12 i 10) za lipljena ili se ipak drzati manjih velicina ?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Slobodno,  meni često opali na fazana  #12, a i ciljano sam na Sanici ih lovio sa #12.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.110
Broj reagovanja
1.145
Lokacija
Čačak
Ja ga i na 10ke dobijao :) zavisi od reke i insekata na reci

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.086
Broj reagovanja
892
10ka nije niti malo velika za lipljena +40
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.110
Broj reagovanja
1.145
Lokacija
Čačak
Ma zguta ga i onaj od 25-30 na rzavu se mahom na velike muve lovi

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno