Longhorn Sedge

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas 8. V na Mramorskim barama, kod Nisa, pojavili su se ogromni rojevi najcudnijeg krznokrilca Evrope. Longhorn sedge ima toliko dugacke rogove (antene) da one visestruko premasuju duzinu njegovih krila. Treba videti kako samo cudno leti. Prosto se uplasite kad vam se priblizava. Zivi u stajacim vodama. Preferira bare. U vreme njegovog rojenja izuzetno se dobro musicari na ovakvim mestima. Zato i treba zabeleziti ovaj datum. Ljubitelji musicarenja na barama ne bi smeli da propuste ovu kratkotrajnu pojavu.
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Koliko se otprilike zadrzava na vodi i dali slucajno imas njegovu sliku ili musicu slicnu njemu posto ja kao pocetnik nemam pojma kako on izgleda?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Imam sliku koju sam skinuo sa Interneta. To uradi i ti. Potrezi je preko Google-a. Otkucaj Longhorn Sedge. Ja je ne mogu postaviti, jer Lucky zabranjuje postavljanje slika sa tudjih sajtova.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
U forumu je dozvoljeno koriscenje slika sa drugih sajtova. U licnoj galeriji ne!!!!!!!!
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
upravo sam pogledao seriju musica tog tipa na sajtu www.westfly.com cak sa objasnjenjima kako koristiti odredjene musice kako ih napraviti itd. Dobar sajt.
 

sasabr

Junior member
Učlanjen(a)
10.04.2006.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jos jedan odlican sajt ovog puta iz oblasti entomologije.
sajt je na adresi: www.bugguide.net i na njemu mozete da nadjete sve moguce bube na svetu. Tu sam nasao i Mix-ovu bubu
longhorn sedge, stim sto morate da znate latinski naziv te bube. Prikazuju vam sve varijacije buba koje su u srodstvu sa njom. Tako da pomenuta buba postoji u nekoliko razlicitih varijanti i to white miler(bela), black dancer(crna), orange caddis, i neka za koju jos nisu sigurni ali joj je telo zelenkasto. Osim toga imate i sve o ponasanju insekta, gde zivi kako polaze larve itd... vrlo kvalitetno.
 
Vrh Dno