Loop

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sta reci... uzivajte!

http://www.youtube.com/watch?v=0QhDavr24xA&mode=related&search=
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Momak imak super kontorlu ali ne vidim bas neku narocitu primjenu u prakticnom ribolovu, ovo jeste izdvajanje iz mase obicnih smrtnika ali ima li potrebe osim za pokazivanje?

P.S mislim tako nisam ljubomoran :lol:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kako nema primenu, samo zamisli da mu je iza ledja suma ili stena???
 

viktorb

Newbie
Učlanjen(a)
08.02.2006.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
http://www.questoutdoors.net/skills/spey/video/spey_snakeroll_onehander.wmv
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
ma znam to ali ima mnogo jednostavnijih nacina recimo prosti roll cast a ne sve ovo vitlanje, roll cast koristi i lako nauci svako ko hoce a ovo samo "odabrani" zamotavaju, ja ovo da bih naucio vise bi proveo vremena vjezbajuci i rastjerujuci ribu oko sebe nego sto bi stvarno pecao, hajde ti ovo zamotavanje simps uvezbaj da ti se nadje kada budes imao potrebu da to jednostavno iskoristis kada bude kratko iza ledja :lol:
Uzivancija je ono gledati coveku svaka cast ali opet kazem malo je onih koji i kada ukradu malo vremena za pecanje da ga trose na na vjezbanje ovakvog zabacivanja, ja sam ipak za prostu skolu :lol:

evo zamolicu da misljenje iznese neko ko "zna znanje"
kolega ivandrago molim za malo vremena na ovu temu
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Vecina ovih zabacaja je krajnje prakticna, sta vise nije ih ni mnogo teze izvesti u odnosu na klasicni roll zabacaj. Prednost je sto se u jednom trenutku mnogo vise kanapa nalazi u vazduhu ispred nas sto nam omogucava da lakse osusimo musicu sto je sa roll-om veoma tesko, prednost je i to sto ovakvi zabacaji omogucavaju ribolov i kada je bukvalno zid iza nas, na kraju roll je veoma teko izvesti na jakoj i relativno brzoj vodi tj. tesko je menjati pravac zabacaja, dok je to varijacijama switcha moguce iz jednog cuga uz mnogo bolju prezentaciju i bez ikakvog uzburkivanja vode.

Pozdrav!
 

skeg

Junior member
Učlanjen(a)
12.09.2006.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
ugly_si je napisao(la):
Momak imak super kontorlu

...odgovorio si svoje pitanje ::) 8)

inace slazem sve sto Ivan kaze na ovu temu. adruga stvar, da raditi ove technike prosto uzivljanje.

 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Auuu tek sada sam video ovo i neznam sta da kazem. Momak ima stila i kontrola mu je do maximuma. Znam da primena ovakvog zabacivanja nije bas neophodna. Ali zasto ne uzivati kada mozete...a momak moze! Moracu detaljnije da prostudiram kako to radi, pa onda nekad da probam i ja. Mislim da neki text tutorial ovde ne igra ulogu. Samo gledanje i copy paste u mozak!
 

skeg

Junior member
Učlanjen(a)
12.09.2006.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
ove technike nisu tako teske, kako izgledaju, samo moras da se usporis, i da shvatis osnovne pokrete. ovo je cisto "bacanje iz feelinga"... stvarno je uzivanje(kao i dvorucne technike)
osnovna stvar svakog ovakvog "cast" -a da je "anchor" ili da vrh tippeta, ili strune "poljube" vodu, i  taj otpor stvara mogucnost da "D-loop" se stvara i napuni stap...

a dok struna NE IZGUBI energiu u pokretu (ili pokretsku energiu(?! :-\)), do tad mozes da radis sta hoces...

khmmm...jel' jasno?... ::)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ovaj video na youtube sam video jos davno. Decku alal vera za sve i skidam mu kapu za ove zabacaje! Moze na olipijadu ladno da ide! Problem je sto ja ovome i ne vidim neku prakticnu primenu u ribolovu. Po mom nekom iskustvu sve sto izgleda previshe komplikovano ne treba praktikovati jer i najmanja greska moze da bude katastrofalna. I ovo se ne odnosi samo na ribolov vec i na druge stvari. Potpuno se slazem sa ugly_si i mislim da je ovo skroz nepotrebno!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja mogu da se slozim da je nepotrebno, ali izgleda do maximuma. Ponekad je i to dobar trip, ali ponekad!
 
Vrh Dno