Mackovacke bare

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Juce sam obisao pregrst ovih bara ko se nalaze uz reku Zapadnu Moravu na jedno 10 tak kilometara po prolasku Krusevca u pravcu Kraljeva. Bara ima toliko da je nemoguci ih je obici za jedan dan. Prosle godine kada sam ih posetio prilikom jedne stukijade po prici i ih je bilo oko 74. Ovoga puta su bageri koji vade sljunak i pesak uvecali njihov broj. Savet za one koji nisu upoznati sa terenima je da obezbede drugara - vodica koji ce ih provesti jer verujte na rec lako je se izgubiti jer svaka sledeca vas mami da i na njoj probate pecanje a povrsina koju zauzimaju bare je verujte impozantna, sumovita, ispresecana sa hiljadu staza, puteljaka, kolskih puteva. Naravno da se uvek mozete i drzati "glavng" kolskog puta kojima idu kamioni u pravcu Morave ali su te bare i najnapadnutije a one vise zavucene kriju i sanse za veci uspeh i zadovoljstvo. Stuka je dominantna riba u tim barama. Par godina se u tom reonu odrzava varalicarska stukijada koja prima redovno oko 150 varalicara i posto sam prosle godine i sam bio ucesnik, govorim o tome da tu kolicinu ljudi i ne primecujete iz razloga brojnosti bara. Za musicarenje su veoma zahteve. Delimicno ostre obale, gusta vegetacija, muljevito dno koje vec po ulasku u skoro svaku baru posle 1 metra imate dubine takodje od 1 metra. Losa strana je sto izgleda to mesto sluzi i da "SELJACI", "IDIOTI", "KRETENI" istresaju svo smece sveta uz puteve duz bara. Juce sam u tom reonu musicario stuku. Nisam imao nikakvih rezultata, kao i vecina varalicara i balerinasa. Takav dan. Nisam poneo moje plovno sredstvo koje je za takve terene IDEALNO. Znam da ima ovde jos par momaka sa foruma koji ih posecuju pa neka dodaju. I poslednje iskorsitite priliku i da izadjete na Z Moravu koja je blizu. Moze i kolima do nje. Prelepi tereni za stuku, smudja, bucova.... Uz provedenih i jedno 2 sata na reci primetio jsam da je riba aktivna, i da je bucov imao svoju predstavu. Ne mogu da opisem koliki su primerci lupali po sred morave, ali nisu bili u dometu. Sa druge strane da ali sa ove gde sam ja bio ne. U tom delu postoji i skela koja vas moze u dogovoru sa skeledzijom prevesi preko ali o tome se raspitajte pre da biste sigurno mogli i preko i nazad. Postoji i saobracajni most preko Morave ali dali je pre ili posle bara to neznam. Jedan deo bara sa GoogleMaps a moje slike cu naknadno staviti.
 

Prilozi

  • mackovacke bare.jpg
    mackovacke bare.jpg
    134,6 KB · Pregleda: 930

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Sjajan opis!  :tbumb:
Samo bih dodao da je u Krusevcu poznato da mestani ojadise Mackovacke bare ,sto su prosle a posebno ove godine svi ribolovci osetili.Ulovi su i pored prelepih terena jako retki i slabi  :'(
Ja sam ove godine isao 3 puta i nisam imao ni udarac :(
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Foto by Goci

Prelepe bare sem onog djubrista, imaju kapaciteta al ko i sve drugo u k....
 

Prilozi

  • mac1.jpg
    mac1.jpg
    28,1 KB · Pregleda: 825
  • mac3.jpg
    mac3.jpg
    32,4 KB · Pregleda: 906
  • mac5.jpg
    mac5.jpg
    28,5 KB · Pregleda: 936
  • mac9.jpg
    mac9.jpg
    43,6 KB · Pregleda: 907

gile_ks

Junior member
Učlanjen(a)
02.06.2006.
Poruke
58
Broj reagovanja
0
Lokacija
Krusevac
Da pozdravim raju pre svega nisam bio na forumu 100 god malo zapostavio i forum i musicarenje al evo vracam se polako. Bio sam pre koji dan u Mackovac elem da probam svoje novo tube vozilo  :D a i da bacam malo. Slaba akcija voda ledena smrzo se  :hammer: imao sam 1 spadanje stuke a izvadio nekoliko grgeca i par sitnijih klenova. Bacao sam clouser od belog nojevog pera i pauna. Sve u svemu lepo je izaci ponovo sa musicarskim priborom na vodu  ;)
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
lepo deluju ove bare...kanda se moze i nimfariti,po slici.......rekao bih da kriju lepe babuske i ostale ciprinide.... :drool:
 
Vrh Dno