Madam X

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Prvi put sam ovu muvu video u cuvenom filmu Dug Swishera (valjda se ovako pise) i takvu mrcinu od pastrmke je cepnuo da me je glava zabolela. E sad, ako mogu Turci moze i mali Mujo. Bilo je to pre jedno tri godine. Visocica juli mesec. Klenovi nesto mrljave slabo do koske. I setim se ja Madam X i resim da je malo modifikujem. Ovo je slika originalne muve, a moju modifikaciju cu postaviti kada sliku iskopam sa nekod od CD-ova. Modifikacija se sastojala u sledecem. Krila i glava su izradjena od crne jelenske dlake, a telo od jerko crvene svile. Nogice su bile napravljene od crnog lastisa i to je to. Radio sam ih na Mustad-ovoj udici 8. Te godine rasturao sam  krupne klenove na ovu muvu. Sledece godine radila je slabije, ali opet dovoljno dobro da je jos uvek nosim u kutiji.
Koja su Vasa iskustva sa ovom muvom? Inace, ja sam je samo pustao da pliva, bez povlacenja i cimanja. Mozda nije lose i da se malo vrhom stapa cimne muva dok pluta?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Eh, Visocica, klenovi, pastrmke, leto... Podsecas me na lepe stvari, Lucky.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Spremaj se Lucky! Nemoj kad dodje jun i jul da se neckas. Nema tu "cile-mile". To sto ti prizeljkujes kratko traje.
Nego, ti ovde pominjes jednu musicu. Ja, za razliku od mnogih, imam losa iskustva u lovu pastrmke musicama sa krilima od dlake srne ili jelena. Mislim da nisu dovoljno realisticna i da ima boljih materijala. Nisam probao ovakve noge, jer su cudne i, takodje, nerealisticne.
Nek se javi neko ko ima vise iskustva sa tim. Nas pobratim iz Amerike, na primer.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Madam X mi se dopada jer je jednostavna muva, a volim takve. Imitira dosta toga, od skakavaca, kamenjarki pa do velikih tulara. Pecao sam slicnim musicama, ali ne i sa ovom. Za vode koja sada posecujem krilo od jelenske dlake nije ni moj favorit. Dlaka je strasan materijal za bujicave, penusave reke, gde pastrmka nema vremena da izbliza zagleda moje musice.

Medjutim, bullethead glava od jelenske dlake je fina (cesto je koristim za imitacije skakavaca ali sa polukrilom koje vise lici na okovratnik, tj. kratko je). Gumene nozice su zapravo vrlo lovne, iako deluju manje tradicionalno. Sada ih iskljucivo koristim umesto tradicionalnih fazanovih isperaka i badrljica pera za noge skakavaca (vise volim cvor na zadnjim, da imitira zglob).

Sve musice sa ovakvim nozicama strasno mame ribu kada se povlace, kao mali poperi po povrsini. Guma odlicno 'radi' po povrsini. Probaj je obavezno u kombinciji sa aktivnim povlacenjem.
 
Vrh Dno