Makedonija & FF

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Može li mi tko dati nešto više podataka o mušičarenju u makedoniji. Cene dnevnih karata, vode. Npr. kakvo je stanje na Tikveškom i Ohridskom jezeru i okolici? Šta se da loviti mušičarenjem sa obale? Sve moguče informacije glede mušičarenja u makedoniji bi mi dobro došle. Unapred hvala!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cuo sam da na Ohridskom jezeru je totalno zabranjeno loviti njihovu autohtonu pastrmku. Ima klena u probalju.
Crni Drim ti od srca preporucujem da obidjes posebno deo oko Svetog Nauma. Doduse nisam siguran da je dozvoljeno tu pecati.
Sto se dozvola tice nisam siguran al' mislim da na jezeru nemas potrebu da kupujes dozvolu jer niko nece da ti trazi. Znam dvojicu koji su pecali vise puta po desetak dana i niko im nije trazio dozvolu. Ja nisam pecao jer sam bio zimi al' sam gledao slike ove dvojice.
Trebalo bi da odem ponovo letos. Ti kad planiras da ides?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pa ako Bog da bit cu tamo krajem sedmog meseca, pa mislim zabaciti onako usput nista ozbiljnije. Ako budem lovio to ce da bude nesto na kratko, ali bolje ista nego nista  :D bar da pokvasim kanap  :D Trebao bi neke moje da obiđem pa usput gde god naiđem na vodu ako se ustavim da znam šta i kako  ;) Gde ja idem ide i štap  8)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najatraktivnije vode za mušičarenje salmonida u BJR Makedoniji (Grci kažu da je Makedonija samo u Grčkoj- Makedonia enai mono Elinikh) su reke Treska i Radika. Za mušičarenje klenova ima mnogo više dobrih mesta, kao što je Crna Reka, Bregalnica, Pčinja i Vardar (ako je bistar). Ohridsko jezero nije zanimljivo za mušičarenje, jer nekada čuvena (odavno je to propalo) ohridska pastrmka niti prilazi površini i obali, niti je ima kao pre...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ok, hvala za info...ako još itko ima kakvih info. ili dođe do kakvih info podelite ih ovde  :) fala
!
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Čitam sada ovu temu i ne mogu da se otmem utisku da je Makedonija jedina zemlja u "okruženju" gde FF nije doživeo kakav-takav uspon. Sve bivše republike si vrlo lepo napredovale, jedino je Makedonija (BJRM) ostala na zapećku...
Ima li iko podatke da li se uopšte mušičari tamo, od strane lokalnih ribolovaca?
:-\
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Sacekaj mesec dana jer cu na letovanje na Ohrid (naravno ide i pribor) pa cu ti reci sta i kako.  ;)
 

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Djole je napisao(la):
Sacekaj mesec dana jer cu na letovanje na Ohrid (naravno ide i pribor) pa cu ti reci sta i kako.  ;)
Bravo Djole, kućo stara :) eto nama informacije iz prve ruke a ako vesti budu lepe, setiću se i neke familije naprasno  :bye:
:doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako zelis ohridske pastrmke loviti probaj nimfama ako se ne pojavljuje na povrsini. Koliko sam upoznat pre ces uloviti na nimfice nego na strimera iako i on nikako nije iskljucen. Ako mognes iz camca da lovis onda imas super uslove. I ja bih trebao da idem tamo ali nesto me muci odmor, planirao sam koristiti kolektivni ali izgleda cu menjati firmu pa ne znam kako ce da biva...za tedan dana mi se ne isplati prevaliti takav put do makedonije. Druže, lep odmor i sretan put  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
ako zelis ohridske pastrmke loviti probaj nimfama ako se ne pojavljuje na povrsini. Koliko sam upoznat pre ces uloviti na nimfice nego na strimera iako i on nikako nije iskljucen. Ako mognes iz camca da lovis onda imas super uslove. I ja bih trebao da idem tamo ali nesto me muci odmor, planirao sam koristiti kolektivni ali izgleda cu menjati firmu pa ne znam kako ce da biva...za tedan dana mi se ne isplati prevaliti takav put do makedonije. Druže, lep odmor i sretan put  :tbumb:

Jos da nauci da spusti nimfu na 289m dubine :D :D :D
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
simpson H je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
ako zelis ohridske pastrmke loviti probaj nimfama ako se ne pojavljuje na povrsini. Koliko sam upoznat pre ces uloviti na nimfice nego na strimera iako i on nikako nije iskljucen. Ako mognes iz camca da lovis onda imas super uslove. I ja bih trebao da idem tamo ali nesto me muci odmor, planirao sam koristiti kolektivni ali izgleda cu menjati firmu pa ne znam kako ce da biva...za tedan dana mi se ne isplati prevaliti takav put do makedonije. Druže, lep odmor i sretan put  :tbumb:

Jos da nauci da spusti nimfu na 289m dubine :D :D :D

Daj neki tungsten pa da vidis  ;)

Licno me vise interesuje Drim ali imacu desetak dana na raspolaganju pa natenane.
 
Vrh Dno