Mala pomoc?

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Dobro vece pitao bih vas par pitanja o musicarenju prvenstveno o vezivanju musica skoro sam poceo vezivati musice ja pravim muhe nekih par meseci napravio sam par vrsti musica ako bi vi mogli njih pogledati i reci svoje misljenje?Od kako sam ih napravio imam ogromnu zelju da ih isprobam i da ulovim nesto na njih ali nemam mahac vidio sam da dosta ljudi peca na lajner ja bih stvarno na to pecao ali ako me cuvar uhvati necu se bas fino provesti ima li ikakav drugi sistem ili nacin umjesto vaser kugle i lajnera da isporbam svoje muhe a da nije na mahac.Lijep pozdravIMG_20230726_001622.jpgIMG_20230726_001511.jpgIMG_20230726_001258.jpgIMG_20230726_001352.jpgIMG_20230422_160320.jpgIMG_20230419_211853.jpg
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Mušice su ti odlične. Šta je problem sa mahačem sećam se ja sam prvi komplet, korišćeno, štap, mašinicu i šnjuru sve zajedno kupio na KupujemProdajem za 40€ verujem da i sada ima sličnih ponuda ne mora to za početak biti ništa specijalno pa kasnije kako budeš napredovao ti ćeš menjati opremu ako bude trebalo.
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Mušice su ti odlične. Šta je problem sa mahačem sećam se ja sam prvi komplet, korišćeno, štap, mašinicu i šnjuru sve zajedno kupio na KupujemProdajem za 40€ verujem da i sada ima sličnih ponuda ne mora to za početak biti ništa specijalno pa kasnije kako budeš napredovao ti ćeš menjati opremu ako bude trebalo.
Da li se na stap od 40e moze zabaciti isto kao i sta stapom od 100e jese kod njih razlikuje samo izdrzljivost
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
U ruke Mandušića Vuka biće svaka puška ubojita…
Majstor sa svakim štapom može da baca, tehnika je da ne preteram a možda hocu malo 90% a onih 10% je štap. E sad izdržljivost je nešto drugo ali nemamo mi ribe koje će slomiti štap pre će to biti neopreznost ribolovca. Finese kao vršni deo koji čuva tipet, lagodnost pri bacanju, akcija i svakakve neke gluposti, batali sve to, za pocetnika uopšte nije bitno.
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
U ruke Mandušića Vuka biće svaka puška ubojita…
Majstor sa svakim štapom može da baca, tehnika je da ne preteram a možda hocu malo 90% a onih 10% je štap. E sad izdržljivost je nešto drugo ali nemamo mi ribe koje će slomiti štap pre će to biti neopreznost ribolovca. Finese kao vršni deo koji čuva tipet, lagodnost pri bacanju, akcija i svakakve neke gluposti, batali sve to, za pocetnika uopšte nije bitno.
Znaci zabacivanje je vise tehnika to vremenom mogu da naucim a pod izdrzljivost sad ako uzme neka riba od 2 ili 3kg ne moze da se slomi stap posto sam skoro pecao na vrbasu i hvatao sam fine komade na varalicu pored je moj drug musicario njemu je uzeo muhu skobalj imao je skoro 2kg ali stap se bas savio i zato pitam oko izdrzljivosti
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Kolega Admir ima super snimke na svom yt kanalu pa pogledaj, riba kada uzme mušicu ne siliš je iz sve snage nego ako je veća pustiš je da vuče malo sa čekrka i da se tako umara da bi je lakše kasnije izvukao na površinu. Moraš da se angažuješ ako te sve to interesuje i malo više sam da istražuješ biće ti zanimljivije. Koliko imaš godina?
 

s_dario_

Junior member
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruke
96
Broj reagovanja
67
Pa ja sad najvise istrazujem ovde o musicama to me trenurno najvise zanima i zanimljivo mi je praviti muhe i sad mi je dosla zelja da krenem da pecam na njih stap cu kupiti kad skupim novac ima vremena polako sve cu ja to vremenom nauciti kako se peca na mahac.Imam 15 godina
 
  • Like
Reagovanja: TMc
Vrh Dno