Mama Huanite, babaroge i budale!!!

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Za mene je velika pastrmka "mama Huanita", veliki lipljen je obicno "budala" a za MixMastera sve su "babaroge". kako jos zovete ogrooomne ribe koje Vam nocu ponovo i ponovo uzimaju muvu i naravno promasuju ;-)
 
M

Mr.Zakula

Guest
Za monge nishke mushichare,krupni klenovi su dzukele...Ja retko koristim taj izraz kada je u pitanju krupan klen.Ja kazem cepanka,sandokan,balvan,itd...Velikoj pastrvi obichno kazem prase...A lipljan,on je za mene gvazimodo!Grbav i jak!!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Lipljen je na vrhu svega, njaga nije lako loviti, pastrmka nista ne zaostaje, kao ni mladica i zlatovcica, ostalo sve ribe spadaju u rljug/korov!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hmm...zanimljiva razmisljanja. Ja svakoj ribi tepam na neki nacin. Zanimljivo je kako jedni vise vole jednu ribu a drugi drugu. Ja se nikako ne mogu odluciti da jednu ribu volim vise od drugih. Potocna mi ja izgledom najlepsa ali nikako najdraža kao ulov. Svaka mi je na svoj način. Kada bi morao da odaberem od ta tri naziva: "Mama Huanite, babaroge i budala", one vece bi se odlucio zvati babaroge... Ovako izgleda moj izlazak, odem na lipca i nista nema ga ni za leka, voda bistra niska sve idealno (zadnji moj izlazak), nece i nece, pa dobro ima onih riba koje oce. Onda se igram sa kalifornijskom boranijom, voda na raste i otera me na druga mesta, naoblaci se i u jednom lepo mirnom delu reke od jednom se cuje buc buc, pa nista ja stavim malu puhovku i kad lipac-babaroga drmne. Posle dugo nista, vratim se pastrmcicama, itd. Klena kada da uvatis na toj vodi je teze od lipca, tako da nisam nikada na savi d. ni jednog piknuo. Nikada ih nisam ni vidio dok sam isao u ribolov. Svega par puta ovako izvidnicki sam ugledao par klenova-babaroga. Verovatno ih je malo, ne znam. Jucer sam obisao savu bohinjku i u trofejnom delu sam vidio mrene-BABAROGE ;-) uf kako sam se odusevio, prvi put u 4godine sam ih vidio u savi b. Također sam vidio dosta malih lipljana i klenova-babaroga :) i cak stuke. Znao sam da stuke ima samo u savi ali nikako u savi bohinjki. Nisu bile babaroge ali su lepi komadici i to u podrucju pastrmke. Tako da ako dođete loviti kod nas pastrmke i lipljane nemojte se iznenaditi ako vam udari pegava lepotica, pegava da ;-) ali ne potocara heheh
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Veoma cesto koristim i "MECKA". (Zenka medveda).
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
eeee meni su pastrmke uvjek bile " lepotice " , mladice - " kraljice " , lipljeni - " grbalji " , stuke - " krokodili " a bucovi - " mahniti majmuni " : )
 
Vrh Dno