Mart, April i Maj na moru (Jadran i Mediteran)

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mart, April i Maj na moru (Jadran i Mediteran)...iskustva, koje ribe i kako???

Ima li tko kakva iskustva?

Koliko ja znam brancin je i tada aktualan a sredinom proleća čim more otopli proždrljive skuše prilaze obali i tada se ju može loviti sa obale. Tu je i palamida također opticajna isto kao i u jesen.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Zanimljiva tema pošto i ja planiram na leto da posetim ušće reke Strume u more.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
u letnjem periodu je igra opet malo drugacija ali u uscima gde je struja tamo je i luben/brancin...tu se nađe i po koja lica ali i ljuskotrn (oilfish) koji je također opak predator...ciple ne treba ni spominjati, oni vole također ušća.
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
jel ko probo ciple lovit?dojdu u jatima,jedu sve smece iz mora,a bore se ko ludi?
do sad sam ih lovio samo na matcher,a za ovu godinu kontam da bi neke bezveze muve sa cdc padobranom kupio samo tako!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
probaj imitacije hleba, algi i račića (može i u stilu češke nimfe ili gamarusa)...u jadranu imamo nekoliko vrsta cipla.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ja ću kada se budem domogao mora ovog leta da forsiram ovakve tzv. pertla strimere  :D  :hammer:

1174-Braided_%27Cuda_Fly_Red.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fantastično, jednostavno....  :yeswink: :tbumb:

odlična imitacija za razne morske predatore... Brancin, on prosto obožava male jeguljice a ovakvo nešto odlično bi to i imitiralo...vidim ja da če biti akcije ako se domogneš mora...samo tako :tbumb:

Samo pazi da se ne zaraziš slanim mušičarenjem, možda zaboraviš svo slatkovodno i preseliš se na mora  ;) Jer, velika voda, velike i duplo jače i duplo borbenije ribe čine svoje :)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
:drool: :drool:

Vrlo rado bih otputovao na jedno četrdeset godina, posle bih se vratio i smarao forum raznim dogodovštinama  :hammerhead:
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
probaj imitacije hleba, algi i račića (može i u stilu češke nimfe ili gamarusa)...u jadranu imamo nekoliko vrsta cipla.

upeco sam na bobi flips 3 i zlatca na obicne crve,nego kontam da su sve vrste odusevljene sa govnima koja plutaju...znao sam na kupanju bacat i pjesak u vodu,uredno su kruzili po oblaku pjeska zainteresirano,kao i za sve sto pada u vodu...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hunter je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
probaj imitacije hleba, algi i račića (može i u stilu češke nimfe ili gamarusa)...u jadranu imamo nekoliko vrsta cipla.

upeco sam na bobi flips 3 i zlatca na obicne crve,nego kontam da su sve vrste odusevljene sa govnima koja plutaju...znao sam na kupanju bacat i pjesak u vodu,uredno su kruzili po oblaku pjeska zainteresirano,kao i za sve sto pada u vodu...

to je istina ali ponekada znaju biti skroz nezainteresirani...pa cak i selektivni...secam se jos kao klinac ponekada nije hteo ni da omirisi nikakav mamac a nekada bez prihrane ne bi bilo nista od pecanja. Sada kao iskljucivi musicar najveci izazov mi je loviti bez ikakve prihrane i bez ikakavog nanosenja mirisa na muvu...neki morski musicari i to rade i nemam nista protiv njih i toga sto cine ali za moj pojam veci izazov je uloviti ribu muvom bez prihrane i nanosenja mirisa na muvu. Tako da je dobro probati nekako zakljuciti cime se hrani u tom vremenu (alge, mekušci ili bilo šta naleti). Treća opcija je najbolja  :D :D ;)
 
Vrh Dno