MENDING KAO POSLEDNJA PREVARA

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ove godine sam pokušao jednu foru sa povlačenjem strimera u poslednjih nekoliko metara prezentacije!Dakle,u poslednjih nekoliko metara,kada strimer ulazi u obalu,dešava se da bucov prati,i odustane na samom kraju.Ovaj simptom možemo pripisati sitosti ribe,a najčešće uočenoj prevari i urođenoj opreznosti oštrookog bucova!Najčešće ni naglo ubrzanje ne pomaže,već još jače izaziva podozrivost kod ribe.Kažem,pokušao sam ove godine da u nekoliko poslednjih metara,kada znam da bucov ili prati,ili leži sakriven u brzaku,učinim strimer atraktivnijim nego što inače jeste!To sam radio na sledeći način.Kada strimer dovučem na sedam-osam metara od nogu,uradim brzi i široki mending,ili ka obali,ili ka otvorenoj vodi.Tada,strimer povučen strunom,iznenada skreće velikom brzinom u smeru kojim ga vuče vrh kanapa!Ovu foru sam koristio nekoliko puta,i jako često bi bucov zaista izlazio na tako pokrenut strimer.Nažalost,kako je kej posledjih mesec dana veoma klizav i vlažan,te ne mogu da se spustim do same vode,ostao sam uskraćen za ovaj način povlačenja u poslednjem periodu mušičarenja.Planiram da naredne sezone ovaj princip još bolje usavršim!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovu fintu sam nameravao da koristim u poslednjih mesec dana, jer se voda izbistrila na uobičajen nivo,i bucov je mnogo oprezniji.Međutim,klizav kej je suviše opasan za ovakve akrobacije!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Vrlo slično s istim učnikom su radili neki stari mladičari. I tu taktiku imam i ja ali za mladicu. Čekam da dobijem telefonski poziv pa da vidim mogu li ovaj tedan konačno izaći na nju ili popade plan  :blush:
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Foru sa mendom cesto rade na moru ali mislim da je primenljiva u mnogim situacijama! Slicnu foru je Dane provali na jednoj prevodnici na kanalu i na taj nacin su se bucovi mnogo lakse pecali nego na klasicno povlacenje.
 

Nolecafi

Newbie
Učlanjen(a)
20.12.2018.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
I was glad to see such information to ensure that they comply.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Zahvaljujući Geguli i botu pročitah ovaj Zvezdanov divni tekst,hvala Vam  :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
A zahvaljyjuci tebi Tommy I ja ga procitah....odlicna fora!!!
 
Vrh Dno