METZ VS DOMACI PEVČEVI I KAKO DO NJIH?

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
obicne skalpove za 200-300din i mogu da nadjem, da očerupam pevca na selu-ito mogu. ali metz mi je tesko naci a i kad nadjem skup oko2000-3000. pitanje je gde mogu naci metz po kojoj ceni u kojim bojama... postoji li mogucnost da se nadju pera na komad sortirana prema vel. udice?

koji je skalp bolji metz vs domaci-seoski pevac? sto?

za jednodnevke i par namotaja obicni skalpovi i posluze ali za palmerovanje tesko, kao i za male udice
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
oholi je napisao(la):
obicne skalpove za 200-300din i mogu da nadjem, da očerupam pevca na selu-ito mogu. ali metz mi je tesko naci a i kad nadjem skup oko2000-3000. pitanje je gde mogu naci metz po kojoj ceni u kojim bojama... postoji li mogucnost da se nadju pera na komad sortirana prema vel. udice?

koji je skalp bolji metz vs domaci-seoski pevac? sto?

za jednodnevke i par namotaja obicni skalpovi i posluze ali za palmerovanje tesko, kao i za male udice

Pa, Oholi, sve si sam prakticno napisao i dao odgovor. E sad to zaista kosta, ali i vredi toliko. Selektovana pera imas verovatno u Valjevu, klub No.1. Cene Metz skalpova koje navodis su uobicajene kod nas.
Nekad kupim indijski skalp, ali samo ako ima bar malo tvrdja, duza i uza perca pri osnovi. Kad preracunas trosak za njega sa odnosom troska i broja pera kod Metza, dodje bar na isto, ako ne i skuplje kod indijskih skalpova.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Selektirana pera od Metza sam kupio ko Vanje iz Niša.Čovijek se čak potrudio da mi odabere iz sedla pera po veličini udica za koje sam planirao da motam muve.Planirao,jer nikad nisam uspio.Ali on ima,pa probaj.Žao mi je ,ne znam mu broj.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moj ormarić (poveliki) je dobro ispunjen genetic hackle perima firmi Metz i Whiting. Imam i domaće petlove, koje neki, kada su upakovani, zovu indijskim. Za neke stvari, više volim njih i rado ih koristim.
Najjeftinija pera su ona koja nude Metz i Whiting, jer, kada proračunaš koliko ti para treba da smotaš jednu muvu, ispada da je hackle, sa tih skupih sedala i skalpova, višestruko jeftiniji. Ja ti preporučujem da, ako želiš da praviš muve za svoje potrebe (a ne za prodaju), kupuješ genetičko perje i to, skalpove.
Ja imam nekoliko skalpova i sedala (neck / sattle) i ne mogu da ih potpošim ni posle višegodišnjeg korišćenja. Jednostavno, kupiš genetic i ne boli te glava.
Problem je što se teško nabavljaju u Srbiji, ali dolazi vreme kada neće biti tako.  :tbumb:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Jel ti to Mix znaš nešto šta mi ne znamo?Aj podijeli s nama pa da i mi dignemo prst.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Po mojim saznanjima nekoliko trgovaca se ozbiljno zainteresovalo za uvoz i distribuciju materijala za izradu muva. Verujem da će među artiklima imati i jedan od najvažnijih- genetic hackle.
Jednostavno, trgovci (mudro) čitaju naše postove sajt. Izgleda da su nanjušili tržište.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ja sam nekad metz pronalazio u lav md radnji u cacku, covek,posto ih niko nije uzimao vratio sve... :mad: sad u cacku mozda bombinu nadjem

hvala za savete. kad se skrpim za bolji net slikacu i nekih muva...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze oholi dobro dosao na sajt,
veoma lepa tema. Ja sam posle deset godina bavljenjam musicarenjem i izradom musica tek pre dve nedelje kupio metz. Skupo druze moj, ali (sada ce nako da se javi opet o mom odlasku u UK) Englezi imaju genijalnu izjabu: Nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftine stvari. U toj umotvorini ima istine za sve u zivotu. Nepostoji jednostavan nacin da se opise prednost/i metza i odnosu na obicnog pevaca. Prvo dobijas MNOGO vise pera koja su sva vrhunskog kvaliteta. Nisam napomenuo da metz ima tri klase proizvoda od 1# do #3 ili grade. Razlike izmedju njih postoje, ali najveca je u novcu, velika je razlika izmedju npr 1# i 3#. Medjutim ta razlika nije toliko strasna. Moze da ti se desi da imas srecu i da ubodes skalp koji realno pripada vecoj klasi. Kao ja. Sa jednim dobrim prijateljem i izuzetnim musicarem sam bas taj skalp analizirao i dosli smo do zakljucka da pripada vecoj klasi...ali da ne davim. Svkao pero iz mezta je savrseo, od jednog pera mozes da napravis vise muva. Ima pera ihahaha. Zato vredi svaku paru. Obican skalp se brzo potrosi.
Jedina zamerka metzovim perima je velika ostrina i cuivemo frckanje predveza ako preteras sa namotajima pera.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pera sa glave domaceg pevca i nema greske,neko rece fantastricna su,nisam probao,da ne ispadne da sam te obmnuo raspitaj se kod pojedinaca na sajtu
--HVALA--
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
kako sa glave, ta su bas mala ako se ne varam,
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da,da nimalo nisi pogresio,da ne dodje do zabune pusticu NEW TOPIC da resimo ovo zagonetno pitanje..
;) ;) ;) ;)
 
Vrh Dno