Micro Poperi

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Evo dva mala popercica jedan je iz kabelasa a drugi je moja navezotina :lol: !

slika53ct.jpg
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Moram priznati nikakve, ali sa ovako malim poperima dosad nisam ni pecao... Posto je pre neki dan pocela sezona basa dosad sam ih samo probao kako plopcu, i mogu reci da sam zadovoljan. A pravo testiranje ce tek da usledi mada cisto sumljam da nece dati rezultate.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
508
Broj reagovanja
149
Dane, fini poperi! Ovde kod mene, u donjim tokovima reka, gde mogu da nalete i potocara i malousti bas, ovako mali poperi mogu biti ubitacni. U kasno leto kada se dobro lovi imitacijama skakavaca, popaca, osa, itd. i pastrmka napada ovakav poper bez problema (narocito zute i zuto-crne kombinacije).
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne zaboravi i na soma, on isto voli plopkanje :) Napravi jednog debelog od bar 8cm i ako se brkonja digne u lov (a nikad ne lovi sam) plopnut ce ga :) Onda pocinje igra povuci potegni...
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
kod nas nema basa al ima klena i potocare,pa se pitam dal ce se i oni zaleteti,od cega je telo(balza pretpostavljam)
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
evo ga moj prvi, mislim s njim probat lovit stuke i baseve, pa me zanima jel imao tko kakve ulove s ovima prije!?
pozdrav!
poperha6.jpg


 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
lizard ne vidim dobro na ovoj slici, jel izdubljen sprijeda?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Malo me zbunjuje ovaj naslov, jer u njemu piše "micro". Ja lovim štuke poperima, ali oni nisu malecni, već najčešće na broju 1, 1/0, 2/0... Micro poperi su valjda namenjeni lovu krupnijih sunčanica i sitnijih basova. Kod nas, mogli bi da posluže za mušičarenje klena, bucova i pastrmke, najbolje kalifornijske ili revirske (odrasle u ribnjaku) potočare, koje se pale na ploptanje i bućkanje.
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
re: tomasini
pa, naravno da je izdubljen sprijeda! jedva čekam da ga isprobam na vodi, pa da vidim kako se ponaša!
dobro, iako je naslov  micro poperi i moj je napravljen na udici #1, ali nisam znao kamo da stavim pitanje!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@lizard, izgleda fino ovaj tvoj poper. Sledeči put probaj uraditi popera tako da luk udice ima još više mesta za ubadanje. Činimi se da je vrat udice više u sredini tela popera i to može stvarati problem luku udice kod zabadanja. 
Recimo da bi bolji položaj udice u telu popera bio ovakav (približno - skica je simbolična).

Ovde pogledaj (ako več nisi) jedan vrlo jednostavan a praktičan način vezivanja popera od balse http://hipwader.com/2003/balsa-popper-pattern Oblik tela može biti po želji, sa udubljenjem ili bez itd.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam napravio jednog mališu koji bi trebao da bude atraktivan i za štuku i za bucova.
 

Prilozi

  • poperce.jpg
    poperce.jpg
    74,3 KB · Pregleda: 451

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
probajte ovako nesto http://www.musicarenje.org/index.php?topic=2068.0 puno je jednostavnije i gotovo je za minutu dve. Nema lepkova, lakova, jednostavno i dobro.

crease fly su također poperi, evo jedne verzije sa zvečkom (to bi bilo zanimljivo za površinsko aktivne somove, ali i za druge ale), isto vrlo jednostavan i dobar poper...http://www.uksaltwaterflies.com/articles_Article5-tying-the-crease_fly.htm
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
evo malo mog licnog iskustva sa poperima....
ove godine sam prvi put probao da pecam na popere koje sam licno narucio iz cabela's bas za potrebe basa(velikoustog), moji su velicine 3-5cm i mogu ti reci da sam ih razbijao,do duse komadi do kg ali borac za svaki respekt, ne znam kako bi funkcionisali na pastrmku ili klena ali bas ih obozava pretpostavljam i stuka,inace basove sam lovio i po 20kom u danu,poperi svakojakih boja i odlicno su mi se pokazali narandzasti wooley bugers-i jer je jezero puno vilin konjica iste boje........sad je zahladilo pa ocekujem vece komade
bas je zakon kad pocne da lupa po poperu :hammer: :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno