Min. mere za pastrmku na Balkanu

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nađoh ovo slučajno, nisam imao gde da okačim, pa otvaram novu temu.

Mere za Makedoniju:

kpSy.jpg


Predpostavjam da su ovo mere sa repnim perajem (totalna dužina), ali je svejedno pohvano što su se setili da stave meru za jezerske pastrmke na 40 cm!  :tbumb:

Lepo bi bilo saznati i napisiti kolike su mere u ostalim Ex Yu državama.

U Srbiji je 25 cm bez repa, max 3 ribe.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Zar je bitno?
Mozemo samo da zalimo sto druge zemlje cuvaju svoj riblji fond kad ovde nosi ko sta hoce i 90% slucajevima takvima ne moze niko nista...
Ne trebaju ti nikakvi zakoni, ako si C&R u glavi, to je sve...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Da, bitno je. Srećom i dalje ima jako puno ribolovaca koji poštuju pravila i nose ribe u meri.

Ne treba meni zakon, niti je bitno šta je mojoj glavi, zakon treba pastrmkama.

Zapravo treba mi poznavanje zakona - ne želim da se desi da odem negde na pastrmke i saznam da je tu tada lovostaj.

Ovo o čemu ti pišeš nije poenta ove teme, jednostavno sam želeo da na jednoj temi postoje podaci o zvaničnim merama, količini i lovostajima u zemljama u regionu.

Ja recimo ne znam kada je lovostaj u Crnoj Gori, ali znam da se potočare u Jadranskom slivu na mnogim vodama ne mreste kada i one iz Dunavskog (mislim da se mreste jedno mesec-dva kasnije), plus se mekousna (valjda) mresti kasnije, plus nisam siguran kada se mresti glavatica...

Niti znam kada je lovostaj u Hrvatskoj, Sloveniji...

Znam da recimo u Bugarskoj sezona počinje 1. februara.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Ma razumem te bre, Goci, nisam hteo da shvatis poruku kao uskurativni napad na ovu temu... Samo kazem sta je surova realnost kod nas. Koliko god svi mi ovde znali ljudi koji postuju pravila, u Srbiji uvek ima bar 3 puta vise onih koji ih ne postuju.
Zalosna smo mi zemlja, ljudi, al' bitno da se sve pare daju na predizborne kampanje, gej parade, i ko zna jos kakve ludosti...
 
Vrh Dno