Mixmaster's Large Stonefly Nymph

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo nije veštačka mušica napravljena za ukras ili za prodaju. Ovo je dobro otežana, čvrsta i pre svega, u svim osobinama realistična imitacija larve (nimfe) insekta koji se zove velika kamenjarka i to, konkretno jedna od vrsta koje naseljavaju Nišavu i mnoge reke Evrope i Balkana, Perla bipunctata.
Recept za izradu je krajnje jednostavan. Ukratko, koristi se skener ili foto-kamera, termo folija, laserski štampač, olovna žica, konac za telo, oguljeno pero petla za rogove i repove, lepak, topljena plastika za noge i flomaster za šaranje. Udica je F-16 broj 6, Gamakatsu.
Ako je svoje imitacije mogao da nazove po svom imenu neki Sawyer, Hardy, Goddard i hiljadu drugih mušičara, mogu valjda i ja ovu da nazovem MIXMASTER'S LARGE STONEFLY NYMPH, ili Mixmasterova nimfa velike kamenjarke.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Sad si pokazo koliko znas svak cast
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmajstore, sa dužnim poštovanjem  :respect1: :yeswink:Oduševljen sam ovom tvojom nimfom. Ideja...ma sve perfektno a o lovnosti ne sumnjam.
 

ribarche

Junior member
Učlanjen(a)
05.02.2008.
Poruke
40
Broj reagovanja
0
Lokacija
Durlan
Mušička je EXTRA ! Ajde majstore postavi kad možeš i fotostrip kako je napraviti ! Pozzzzzzzz......... :tbumb:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
E pa ne moze tako, ovo je Randja a njega ne smete da hvalite  :nowink:jer je i ovako nepodnosljiv  :doh: a nimfa pa zar ne vidite da su joj va dva repa u razlicitim bojama ma nema da radi 100%
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mix, Mix ... isfushario si repove. Nece ovo da vata ribe :D Salim se ... respect!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
lazza je napisao(la):
Mix, Mix ... isfushario si repove. Nece ovo da vata ribe :D Salim se ... respect!
Kad kaki sliva joj se govance niz levi rep pa je tamnije boje (a i malkice se oseća :-X) . Zato ova ukakana meni, a sebi pravi novu i kupi joj pampers  :lol:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Mix, koliko je teska ova nimfa?
Da se ne usidri odma kad je zabacis...?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Djomla je napisao(la):
Mix, koliko je teska ova nimfa?
Da se ne usidri odma kad je zabacis...?
Ispod žućkastog konca su debele naslage olova.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix nam je poklonio recept ove predivne nimfe a ja vam poklanjam moju obradu Mixove kamenjarke u tri veličine za printanje na foliju. Ako kome ne paše veličina nije nikakav problem. U photoshopu kopirate jednu sliku, idete pod opciju Edit, onda pod Transform pa Scale i time pomoću Shifta na tastaturi podesite veličinu kakvu želite.
Ova od 3,1cm savršeno paše na udicu TMC 5262 #2

Isprintano na papir izgleda skoro savršeno, tko ima više vremena i želi imati umetničko delo neka uradi bolje pa podeli sa nama  :D

Vidim kako če se u budčnosti sve više razvijati ovaj način vezanja. Znam da na zapadu več prodaju neke takve print verzije na folijama..bit če toga sve više. Mix još jednom hvala za super slike lake za obradu.  :tbumb:
Ovu donju sam obradio  :D 
main.php

 

L1ch

Junior member
Učlanjen(a)
04.02.2008.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nish
:respect1: :respect1: :respect1:  Fenomenalno.
 
Vrh Dno