Mladica 2011

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam imao čast loviti prvi put ove godine mladicu na Savi i tako uopče otpočeti sezonu 2011. Društvo mi je pravio kolega Janez, posle ručka je kolega završio sa ribolovom pa sam se pridružio drugoj ekipi jer sam ne smeš da loviš. Budući da su mi čizme opet propustile u 16:00 sam završio ribolovom. Ionako sam mislio malo prije završiti jer imam još neke obaveze posle 18:00. Nisam ništa ufatio  :lol: pred kraj sam imao jedan čvrk ali verovatno je to bila neka manja pastrmčica. Janezu je pred ručkom nešto poganjalo za strimerom i to je sve bilo od naše akcije. Varaličari su digli mislim tri mladice ali ništa preko 90cm za sada. Do 18:00 imaju još šanse pa če mo čuti ako bude štogod. Dan je bio prekrasan i voda nekako obečavajuča ali ja sam ostao bez ulova. Več to da sam danas nakon par meseci konačno bio na vodi i ciljano jurio mladicu mi je veliko zadovoljstvo. Nadam se da ču sledeče subote izaći na jednu drugu vodu...dogovori su u toku pa sad kako bude bude. Još jedna lepa stvar je to da mi se proširio kurug kolega ribolovaca što je isto vredna stvar. Također sam neka nova iskustva stekao i moram reči da mi jadn ispunjen. Još da sam štogod ulovio dan bi se zaokružio kao savršen.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
ako nist ne naucimo novo na pecanju dzaba smo se nalovili ribe...cestitke seb i samo napred bice ulova
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
ako nist ne naucimo novo na pecanju dzaba smo se nalovili ribe...cestitke seb i samo napred bice ulova

lepo si to sročio...ako ništa novo ne naučimo ili štogod neutvrdimo đaba su i ulovi...barem za nas kojima sam ulov nije jedina bitna stvar. Da je tako na takvu vodu kakva je bila danas išao bi definitivno varaličarskim priborom.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
cestitke Seb na otvaranju sezone!polako,bice ulova....znjanja ti ne manjka a i riba verujem da ima...pitanje je dana kada ce lepe fotke ukrasiti forum...pozz! :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mladicu je na nekim vodama mnogo lakše uloviti nego ne nakim drugim jer se na jednim vodama mnogo češće hrani (aktivno lovi) dok na nekim drugim vodama je to sasvim neka druga priča. Jučer sam se obogatio za nekoliko vrednih iskustava i informacija od iskusnih mladičare...jednu stvar su mi njih nekoliko potvrdili a to je da mladica u vodama alpskog tipa je mnogo teža za uloviti. Takvu smo jučer ganjali.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Igore,next year in this time....... :D :D
ma hej,ako smo mogli karase,protfise,crvenperke i bodorke..mozemo i nju!!!! :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tomos rider je napisao(la):
Igore,next year in this time....... :D :D
ma hej,ako smo mogli karase,protfise,crvenperke i bodorke..mozemo i nju!!!! :)

:tbumb: e to ti je OPTIMIZAM  :lol: :hammer: :hammer:

;)
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
NajIgor, tomos rider vidi kako lako pecaju ovi u Mongoliji rodjaku ove nase mladice, meni deluje da je lakse nego upecati karase,protfise,crvenperke i bodorke..



http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3245.0
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na filmovima se čini mnogo lakše uloviti mnoge vrhunske sportske ribe a u stvarnosti je sasvim neka druga pesma. Ali "kada se kockice sve sklope" svaku ribu je lako uloviti ;)

Ako Bog da imat ču još koji izlazak na mladicu do polovice Februara pa onda gotovo do ponovnog otvora sezone osim ako se neka slučajno ::) zaleti dok budem ganjao pastrmke.
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
sebastian je napisao(la):
tomos rider je napisao(la):
Igore,next year in this time....... :D :D
ma hej,ako smo mogli karase,protfise,crvenperke i bodorke..mozemo i nju!!!! :)

:tbumb: e to ti je OPTIMIZAM  :lol: :hammer: :hammer:

;)

Nego nego Seb, lako tebi da nas zezaš  :p  :bleh:  :hammer:  :D

Ma da, ta mongolska braća su kažu mnogo laka za hvatanje, ali teška u kilograme ;)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
636
Broj reagovanja
18
Seb, svaka cast na izlasku.  :tbumb: Samo napred, bice ulova sigurno!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na žalost drugi izlazak na vodu koji je trebalo da bude sutra otpade...ali biti ce beka druga prilika
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Da vam malo živne tema:

Spin:
93cm2.jpg


&Fly:
vrhdan.jpg
 
Vrh Dno