moj "problem" sa kalifom

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
imam jedan problemcic, znam za jednu divlju kalifornijsku pastrmku na mestu je sa jakim tokom ali je povrsina glatka dubina gde se krece je od 1 do 1.5m zavisi od polozaja posto tu bas pocinje dubina.
probao sam je i na strimera i na voblere ali nece vidim je predvece da kupi neke muve pri dnu i na oko 0.5m iznad dna.
sad pitanje je kako da joj spustim nesto dovoljno duboko i sta?
roll cast je tesko izvodljiv kada bacam otezane muve a normalno da zabacujem mogu samo ako sam iza nje ali se brinem da je kanap ne poplasi.
danas sam joj prisao na 7-8m i nije bezala. pa razmisljam da joj tako blizu pridjem i normalno zabacujem.
valjda je bolje ako sam malo iza nje?

molim za neki predlog

ovde mi predlazu gliste ali znate i sami da to nije to...............
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Probaj neku klasičnu mekonogu veću imitaciju (zelenu)! Problem je spustiti je dovoljno duboko, ali možda budeš nagrađen! Ja sam neke problematične kalife počistio sa ovim pristupom!!!
P.S. Neka propliva pored nje malo sa strane i ne skroz duboko, već na "pola vode"!!!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
hvala milance

a ovoj se bas vidi da je divlja,bas je izduzena
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milanče je napisao(la):
Probaj neku klasičnu mekonogu veću imitaciju (zelenu)! Problem je spustiti je dovoljno duboko, ali možda budeš nagrađen! Ja sam neke problematične kalife počistio sa ovim pristupom!!!
P.S. Neka propliva pored nje malo sa strane i ne skroz duboko, već na "pola vode"!!!

:yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
oholi je napisao(la):
hvala milance

a ovoj se bas vidi da je divlja,bas je izduzena
Ako je previše izdužena, može biti da je mršava i bolesna. Takva riba nema apetit i ne zanima je niti hrana, niti tvoji mamci. Probaj da joj zabaciš neki antibiotik i to veštački. Napravi imitaciju "Pentrexyl oholis".
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
nije bolesna, gledao sam je predvece kako jede muve ali podvodne,zato sam i napisao dubinu prezentacije
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako je zdrava uzeće nimfu koja joj nailazi brzinom vodenog toka, ali na dubini na kojoj se nalazi. Dakle, nimfa pravo na glavu!
Ako ti to ne uspeva, ponesi sa sobom veknu hleba i napravi skobaljašku "bombu". Baci je na dno na par metara ispred te kalife i sačekaj pola sata. Za to vreme napravi otežanu imitaciju hleba od sunđera ili nečeg sličnog. Kalifa će početi da jede hleb i sasvim sigurno će napasti dobru imitaciju.
Hajde bre, Oholi, vidiš da svi čekamo da je izvadiš!
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Moze da je gadja kamenom. Cuo sam da su na Moravi ovom metodom uspesno lovoli skobalja prosle godine kada je bila susa. ;) :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
compshop je napisao(la):
Moze da je gadja kamenom. Cuo sam da su na Moravi ovom metodom uspesno lovoli skobalja prosle godine kada je bila susa. ;) :D
Ne najbolje da je opali iz samostrela :D :doh:
Daj bre nemoj da zezate brata Oholog :mad:
Matori, ja bih to na strimera nekog drečavog glomaznog ili neku imitaciju peša, ili wolly bugger (još bolje viva) ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
ovo mixovo cu definitivno da probam bas mi nesto ekscentricno deluje. danas pada kisa ceo dan pa ako stane na strimera cu valjda ce da lovi po kisi.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
oholi je napisao(la):
ovo mixovo cu definitivno da probam bas mi nesto ekscentricno deluje. danas pada kisa ceo dan pa ako stane na strimera cu valjda ce da lovi po kisi.
Sad dok je kiša furni joj strimer, neki koji se puno sija ili koji je jarko obojen :yeswink:
Dok ima manje svetla u vodi, onda je manej podozriva ;)
 
Vrh Dno