Mrena 2014

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ove godine prvi put ciljano na mrenu....nije jos bas ono aktivna ali ja sam se upisao sa sasvim solidnim brojem mrena od kojih je par komada bas bilo lepih  :) A jake su da ti pamet stane. Svake godine ih redovno lovim ali danas su me posebno raspametile... prave zivotinje I ono njihovo znacajno kad mislis to je to, gotovo je ona opet raspali kao da je tek na pocetku  :hammer: :doh: luuuudiiiiloooo  :yeswink:

Lovio sam ih na princa, bombera I neku moju smedju nimfu I sve na #12. Predvez 0,14mm.

 

Prilozi

  • b2.jpg
    b2.jpg
    44,7 KB · Pregleda: 405
  • mrenaaa.jpg
    mrenaaa.jpg
    145,6 KB · Pregleda: 421
  • b1.jpg
    b1.jpg
    90,6 KB · Pregleda: 391
  • C&R.jpg
    C&R.jpg
    84,5 KB · Pregleda: 400
  • mrena1.jpg
    mrena1.jpg
    150,5 KB · Pregleda: 403
  • KM14.jpg
    KM14.jpg
    97,5 KB · Pregleda: 395
  • The Fight.jpg
    The Fight.jpg
    139,8 KB · Pregleda: 401
  • mreeena.jpg
    mreeena.jpg
    154 KB · Pregleda: 413
  • mrena2.jpg
    mrena2.jpg
    172,9 KB · Pregleda: 415

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
WOW! Bravo majstore! Ovoliku mrenu do sada nisam ni na slikama video :D Na sta si ih dobijao? Nisam znao da mrena moze da se lovi na musicarski pribor  :hammer: :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Grujane!

Itekako da moze ( http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=4972.60 ) Ja ih vec godinama uspesno lovim a I mnogi drugi musicari.

Ispod sam vec naveo na koje nimfe sam ih lovio... ;)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
bravo seb , znas li ti koliko takvih ima u juz. moravi pamet da ti stane  :yeswink: sad si me potpalio uvek od klenova zaboravim da i njoj posvetim paznju . bravo jos jednom  :tbumb:
 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Pozdrav!
Vec sam se predstavio kao novi forumu.
Jucer sam se vratio sa jednog ribolova gdje sam ciljano lovio mrenu na nimfu. Nazalost bez uspjeha iako sam znao točnu mikro lokaciju gdje se nalaze (nešto niže od slapa).
Probao sam dosta razlucitih nimfi + dosta ekstra otežanja, ali nista.
Zanima me dali se uopce moze mrena loviti u tako brzoj vodi i gdje sam mogao pogrijesiti. Istina je da nisam imao tonuci predvez, ali sam zato stavio dodatno otezanje.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Mozda nisi bio na samom dnu, ako ne kacis po dnu nisi dovoljno duboko. Mozda ti je vodjenje nimfi bilo brze, pogresno... Ne odustaj :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Ma kacio sam nonstop po dnu, vjerojatno je vodjenje krivo, a i detekcija primanja iako sam kontrirao na svaki zastoj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Nije dobro da bas non stop drljas....bolje samo lagano kuckanje. Kao kad dzigujes smudja, uvek koristi najmanju tezinu koja te dovodi do dna....lagano da ceska po dnu

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Imas pravo, previse sam ja to rovario po dnu, htio sam biti siguran da sam dolje pa sam stavio dosta otezanja. Vjerovatno sam ih i potjerao. Sljedeci put cu probati sa tonucim predvezom i manje olova, valjda cu je dobit jednom[emoji3]
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Kolika je dubina? Imas li sliku mesta gde ih ganjas?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Dubina je jedno metar, imam sliku ali izdaleka
d117e21a79ce59c7dda176b82d0cc394.jpg
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Pa ne cini se nesto pretjerano jaka voda ?

Usput, koja je voda u pitanju, mozda pise, ali nisam obratio paznju, i je li ima bucova  i klena ?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Klena mora imati, a ne bi me cudilo i bucova.
Nikola ako mislis na "belu" vodu onda je problem sto je na dnu dosta sporija voda nego na povrsini, u tom slucaju voda na povrsini ti vuce predvez brzo sto se negativno odrazava na muvu koja treba da je sporija po dnu. Probaj bez konusnog predveza, da pecas kao cesi, cesko nimfarenje. Stavi dva tri metra tipeta npr 0,14 ako imas poverenja u sebe moze i tanji jos bolje.... Videces da u startu mozes i lakse nimfe brze da spustis tako. A tanji najlon ce voda manje da jebava.... Samo moras bas polako prici ribama, sto zbog kuvanja vode i nije pretesko. Pridjes na max dve duzine stapa i udri

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Nema bucova, ima klena, pastrve, nesto lipljana i najvise mrene. Radi se o Kupi. Ovo sta oholi kaze ima smisla, jer upravo sam bacao u bijelu vodu
 
Vrh Dno