Mrena

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Siguran znak da jesen polako dolazi, a i jutro je bilo takvo, magla, voda prilično prohlađena.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    32 KB · Pregleda: 430

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ivane, kako si je lovnuo? Koja tj. kakva nimfa sada i u kom delu reke...
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Skagit sistem, tonući tip, nizvodno nimfarenje. Iskreno, nisam očekiao mrenu, jurio sam skobalje, mada je vreme bilo idealno za mrenu, nedeljno maglovito i hladno jutro. Uzela je žutu nimfu na udici 16, imitacija crva. Imao sam udaraca ali sam mislio da su skobalji, ko zna, da sam imao veću nimfu možda bih izvukao još koju. Lovio sam na ulazu u brzak.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja sam u petak se polomio sa strimerima.Voda mala skoro skroz bistra.Čak sam u jednom momentu stavio podvez sa olovnom suzom od 3g.Takvim sistemom sam bio na dnu.Čak i zapadao ako ne vučem ka sebi.Jedan stimer tako otkinuo!
Kamenje u koritu i oko njega sam gađao ali ništa nikakvu aktivnost ribe nisam imao.U najmanju ruku sam očekivao nekog klena kolateralca.
Bojim se da voda nije previše brza,turbulenta i da ribe moj strimer ne registruju uopšte.Pitanje je kako se on pod vodom ponaša!?!
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
306
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Ja ne volim to olovo na sistemu, a ni preteno otežan strimer iz prostog razloga što je to najteži deo sistema i obično kači po dnu i zaustavlja sistem, tj strimer nije najistureniji deo sistema, pa se dešava da često struna nailazi prva u vidno polje ribe.
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Postovanje svima.

Koje musice I nimfe se koriste za pecanje mrene I da li postoji neka odredjena tehnika?

Hvala unapred.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Bitno je da ti nimfa kucka po dnu.Uzeće svašta,princa,zečije uvo i slično.Najbitniji faktor da je nimfa na dnu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zadnjih nekoliko pecanja veoma uspesno hvatam mrenu na nimfu . pre dva dana sam ulovio jednu sigurno preko 700g ali je vecina ipak dosta manja... krecu se 30 do 35 cm duzine . danas sam imao najbolji ulov . ukupno sedam komada za nesto vise od sat vremena . sigurno bi ulovio jos riba ali sam morao zbog kise da napustim reku . dobitna muva je na fotografiji . velicina je 16 . ribe su bile slicnih dimenzija ...

OAlk6Pf.jpg


DTsA1vo.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Tehnika je sasvim prosta.  :)  klasicno nimfarenje na dve duzine stapa. Na predvez ide tipet 0.20 oko 70 cm na njega ista duzina 0.14 .na sastavu dva monofila stavim 1.5 g olova. Dubina je 60-70 cm , jak brzak.bacim uzvodno i drzim zategnut sistem.oseca se kako se kotrlja olovo po kamenju. Lepo se oseti blag udarac i to je to.
75% posla je dobro mesto .muva i tehnika su jednostavni.
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Hvala na odgovorima. Probacu sutra ili prekosutra pa se nadam da cu imati sta da podelim.
 

gigino1

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2015.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bor
Uh sto je lepa ova mrena. Svaka cast Sale...!  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
znao sam da cu nekad provaliti kako se peca mrena ... izgleda da je taj dan dosao   ::)
kisa je popela nivo morave i voda je dobila nijansu . riba je usla gotovo u samu obalu u dubinu 50ak cm .

0e78622.jpg


OTwVFsX.jpg


prvo sam pomislio da sam zakacio za dno ...ali kada je pocela da se krece uzvodno bilo je jasno da je u pitanju velika riba . borba je trajala sigurno desetak minuta , ali nije imala sanse protiv svic sestice .

7wRh8LB.jpg


1N0ryYx.jpg


E9ApvX9.jpg


riba je dugacka ravno 60cm i debelo preko 2 kg.

3TblCYW.jpg
 
Vrh Dno