Mrest štuke

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Blizi se otvor za stuku, a ona jos nije ni pocela da se mresti, a kako stoje stvari pitaj boga i kada će... Mislim da temperatura vode treba da bude +6c, tako nešto...
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ako bude kao prošle sezone sa štukom, iskreno ja i neznam kad joj je bio mrest  :doh:
Stvarno se sve poremetilo :(
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ne treba to mnogo da te brine, ti kreni sa pecanjem 1. aprila, pa ako primetiš da se štuke još jure po plićaku ili da se ulovljena riba još nije imrestila, ti odloži pecanje za 15-ak dana.

Takođe bi imalo smisla, ako je ikako moguće, početkom aprila izbegavati gaženje plićaka jer se tako uništava ikra štuke.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Goci je napisao(la):
Ne treba to mnogo da te brine, ti kreni sa pecanjem 1. aprila, pa ako primetiš da se štuke još jure po plićaku ili da se ulovljena riba još nije imrestila, ti odloži pecanje za 15-ak dana.

Takođe bi imalo smisla, ako je ikako moguće, početkom aprila izbegavati gaženje plićaka jer se tako uništava ikra štuke.

:tbumb: :yeswink:

kada bi se svi tako ponašali barem  :yeswink:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Upravo tako.Ja sigurno krecem prvog,ukoliko nema desavanja,stvar je jasna.A plicake svejedno ne gazim,kratak sam sa cizmama....a i kad idem ciljno na stuku,ne bih ni gazio po vodi.Stvar navike ili taktike,bem li ga..... :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ovde kada bi neko ugazio u vodu verovatno bi se automatski udavio u živom blatu...
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ma Sone, Tomos se plasi da zagazi da ga ne bi slucajno za nogu ufatila neka ala, sto se krece po terenima na kojima lovimo  :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Evo info iz prve ruke... Štuka je pre 5-6 dana krenula sa mrestom! Drug varaličar već nekoliko dana šeta kraj bara, bez pribora naravno, gleda i uživa, plus prati da neki manijak ne dođe i krene da grebe ribe. Fantastična vest je da je viđao ženke od oko 8 kg! Zvao me da sutra dođem i da kamerom snimim mrest kapitalki!

Koga ne drma pastrmska groznica, mogao bi ponekad da ode na bare i mušičari bodorke i drugu belu ribu, i svojim prisustvom malo poremeti planove krivolovaca. Prisustvo mušičara na barama u uvom periodu može biti jako korisno! Ako vidite nekog kederaša ili varaličara, obavezno ga opomenite da mu tu nije mesto. Ili mušičara koji baca velikog strimera...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Upravo ovakve dileme mi se motaju po glavi ovih dana i pitam se nanovo kao i kada sam otvorio ovu temu "Da li je moralnije recimo sada juriti štuku dok je još uvek zakonski u mrestu a već se  izmrestila na odredjenim  terenima ili je recimo moralnije juriti kao prošle godine dok je zakonski bila van lovostaja a jos se nije izmrestila ? "Naravno podrazumeva se da se ulovljena riba vrati u vodu ...  ili pitanje "zašto je moralnije juriti štuku recimo na jezeru Joci u vreme lovostaja iako su vlasnici jezera to dopustili nego je juriti na nekoj divljoj vodi ? " podrazumeva se opet da se ulovljena riba vrati nazad u vodu...
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Prvo zakon, da ga različito ne tumačimo kako god ko hoće, onda mrest, a vraćanje se zna i to ko kako hoće samo da je po zakonu:tbumb:
 
Vrh Dno