mušičarenje na BRZIM tokovima reka

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gledao sam dosta video snimaka sa raznim tehnikama na vrlo brzim i dubokim vodama, a isto tako na brzim i plitkim. Danas sam bio na obe varijante musicarenja. Inace nitko ne lovi na ovakvom vodostaju na Svi dolinki, ali ja sam otisao jer me je jedan kolega castio sa dozvolom. On nije ribolovac pa nije nista znao o vodostaju...a to mi pripremio kao poklon, iznenađenje. Lepo od njega.
Inace svi govore da je Sva dolinka težak i zahtevan teren, i nije tako poribljen ko bohinjka, ali je vro lepa reka ... no pustimo sada to.

Danas sam usio ipak nešto malo uhvatiti. No to nije to. Suhe muhe nisam mogao ni videti od valova. U vodi sam mogo biti samo do olena sve sto je bilo iznad bilo je kriticno. Voda je bila jaka da me je mogla odneti ako ne bi imao 80 kg. Malo se salim, ali vrlo teso je bilo za hodati a kamoli kontrolisati nimfu.

Svasta sam probao, ali jedino ucinkovito u lovu na takvom terenu je bilo povlacenje nimfe sa kratkim trzajevima i simulacijom lelujanja. To mi je jedino donelo neki mrsav ulov :) :hammer: Svega par potocara, malenih, malenih
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zaboravio sam reči da to što sam gledao, te tehnike na brzim vodama, to su bili finci na svojim prekrasnim rekama...

zanimaju me vaša iskustva i tehnike...
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pa zanas kako, po velikom vodostaju vrlo tesko je loviti, u jakim bukovima nema ribe, a po viskom vodostaju takvih mesta je mnogo. Tada riba nece na povrsinu, nece da se krece a kamoli da se hrani. Jedino ako negde postoji slabija vodena struja, umeren tok tu bi mogao sa nekom tonucom muvom nesto da uradis jer pastrmka sigurno po visokom vodostaju nece na povrsinu, a i dosta selektivno se hrani. U takvim uslovima vise uspeha sam imao sa tonucim varalicama nego sa muvama, a u poslednje vreme po viskom vodostaju ne idem na pecanje!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, slažem se. danas sam čak i teškim strimerom imitacije peša probavao...naravno bez uspeha. Ali sam bio uporan i tvrdoglav baš zbog filmova iz finske. lepo su vadili pastrmke na vrlo brzim vodama raznih dubina. Opet, to su drugacije reke a ribe su finske pa su fine a ne ko nase, ne znju sta hoce... srat cu pisat cu. Cas bi ovo cas bi ono... Ove danas sam dobio isto u brzaku ali blize obali... Samo nimfe su imale uspeh, sa manjim nimfama posebno, sa vecim sam imao dosta promasaja.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Možeš li postaviti link na te filmove ili si ih dobio nekim drugim načinom?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dobio sam ih preko DC++ na flyfishing hub-u. Svaki traje oko 15-30 min. Možda se da i preko e-Mula. To imam kakve dve godine. Gore se da dobiti svasta o musicarenju. Gore su ti uglavnom finci, ali svi govore engleski.Tada sam upoznao par ljudi gore (musicara) pa su neke stvari oje sam trazio posebno dai u share. Ljubazna ekipa :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"To imam kakve dve godine." - to sam mislio na te filmove...

PS.
Gore sam dobio sve cd- O.Edwardsa kako veže svoje najpoznatije muhe, i kako ih koristi.

Sada vec dve godine nisam bio gore pa sigurno ima cega vise.
 
Vrh Dno